IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Градови во Македонија
  Активни теми Активни теми RSS - Аеродром Битола
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Аеродром Битола

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
Автор
Порака
that's me Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Март.2006
Локација: Burundi
Статус: Офлајн
Поени: 581
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај that's me Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Август.2006 во 22:45
so e,be, rabotata,.......se otkazahte od aerodrumot,a?
Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Август.2006 во 22:46
Magla ima ne se sletuva
Кон врв
that's me Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Март.2006
Локација: Burundi
Статус: Офлајн
Поени: 581
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај that's me Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Август.2006 во 22:57
hahahahah,,,,,,,,,,,,,,,,,,,kazah ja,,,,,,,,,,nogo si bistra!
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Август.2006 во 23:02
Beleg znae sekogash se, zarem ne slusna deka vo izgradba e ama poradi maglata e stopirana izgradbata se do promena na klimata


prezemeno od NASA   

Изменето од maja - 09.Август.2006 во 23:03
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
that's me Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Март.2006
Локација: Burundi
Статус: Офлајн
Поени: 581
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај that's me Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Август.2006 во 23:04
e,pa se e magla i veter vo vasata zemja.............hahahahahah
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Август.2006 во 23:07
Ama vo Burundi se odi bez viza ako e napraven aerodromot

Klimata ostanuva na ispituvanje vo NASA
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
that's me Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Март.2006
Локација: Burundi
Статус: Офлајн
Поени: 581
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај that's me Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Август.2006 во 23:11
tuka,u burundi nema ni aerodrumi ni patista,...samo slonove javame!
Кон врв
bosab Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
the greatest legs in the world

Регистриран: 21.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 11079
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bosab Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Август.2006 во 23:18
а писта за слоновите нема?
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Август.2006 во 23:20


a magla imate ?
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
that's me Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Март.2006
Локација: Burundi
Статус: Офлајн
Поени: 581
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај that's me Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Август.2006 во 23:25
kakva pista,.......................nema ni magla,samo sonce,ke vi se arese tuka,ziher,.......kebidete na konj...........mislam na slon!
Кон врв
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Август.2006 во 08:36
aerodrom vo bitola  ne moz , pelistero e ogromen ke praj problemi
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .
Кон врв
Antiqua Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1790
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Antiqua Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Август.2006 во 09:21
Originally posted by Corporal^^ Corporal^^ напиша:


 
  vidi sa pretenziozni nepretenziozni napadi ti napadna e sea zasluzvas odgovor na tvoeto prasanje (bez pretenziozni napadi).
   e vaka sea, ocigledno deka ti doooooooolgo vreme a mozi i ic nemas dojdeno bitola (a i so baras vo provincija) i sigurno ne znajs kakvi i pogotovo "kolku" hoteli ima niz Bitola! (ocigledno mislese za Epinal)prvata pridobivka za aerodrom bitola e poeftinite patuvanja voopsto kon svetot, vtoro terenot e pogoden i treto ako zemas skopje ili bitola pojke bi idele bitola zato so ima barem nekojsi turisticki lokalitet ako ne nesto drugo, vtoro ako se napraj ke bidi duplo p[oubav i poaren od skopskiot so znaci deka site ke go koristat bitolskiot posto koj bi sakal vo poneubav da odi ali to ne e tolku bitno kolku so naseto mislenje deka eden e dovolno. cekaj so mislis ti ako tebe ti e poeftino da odis do aerodrom i mene mislis deka mi e? ti znajs prvin patot kolku e skap do skopje? i rabotata e so ela prvo malce vo bitola prosetaj se vidi kolku stranci ima ovde razgledaj "kolku" hoteli ima pa posle ke zborame za koj idel ili koj ne idel vo bitola, oti da bese bitola kolku skopje vervaj prelavena ke bese duplo pojke luge ke imase pogotovo grci! (bez pretenziozni napadi )
 
Blagodaram za odgovorot, no toa sto go kazuvav ne go kazuvav od pamet, tuku od iskustvo.
 
Vo Bitola, a i vo pogolemiot broj gradovi niz Makedonija cesto odam, bidejki mi e del od rabotata. Vo nekoi od niv sum i ziveela. Ete, minatata nedela bev vo Bitola, Prilep, Strumica, D. Kapija, Ohrid, Debar, Negotino, Gradsko, Valandovo...Vo Bitola so nedeli barav hotel i samo Epinal mozese da pruzi uslugi po evropski standardi. Se drugo bea eftini prcvari pa duri i bez erkondishn!
Da, vo Bitola ima sto da se vidi od lokaliteti, ama ocigledno ne znaes deka i Skopje e grad so mnogu znamenosti. Kako i da e, glaven grad na drzava e i vo sekoj slucaj ima pogolem broj turisti (ova epten ti go kazuvam od iskustvo). Site znaeme deka Grcite vo Bitola ne se dojdeni samo po turizam, tuku 90% od niv teraat biznis tamu.
Da ne se lazeme deka aerodromot vo Skopje e ok, posto e katastrofa. Samo Uganda ima polos aerodrom od nasiot.
A za poevtino patuvanje kon svetot: nemas poim kolku e poskapo da patuvas od ohridskiot aerodrom otkolku od skopskiot!! (i ova e proverena rabota). No, deka tebe ti e poskapo od Bitola da dojdes do Skopje od mene, vistina e! Dobro, ako poglednes taka, togas treba da se iskalkulira deka zivotot vo Skopje e drasticno poskap od zivotot od bilo koj drug grad vo Makedonija (so isklucok na Ohrid)!
Veni Vidi Vici
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Август.2006 во 10:38
pozdrav drustvo...
jas sum nov clen...
i toa od Bitola...
dobro e sto e na dneven red Aerodrom vo Bitola....

malku temava e seriozna... hahaaaa
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Август.2006 во 10:43
nie vo Bitola nemame potreba od aerodrom...
posto sme grad na konzuli i klaviri....
vo Bitola ke patuvame so cepelini...
za inat na skopjani... hahaaa
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.