IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Фотографија, камери и видео > Корисни совети
  Активни теми Активни теми RSS - Цени на фотоапарати кај нас и во Србија
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Цени на фотоапарати кај нас и во Србија

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
Автор
Порака
dimo Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 91
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dimo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Август.2006 во 13:12
Mire, pa neli ti teknuva deka go naracuvam sigmata 24-135mm i toj bese 77mm objektiv. ama go nemase vo USA i ko zemav Canon EF 28-135mm. Pa ovoj polarizator mi ostana.
Pozdrav DImitar janevski
Кон врв
mickeymkd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 368
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mickeymkd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Август.2006 во 21:53
Ako sakate dobro da se iznasmeete do solzi zemete koj bilo oglasnik i svrtete na nekoj oglas kadesto se pordava fotoaparat.

1.Oglas za Canon EOS 350D so 18-55mm objektiv.
Kupen od Amerika pred mesec i pol samo 200 sliki ispukano.

Cena: 900 evra. :-)

Poevtin e kaj nas nov da go kupis odkolku poloven.
Znaci tipacov saka da cari 300evra posto sigurno ne go zemal poskapo od 600 evra od Amerika.

2.Oglas za Panasonic FZ7.
Kupen od Amerika isto taka malku koristen.
Cena 550 evra. :-)

Kaj nas ne sum go nasol ovoj fotoaparta ama zatoa go ima Panasonic FZ30  nov za istite pari.
I ovoj tipac saka da cari 300 evra bidejki istiot fotoaparat vo Amerika cini 240 evra.

Da gi kupile aparatite od kaj nas pa da gi platile skapo plus i da se pod garancija pa da gi svatis donekade, ali ova e nesfatlivo.

Problemot so cenite kaj nas izgleda deka do toa sto site sakaat da rabotat za kjar od 200% do 300% a ne za normalen procent od 10%.
Кон врв
fenomenmk Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Септември.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 32
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fenomenmk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Септември.2006 во 11:29
Zainteresiran sum za Canon 350D, ragovarav so dechkite od BMfoto, mi go nudat za 630 Eur so kit objektiv, isporaka do Vladichin Han, shto znachi kje treba da si go zemam od tamo.
Misleje? (mi treba)
Кон врв
dimo Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 91
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dimo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Септември.2006 во 13:49
Vladimir, mene cenata od 630evra (nov so kit objektiv) mi izgleda mnogu dobra, so ogled na toa deka vo USA e 570evra(ama ne se sporeduva nisto so USA). A za isporakata neznam.

Aparatot e super, toa mozam da ti kazam od licno iskustvo
Кон врв
Mire Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1594
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mire Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Септември.2006 во 07:39
Originally posted by Dimo Dimo напиша:

Mire, pa neli ti teknuva deka go naracuvam sigmata 24-135mm i toj bese 77mm objektiv. ama go nemase vo USA i ko zemav Canon EF 28-135mm. Pa ovoj polarizator mi ostana.
Pozdrav DImitar janevski


Hehehe, e pa za da mi tekne treba prvo da znam deka Dimo=Dimitar Janevski .

OK, sega mi e jasna rabotata, ama seuste ne mi ide vo glava so koj um gi poraca taka za da go dobies polarizatorot, a da ne proveris prvo za objektivot

Elem, tesko ce najdes musterija za toj polarizator
Da se obideme da pomogneme i na onie, navidum izgubeni slucai. Za preporacana postapka    klikni TUKA
Кон врв
aboskovski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 336
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aboskovski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Септември.2006 во 12:05
Originally posted by Mire Mire напиша:


[QUOTE=Dimo]Elem, tesko ce najdes musterija za toj polarizator

Ima i takvi . Jas duri imav i edna Sigma od 82mm
Кон врв
maki101 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 67
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maki101 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Септември.2006 во 21:44
Mozam da vi donesam od srbija koj e zainteresiran,
rabotam za Axel foto ( www.axelfoto.com ) cenite se slicni kako od BMfoto a uslugata e uste podobra
 
Koj e zainteresiran neka me kontaktira preku PP


Изменето од maki101 - 03.Септември.2006 во 21:47
Prodazba na fotografii

ShutterStock
Кон врв
JANE971 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Canon-џија

Регистриран: 20.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1711
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај JANE971 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2007 во 15:03
daj update na ceni i ponudi, te. dali uste vazi toa deka uslugata e podobra?
ako e taka pofali se za da mozat i drugi da se pofalat so nova oprema
Кон врв
Igor-T Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 622
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Igor-T Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2007 во 02:18
maki101

Neshto povekje da kazhesh kako bi ishlo
toa preku tebe od Axelfoto?

Koi ceni da gi otchekuvame?

Primer momentalna cena na

Nikon D50 + 18-55 + SD 1Gb - €640


Canon EOS Digital Rebel XT kit = €590

Kolku bi chinele gornive KIT-a preku tebe?
Garancija od Axelfoto?


Pozdrav


Igor
Кон врв
bubi2007 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bubi2007 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јули.2007 во 21:05
Abe ljuge se ubavo za nov foto-aparat, kje najdes pari kje go kupis, ama so ako se rasipe? Kade kje go popravis?
Demek AMC se distributeri na Kodak, dzabe koga nema i ovlasten serviser. Govoram od iskustvo. Od Kanada kupiv Kodak Z612 (ako vi se veruva za 200 Evra, ovde poslab model e 300 evra), ama pred edna nedela mi padna na zemja i ne slika kako sto slikase, slikite se mnogu osvetleni... Da ne dolzam pojdov vo AMC da prasam za servis, a tie "Imame, eve vi telefon javete se". A tamu nisto "Znaete, de ovaa , de onaa. Gi nosime vo Grcija 200Evra nosenje". Plus i servisot koj znae kolku kje kosta.


Cry
Кон врв
JuniorP Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 20.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај JuniorP Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2007 во 13:04
Поскапи се затоа што во србија данокот мислам дека беше 6 или 8% а кај нас е 18% :) Затоа.
Кон врв
Biolica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 808
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Biolica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Ноември.2009 во 07:19
Edno prasanje : Kolku cini Canon EOS 1000D ?
Mislam da pocnam da slikam  dali e dovolna za pocetok?
Кон врв
Tegla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2213
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tegla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Ноември.2009 во 12:43
25.500 vo Genel, samo telo.
http://genel.com.mk/products/product.asp?id=1224

29000 vo Pixplus so kit lekja
http://pixplus.com.mk/index.aspx?tabindex=0&tabid=1&productid=336&directoryid=+230&ctrl=productdetails

Genel spomnuvase nekakvi popusti na forumov, taka sto treba da se javis i prasas.

1000D e super kamera spremna za seriozni fotografii. Ne e se do kamerata, neli? намигнување
That is called grain. It is supposed to be there.
Кон врв
Biolica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 808
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Biolica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Ноември.2009 во 20:39
Sekako deka ne e do kamerata , jas sakam da pocnam da slikam kako hobbie , da rastam so kamerata , ovde cini nekoj si 750 EU, zato prasav dali e poeftina nakaj vas?
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.