IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Снаа и свекрва
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Снаа и свекрва

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 15>
Автор
Порака
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Октомври.2006 во 17:41
Само со меѓусебна почит (тука мислам почит кон човекот како личност) можат да се надминат разликите. Оттука треба да се појде кога се зборува за компромис, насмевки или што и да е.

Но секогаш има едно: арно ама... не секогаш таа почит е обострана. Обично тоа се случува кај свекрвите, дали мислат таа е помлада па ќе попушти или не знам што у ствари мислат, но староста за нив е нешто многу значајно и им дава важност, а не силата на аргументот и логиката.
А кога почитта е еднострана, таа обично кога-тогаш згаснува и прераснува кон рамнодушност.

ЕЕЕЕЕ, докторат можам да напишам на оваа тема
Кон врв
Fergie Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Септември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 12
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Fergie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Октомври.2006 во 17:14
Ја мислам дека има снаи и свекрви шо се согласуваат и тоа добро, е сеа се знае свекрвата немозе да биде како мајката и снаата како керрката ама сепак може да се согласуваат
http://images.google.com/images?q=tbn:qajDy69_pHdiaM:http://network.news.com.au/image/0,10114,5026789,00.jpg
Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2007 во 12:12
Megjusebna pochit,ne barajte da vi gi chuva decata da vi gotvi a da ne vi se mesha pritoa vo zivotot......najdobro obvrskite okolu decata i domot da se vashi,so svekrvata togash veruvajte ke nemate nikakov problem zatoa shto i retko ke ja gledate...a koga ke ja vidite kafence,sokche i zenski muabeti kako so prijtelka.....Znachi ako ne ste spremni da vi bide postojano na telefon ili doma,podobro da ne ochekuvate pomosh...sekako i taa zena ako e svekrva si ima svoj zivot i ne bi mozela(a i zoshto) na 50 godini da bide dadilka ili sluginka..a i ne gledam zoshto bi trebala svekrvata da chuva deca,da gotvi ili slichno...koga se vleguva vo brak treba da se bide svesen deka site tezini okolu domot i majchinstvoto se na brachniot par
Кон врв
belichka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2023
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај belichka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2007 во 12:32
 
 
mnoooooooooooogu sakam koa ke se omazam da si se pogagjam so svekrva mi........
Кон врв
BiG_kIsS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Крајно сериозна во с'e

Регистриран: 01.Ноември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8373
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BiG_kIsS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2007 во 16:54
Мене (идната) сверва многу ме сака LOLLOLLOL Така да мислам дека нема да имам проблем LOLLOLLOLLOL
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јануари.2007 во 12:32

diplomatija pomedju snaa - svekrva ...

dobro bi bilo nekoja sto e snaa da kaze svoe iskustvo...

isto taka i nekoj koj veke e svekrva ...






Изменето од Delfin - 24.Јануари.2007 во 14:34
Кон врв
la fille Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 42032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај la fille Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јануари.2007 во 12:33
Eve svekre, jas ke kazam deka mnogu si ja sakam svekrvata. Sekoj den po tebe i prakam pozdraviEmbarrassedEmbarrassedEmbarrassedEmbarrassed
Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)
Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јануари.2007 во 12:37
svekrva mi e ZAKON
mislam uste ne mi e svekrva ama taka nekako, ako se odvivat se ko so trebit kje mi stanit i zakonska svekrva
epten e ojdena se umiram od smeenje so nejze i mnogu si ja sakam (a da ne zaboram i ta mene mnogu me sakat)LOLLOLLOLLOLLOLLOL
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јануари.2007 во 12:42
zdravo snaske... odma se najdovme ...

pozdrav do alekta...


Изменето од Delfin - 24.Јануари.2007 во 14:30
Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јануари.2007 во 12:44
fala fala

a marco antony aj kazi ti babati (mislam majka na tvojata sopruga) kako stojte?LOLLOLLOLLOLLOL
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јануари.2007 во 12:48
Originally posted by Alekta Alekta напиша:

fala fala

a marco antony aj kazi ti babati (mislam majka na tvojata sopruga) kako stojte?LOLLOLLOLLOLLOL





najiskreno ke ti kazam ...
premnogu dobro ziveeme...

i samo kolku ni odi muabetot...

isto i so dedoto ...

blagodaram sto me prasa ...

mislam deka ako nekoj iskreno razgovara ...
bez zadni misli ... se e ok... !!!!

                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јануари.2007 во 12:50
da be ii mene i so svekorot mi ojt super muabetotLOLLOLLOLLOLLOL
ama svekrvata moja e nezamenliva....nema takvaWink
ako ste neraspolozeni mozete da ojte na efikasno raspolozuvanje kaj mojata svekrvaBig%20smileLOLLOLLOLLOLLOL
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јануари.2007 во 12:56


eden vic...

Nekoj sakal da zeme zena ... ama da e postena....

baral... baral... i nasol...

ja zel za zena....

taa gotvela, perela, peglala, cistela ...
se pravela ... ama ne davala....

posle tri meseci covekot se zali na mama:
- ke ja ostavam zenata ...
- kako be sine... mnogu ni e vredna....
- VREDNA E ... AMA VO KREVET NIKAKVA...

I normalno svekrvata i veli:
- snao... mnogu si mi vredna ... mila...
ama ponekogas i dajmu na sinot...

- KAKO DA NE ...
MENE OD K!@#$&^*! MI E PREKU GLAVA DOJDENO...
SEGA SI SUM DOMAKINKA...!!!



                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јануари.2007 во 18:44


diplomatijata na snaata i svekrvata e vo kujnata ...

Ako svekrvata e od staroto kino ...
so stari recepti ...
snaata e gotova ...

                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 15>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.