IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Те Сакам
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Те Сакам

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 62>
Автор
Порака
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2006 во 23:50

leleeee abe tolku li si cuvstvitelen?????

and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
Corporal^^ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 833
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Corporal^^ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2006 во 23:51
da
Its not the size of the warrior in the fight, its the size of the fight in the warrior
Кон врв
nedopirliv Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Ноември.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1334
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nedopirliv Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Февруари.2006 во 18:27

Eve vaka:

Zaedno ke sonime prekrasen son-son sto sekogas ke skate da go sonuvate.Vo toj son okolu vas e prekrasen topol soncev den.Ja slusate pesnata na pticite,sepotod na veterot,i sumolenjeto na rekata.se dvizite vo nasoka na rekata.Na rabot od rekata meditira eden starec,i vise zabelezuvate dka od negovata glava zraci prekrasana svetlina vo razni boi.Vie nesakate da mu precute no toj go zabalezuva vaseto prisustvo i  gi otvara ocite.Ocite mu se polni so ljubov na  liceto ima siroka ansmevka.Go prasuvate kako uspeva da zeraci so site tie ubavi boi.Go prasuvate dali moze da ve nauci istoto sto go pravi i toj.Toj odgovara deka pred mnogu,mnogu godini.toj na svojot ucitel mu go postavil istoto prasanje.

Starecot za[pocnuva da ja raskazuva svojata prikazna:"MOJOT UCITEL GI OTVORI SVOITE GRADI I OD NIV GO IZVADI SVOETO SRCE,A OD SRCETO IZVADI PREKRASEN PLAMEN.POTOA TOJ GI OTVORI MOITE GRADI,GO OTVORI MOETO SRCE,I VO NEGO STAVI MAL OGAN.TOJ GO VRATI MOETO SRCE VO MOITE GRADI,I KOGA MOETO SRCE BESE NA MESTO,JAS POCUSVSTVUVAV OGROMNA LJUBOV,BIDEJKI OGNOT STO TOJ GO BEE VNEL BVO MOETO SRCE BESE NEGOVATA LJUBOV.

TOJ PLAMEN RASTESE VO MOETO SRCEI SE RAPLAMTE VO GOLEM,GOLEM OGAN,OGAN KOJ NEGORI TUKU PROCISTUVA SE  SO KE DOPRE.TOJ OGAN JA DOPRE EKOJA KELIJA OD MOETO TELO,I KELIITE NE TELOTO ME ZASAKAA.SE SOEDINIV SO MOETO TELO,A MOJATA LJUBOV I PONATAMU RASTESE.TOJ OGAN GI DOPRE SITE MOI CUSTVA I MOJOT UM,I MOITE CUSRTVA SE PRETVORIJA VO SILNA ISKRENA LJUBOV.I JAS SE ZASAKAV SEBESI ISKRENO I BEZREZERVNO.

NO PLAMENOT I PONATAMU PLAMTESE I JAS CUSTVUVAV POTERBA SO NEKOGO DA JA PODELAM MOJTA LJUBOV.ODLUCIV DEL OD SVOJATA LJUBOV DA VGRADAM VO SEKOE DRVO,I DRVJATA ME ZASAKAA I JAS SE SOEDINIVG SO DRVJATA,NO MOJATA LJUBOV NEZAPRE TUKA TA I PONATAMU RASTESE.JAS DADOV DEL OD SVOJATA LJUBOV VO SEKOJ CVET,I NATREVATA I NA ZEMJATA,I TIE ME ZASAKAA,I SE SOEDINIJA SO MENE.A MOJATA LJUBOV RASTESE SE POVEKE I POEVEKE,I JAS GI ZASAKAV SITE ZIVOTNI NA SVETOT.TIE MI VOZVRATIJA SO SVOJATA LJUBOV,I JAS SE SOEDINIV SO NIV.NO MOJATA LJUBOV I PONATAMU RASTESE.

DEL OD MOJATA LJUBOV VNEOV VO SEKOJ KRISTAL,VO SEKOJ KAMEN NA ZEMJATA,VO PRAVTA ,VO METALITE,I TIE ME ZASAKAA I JAS SSE SOEDINIV SO ZEMJATA.TOGAS ODLUCIV MOJATA LJUBOV DA JA VNESAM B\VO VOADATA,VO OKEANITE,VO REKITE,VO DOZDOT,VO SNEGOT.TIE ME ZASKAA I SE SOEDINIJA SO MENE.A MOJATA LJUOV I PONATAMU RASTESE,SE POVEE I POVEKE.ODLUCIV MOJATA LJUBOV DA MU JA DADAM NA VOZDUHOT I NA VETEROT.POCUSTVUVAV SILNO EDINSTVO SO ZEMJATA,SO VETEROT,SO OKEANITE, SO PRIRODATA I MOJATA LJUBOV I PONATAMU RASTESE.

SE SVRETV KON NEBOTO,KON ONCETO,KON ZVEZDITE I NA SEKOJA ZVEZDA I DADOV DEL OD MOJATA LJUBOV.,NA MESECINATA NA SONCETO I TIE ME ZASAKAA.I JA STANAV EDNO SO MESECINATA ,SO SONCETO I SO ZVEZDITE,I MOJATA LJUBOV PRODOLZI DA RASTE SE POVEKE I POVEKE.OD SVOJATA LJUBOV DADOV NA SEKOJ COVEK,I SE SOEDINIV SO SETO COVESTVO.KADE I DA ODEV,KOGO I DA SRETNEV,VO NEGOVITE OCI SE GLEAV SEBESI,BIDEJKI JAS SUM DEL OD SE,BIDEJKI SAKAM."

Atogas starecot gi otvori svoite gradi,go izvadi svoeto srce vo oe gorese prekraen plamen i toj plamen go stavi vo vaseto srce.I sega vo vas raste ljubovta.Sega stanavte eno so veterot ,so vodata,so zvezdite,so celata priroda ,so site zivotni i so site luge.Cuvstvuvate kako od vaeto srce izvira svetlina i toplina.Od vasat glava zraci prekrasna svetlina so razni boi,vie zracite so LJUBOV!

-Don Miguel Ruis.

Eve na ovaj nacina saam da ja spodelam mojata ljubov so vas....spodeleta ja i vie....zatopa sto bez ljubov sme nisto.

Кон врв
dambi5 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Февруари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 84
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dambi5 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Февруари.2006 во 11:55

Меченце те сакам многу ама најмногу си ја сакам мамичка,знаеш така?

 

 

смеењето го продолжува животот
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Февруари.2006 во 12:06
Те сакам повеке од сите капки во морињата реките океаните, те САКАМ повеке од сите зрна песок во пустините, повеке од сите звезди на небото..подалеку од крајот на универзумот..
Но, ти веке го знаеш тоа нели?
Кон врв
mikus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 49802
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mikus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Февруари.2006 во 12:24
te sakam kako sto moze da se saka ZENA
Кон врв
kokolo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2960
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kokolo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Февруари.2006 во 13:20
ABE OD LJUBOV NE SE BEEEEGA
ONLY GOD CAN JUDGE ME NOW
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Февруари.2006 во 13:24
ВЕ САКАМ СИТЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ
Кон врв
Corporal^^ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 833
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Corporal^^ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Февруари.2006 во 13:25
I LOVE...
Its not the size of the warrior in the fight, its the size of the fight in the warrior
Кон врв
v i v i Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1338
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај v i v i Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Февруари.2006 во 13:31
oooo ljubov bilo.....ljubov do site doprela....bravooooo....
tuka nekade....
Кон врв
Pravoslavie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Октомври.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1732
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pravoslavie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Февруари.2006 во 13:41

Дури и да пресушат сите мориња и сите извори на вода, дури и небото да се обои зелено, дури и да се срамнат планините молејќи ме да престанам да ја сакам, нема да можам против своето срце. Таа е најслаткиот немир во мојата душа, таа е светлина во моите ноќи, таа е руменило на моите мугри. Родителке на животот, искричке на радост, врутоку на љубов, животодавна светлино МУ БЛАГОДАРАМ НА ГОСПОД ШТО ТЕ СОЗДАДЕ И ШТО ТЕ ПОСТАВИ ЗА ПОТПОРЕН СТОЛБ ВО МОЈОТ ЖИВОТ.

ТЕ САКАМ Анџелина! Тоа ти го велам ретко, но постојано го мислам!

Да погледнеме околу нас, таму има МНОГУ СТРАДАЛНИЦИ. Да им помогнеме!
Оди на подфорумот Хуманост на дело
Запамети, ЉУБОВТА ДЕЛОТВОРИ!!
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Февруари.2006 во 13:45

Православие мило прекрасно
I love u
Кон врв
Pravoslavie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Октомври.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1732
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pravoslavie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Февруари.2006 во 13:47
Originally posted by natalija natalija напиша:


Православие мило прекрасно
I love u
Да погледнеме околу нас, таму има МНОГУ СТРАДАЛНИЦИ. Да им помогнеме!
Оди на подфорумот Хуманост на дело
Запамети, ЉУБОВТА ДЕЛОТВОРИ!!
Кон врв
kokolo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2960
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kokolo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Февруари.2006 во 14:01
 
ONLY GOD CAN JUDGE ME NOW
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 62>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,297 секунди.