IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Напиши љубовен текст (дневник на вашата душа)...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Напиши љубовен текст (дневник на вашата душа)...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 58>
Автор
Порака
devojce^ Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Октомври.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 33
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај devojce^ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Ноември.2006 во 12:42

Se ragas za da zivees,zivees za da ljubis,ljubis za da stradas-onoj sto go ljubis,ne e veke so tebe.Vo dalecinata gledas zamaglena senka,koja ti predizvikuva nespokoj i bolka sto ne moze da se opise.Ete,toa sme nie...Vetrot tivko poduvnuva.Vo srceto nosam skrieno zarce koe gasne od dopirot na nekoj nov pocetok.Sonceto me e na dofat nemozam da go dopram.Gledam i iskreno posakuvam toa da izgreva pod beli edra,da ja ogree mojata ljubov.Nekoja nepoznata sreka mi se pricinuva deka go ispisuva negovoto ime.Kopneam po nekoja ljubov,no da me dopiraat cudni predznaci.Seto toa se pretvara vo shum,a shumot prerasnuva vo silna vreva.Denot i nokta se zaedno,dzezdite i neboto nerazdelni,a nie-tolku dalecni.No,sepak toj e premnogu blisku do srceto.Cuvstvuvam deka tajnata kako da cirne pod moite pazuvi,ne ne dozvoluvam.Ne sakam tvojot volsheben lik da se izbrise zasekogas...

Кон врв
devojce^ Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Октомври.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 33
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај devojce^ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Ноември.2006 во 12:46
Heart andonoff daj nesto ti otkini od tvojata dusa ako ne za site barem za mene Heart Wink 
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Ноември.2006 во 00:44
kad idu pijan i najdoh se u kanalu
svativ da sakam moju malu
ej mala mala
na kog si ti dala
srce svoe mala
ljubav nije sala


moze tak andon so dve f?
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
football manager Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Октомври.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 21
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај football manager Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Ноември.2006 во 00:46

Minat denovi i godini

za mene  se cinat duso kako

vekovi

ako srce ti veli pobrzaj

nemoj ne cekaj,

zosto zivotot brgu minuva

ne zastanuva.                                 Ova e original od andonoff

                                                         
Naskoro ke go slusnete poveketo od vas pretoceno vo fina baladicka za siroka potrosuvacka........No sepak e otkornato od dusata,veruvajte dragi moi..........


Изменето од andonoff - 03.Ноември.2006 во 23:11
Кон врв
samovilka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 215
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај samovilka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Ноември.2006 во 00:51
Originally posted by andonoff andonoff напиша:

Minat denovi i godini

mene mi se cinat duso kako

vekovi

ako srce ti veli pobrzaj

nemoj ne cekaj,

zosto zivotot brgu minuva

ne zastanuva.                                 Ova e original od andonoff

                                                         
Naskoro ke go slusnete poveketo od vas pretoceno vo fina baladicka za siroka potrosuvacka........No sepak e otkornato od dusata,veruvajte dragi moi..........

ClapClapClapbravo
mi se sviga
eh... kolku e tocno
kako i od mojata dusha da se slusha istoto ali si gi nashol zboroviteSmileClap

Clap
"BETWEEN THE WORLDS OF MEN
AND MAKE BELIEVE, I CAN BE FOUND."
"The most beautiful thing we can experience is the
mysterious."
Кон врв
football manager Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Октомври.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 21
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај football manager Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Ноември.2006 во 00:00
Dragi forumdjii.......
 
Koga ke napisete nesto od srce za nekogo....sto sprema nego ili nea navistina imate tolku mnogu cuvstva sto vo obicen razgovor nema teoretski sansi da mu go kazete toa sto go mislite t.e cuvstvuvate za nego ili za nea,vo nekolku dobro sroceni stihovi moze da stavite cela kniga a koga po nekoe vreme ke go poglednete sozdadenoto ke vi bide mnogu drago a posebno ako toa dojde do licnosta na koja i e posveteno...Obidete se........I uzivajte vo plodovite na vasata ljubov......


Изменето од andonoff - 04.Ноември.2006 во 00:03
Кон врв
football manager Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Октомври.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 21
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај football manager Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Ноември.2006 во 00:10

Na primer

Veli ovaka:

Srce veli odi zemi ja

neka bide tvoja doveka,

zarem dosega ti seuste ne nauci

deka ljubov postoi......

ako dobro go analizirate ova ke vidite deka si ja budite podsvesta da ve ohrabri da napravite smel cekor,da dobiete verba vo nestoto sto navistina go posakuvate.Veruvajte podsvesta e sekogas prisutna...Kolku samo pati ste se zaprasale samite sebesi za milion raboti,no toa ne ste vie tuku vasiot korektor-podsvesta koja koga e najpotrebno prorabotuva i pomaga........
Кон врв
football manager Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Октомври.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 21
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај football manager Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Ноември.2006 во 00:13
Podsvesta gi pisuva ubavite pesni,a nie ne sme ni svesni vo momentot koga toa se slucilo.Po mnogu vreme duri i ne se sekavate na odredeni delovi kako voopsto ste uspeale da gi napravite.....
Samo razmislete........I ke vidite dali sum vo pravo.......


Изменето од andonoff - 04.Ноември.2006 во 00:14
Кон врв
Kockar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Септември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 281
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kockar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Ноември.2006 во 11:47
 
Poglednuvam vnatre ..vo mojata dusa....a vantre ...temnina ..praznina..vo nea jas ..okovan vo spomenite na minatoto... koga bev prokleto sreken sto te zapoznav..sto te dopirav ...sto te baknuvav ..sto sekoj den bese vo moite misli...
 
sega sum prazen trup sto se nisa niz zivotot mesto da cekori...sto venee mesto da cveta..sto unistuva mesto da tvori...sto porazuva mesto da pobeduva ...sto mrazi mesto da saka...
 
ja otkriv lubovta ..lubovta na omrazata..a se sto mi trebase bese tvojata lubov...bidi blagoslovena sto me nauci da lubam ...da lubam od omraza Clown
Covek treba postojano da e vluben zatoa ne treba da stapuva vo brak ...O.V.
Кон врв
nindza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nindza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Ноември.2006 во 23:45
Lubovta e rizik ...Najgolemite lubovnici niz vremeto bile kockari :)

daj mi jedna LJUBENICA , LJUBIM TE , LJUBOVNICE LJUBENA OH TI LJILJANJA


Ste gledale Bushava azbuka... nekoj ripnal nekoja epizoda

Lj - Ljiljak LOL LOL LOL LOL
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata
Кон врв
football manager Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Октомври.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 21
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај football manager Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2006 во 23:15
Za site sto imaat sestri vo tugjina.......
          
                 Sestra
Edno drvo mnogu lisje ima
a jas pusti da sum samo sestra mila...
Sto sudba bese recena od boga
sto te prati sestro daleku od roda.....
 
      Refren:
 
Ajde prati sestro
aber navamu
stara majka ceka dojdi ottamu
godini minat
a ti ne ides
na majka srce ke i iskines....
 
Sepak e otkornato od dusa no za poinakva ljubov....
Ovojpat kon sestra si sto e daleku........nekade.......
 
 I ova e original od andonoff
 
I ova e sroceno vo makedonska pesna od tradicionalen tip no so sovremen aranzman.......
Кон врв
la fille Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 42032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај la fille Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Ноември.2006 во 10:51

Kade?

 

Kade da pobegnam od tebe?

Kade da pobegnam od samata sebe?

Kade da gi sokrijam moite ~uvstva?

Kade da ja ugu{am mojata du{a?

Vo koja li pe{tera da se skrijam?

Na koe li nebo da se ka~am?

Vo koj okean da se nurnam?

Na koja planina da zgasnam?

Kade da pobegnam od tebe?

Kade da pobegnam od samata sebe?

Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)
Кон врв
football manager Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Октомври.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 21
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај football manager Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2006 во 18:16
Cry Ubav osvrt na temata "KADE" ClapClapClapBravo....
Кон врв
la fille Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 42032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај la fille Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Ноември.2006 во 11:50
Blagodaram AndonoffEmbarrassed
Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 58>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.