IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Направи сам
  Активни теми Активни теми RSS - DIY-Украси од стари гуми
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

DIY-Украси од стари гуми

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака Обратен редослед
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: DIY-Украси од стари гуми
    Испратена: 09.Јануари.2021 во 22:18

Како да направите мебел од стари гуми за вашиот двор?Следниот пат кога ќе видите стара гума искористете ја за да направите мебел за вашиот двор. Ако сте креативни и сакате да го направите вашиот двор удобно место за уживање, тогаш сè што ви треба се стари гуми и јаже од коноп.

Како да направите мебел од стари гуми за вашиот двор?

За да направите маса, потребна ви е една гума пресечена на половина на која ќе биде поставена друга гума. За да изгледа поубаво можете да ја обвиткате во јаже од коноп. За горниот дел на масата можете да побарате некој дел од друга стара маса или бидете креативни и покријте ја гумата со што сакате или што имате. Ако сакате да создадете одлично место каде што можете да го пиете вашето кафе или да читате книга, тогаш во гумата можете да ставите перничиња.

Како да направите мебел од стари гуми за вашиот двор?

Како да направите мебел од стари гуми за вашиот двор?

Како да направите мебел од стари гуми за вашиот двор?

Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2020 во 22:27

12 фантастични идеи што да направите од старите гуми за вашиот дом и двор – Практично и генијално!

Погледнете како да го обновите и освежите изгледот на вашиот дом, како и дворот, без многу труд и без да вложувате богатство, благодарение на следните генијални идеи што сè може да направиме од старите гуми!Изменето од Valerija - 21.Август.2020 во 22:27
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јули.2020 во 11:20

13 извонредни идеи како креативно да ги искористите старите автомобилски гуми за вашата градина

Следните идеи претставуваат 2 генијални и притоа креативни решенија за два проблеми, односно што да правите со старите автомобилски гуми и како да ја декорирате вашата градина, да изгледа како една вистинска цветна фантазија!

Во продолжение инспирирајте се од овие 13 извонредни идеи!

Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јули.2020 во 11:16

15 генијални идеи што да направите со старите гуми од вашиот автомобил

Следните 15 генијални идеи ќе ги воодушеват сите оние кои подолго време бараат решение за вишокот стари гуми кои ги чуваат во домот. Еве како на извонреден начин можете истите повторно да ги употребите и да создадете прекрасни работи:

Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јули.2020 во 11:05
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јули.2020 во 11:01

Старите гуми извонредно ќе го преобразат дворот – 19 свежи идеи кои лесно може секој да ги направи

Погледнете како да го направите изгледот на вашиот двор повпечатлив, да го освежите и едноставно да го привлечете вниманието на сите, а воедно и како на креативен начин да го решите проблемот со старите гуми!

 

 

Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.