IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Други хобија
  Активни теми Активни теми RSS - Потрага по скриено богатство
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Потрага по скриено богатство

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 6>
Автор
Порака
Antiqua Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1790
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Antiqua Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Април.2006 во 13:59

Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Ñå ñîãëàñóâàì äåêà ëîêàëèòåòè òå òðåáà äà ñå çàøòèòàò íî èìà ìíîãó è øòî âîîïøòî íå ñå ïîçíàòè à çà ïîâåêåòî øòî ãè çíàåìå äåíåñ ìîæå äà èì çàáëàãîäàð èìå íà äèâèòå êîïà÷è.Ê༠íàñ Àðõåîëîçèò å âîîïøòî íå ðàáîòàò ïà ïîóáàâî íåêà ðàáîòè òî¼ øòî ñàêà å ñåãà êî¼ å íåãîâèîò àð,ïà ìíîãó ïàòè è íå ñå íàîƒà íèøòî

Ic ne si vo pravo! Arheolozite se raskostija od rabota i se sto otkrile e transparentno i dostapno za sirokata publika. Problemot e sto nasiov narod poprvo bi otisol na pevaljka vo kafana otkolku da dade 50 denari za vlez na lokalitet.

A deka e podobro divite kopaci da kopaat i rasturaat ne samo po nekropolite, tuki i po gradistata, i zasekogas da gi otugat nacionalnite bogatstva, aj preispitaj se sto kaza!

Veni Vidi Vici
Кон врв
peshokn Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Февруари.2006
Локација: Bulgaria
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај peshokn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Април.2006 во 04:08
Администратора да преведе от Български на Македонски.
Така приятелю - Вашата полиция не ме притеснява, ама изобщо. Първия принцип на един издигнал се до достатъчно високо ниво е НЕ МЕ СЪДИ, ЗАЩОТО НЕ МЕ ПОЗНАВАШ. Сещаш ли се? Аз не съм прост копач, а ценител на античното изкуство. Научи се да правиш разлика между ценител и прост иманяр. Айде со здраве и да знаеш - през оная работа ми е Полицията!
Кон врв
peshokn Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Февруари.2006
Локација: Bulgaria
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај peshokn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Април.2006 во 04:11
И друго - я ми кажи Ваште археолози що прават? Да не мислиш, че не краднат антики? Имат държавна протекция и крадат на поразия и после ти ми обяснявай кой е прав и кой е крив! ЕДНО Е ДА СИ КОЛЕКЦИОНЕР, ДРУГО Е ДА СИ ПРОСТ ИМАНЯР КОПАЧ! 
Кон врв
Antiqua Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1790
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Antiqua Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Април.2006 во 11:41

Originally posted by peshokn peshokn напиша:

È äðóãî - ÿ ìè êàæè Âàøòå àðõåîëîçè ùî ïðàâàò? Äà íå ìèñëèø, ÷å íå êðàäíàò àíòèêè? Èìàò äúðæàâíà ïðîòåêöèÿ è êðàäàò íà ïîðàçèÿ è ïîñëå òè ìè îáÿñíÿâàé êîé å ïðàâ è êîé å êðèâ! ÅÄÍÎ Å ÄÀ ÑÈ ÊÎËÅÊÖÈÎÍÅ Ð, ÄÐÓÃÎ Å ÄÀ ÑÈ ÏÐÎÑÒ ÈÌÀÍßÐ ÊÎÏÀ×! 

Aj ne treskaj gluposti!

Veni Vidi Vici
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Април.2006 во 21:01
Копач е копач 
Кон врв
Antiqua Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1790
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Antiqua Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Април.2006 во 12:37
Bas taka!
Veni Vidi Vici
Кон врв
eksbt Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај eksbt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јуни.2006 во 20:25
Pod div kopac moze da se podrazbere napad na arheoloski lokalitet.Jas sum tragac na zakopano bogatstvo i tuka nema nisato loso da zakopanoto bogatstvo ,skrieno i zaboreaveno go vidi bel den i kako takvo da predizvika i te kako dobri cuvstva kaj site i kaj onie koj ke go najdat i kaj onie koj ke go odkupat a i kaj onie kade ke bide potroseno.Site se zadovolni osven onie koi ne go nasle pred mene.
Кон врв
eksbt Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај eksbt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јуни.2006 во 20:29
Jas sum vo Makedonija , arheoloski lokaliteti ne me interesiraat , sprotivno na toa voopsto ne doagam na arheoloski lokalitet ili crkva.Ako ste zainteresirani za zakopani bogatstva vo kuki ili nadvor od niv moze da kontaktirame so cel da se zavrsi rabotata.E majlot e eksbt@yahoo.com

Кон врв
kokolo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2960
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kokolo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јуни.2006 во 12:33
uf ova e dobro ama dali site sme go nashle sopstvenoto bogatstvo, pa da barame po tugite.
ONLY GOD CAN JUDGE ME NOW
Кон врв
dj_didi Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 03.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dj_didi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2007 во 14:23
Se uste ne sme go nasle.

Изменето од dj_didi - 21.Март.2011 во 17:47
Кон врв
dj_didi Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 03.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dj_didi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2007 во 14:52
ima vreme ke go najdeme

Изменето од dj_didi - 21.Март.2011 во 17:48
Кон врв
stok Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај stok Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2008 во 21:30
ajdekazi kakoda se slusnime ili javimise ce se dogovorimedrugar moj bro e 071349646 i 075871959
Кон врв
DDarko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Миротворец

Регистриран: 14.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4356
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DDarko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Септември.2009 во 14:59

Темата ми даде идеја за хоби!голема%20насмевка

Кон врв
dragstar Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 21.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dragstar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Октомври.2009 во 19:13
ZDRAVO,NA,SITE!!!IMAM,DRUGAR,NA,KOJ,POVEKE,PATI,MU,SE,IMA,SONATO,ZA,ZAKOPANO,BOGARSTVO,AMA,SE,PLASI,DA,RIZIKUVA,ZARADI,NEKOJ,SI,KLETVI,KAZETE,NESTO,ZA,TOA,AKO,ZNAETE:)))POZZZ
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 6>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,234 секунди.