IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - После разделба...пријатели?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

После разделба...пријатели?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3637383940 42>
Автор
Порака
Milica.B Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 355
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Milica.B Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Декември.2010 во 01:30
jas sum prijatelka so site bivsi
Кон врв
ANITA11 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANITA11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Декември.2010 во 15:20
posle ljubov -prijateli NEнека%20ти%20е%20срам
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2011 во 23:29
...Почит кон бившата  девојка ......!!1 
 
Чувствувате дека на вашата врска и се ближи крајот. Нема страст, плановите повеќе не се исти, сè помалку теми за разговор. Сепак таа е прекрасна личност......и сакате да ја сочувате како пријател.
После љубовта, тоа не е лесно, но некому му поаѓа од рака. Како?

Трудете се да бидете искрени и при тоа не заборавајте на нејзината гордост. Жените се многу осетливи кога некој ќе ги остави.
Сигурно ќе страдаат поради крајот на врската, но пред сè ќе се чувствуваат понижено. Од моментот кога ќе донесете конечна одлука, трудете се да ја спроведете со многу почит. Секако, сè мора да се изведе во четири очи, телефон не доаѓа во предвид.
Без исклучок споменете ги сите нејзини добри страни, а приказната завршете ја дека врската станала напорна, и вам ви е тешко така да продолжите. Задолжително нагласете колку ви значела.
Извесно е дека нема веднаш да станете пријатели. Оставете ја малку да размисли сама. Да ја повикате уште утредента на кафе - би било пребргу. Некое време треба да ги избегнувате средбите.
Што се однесува до вашето окружување, бидете дискретни, бидејќи она што се случило помеѓу вас е ваша интимна работа. Ако баш сакате да му раскажете некому што се случило, кажете дека двајцата сте сфатиле дека е најдобро да раскинете.
Битно е да не се знае кој ја донел конечната одлука и за неа да зборувате во суперлатив.
Ако сте пронашле нова љубов, потрудете се да не ве види заедно. Сигурно ќе помисли дека сте ја нашле додека сте биле со неа во врска, а тоа ќе ја разочара. Најдобро ќе биде да и се јавите еден месец по раскинувањето.
Нормално, таа на почетокот ќе биде воздржана. Немојте да ја повикувате на интимни дружења, тоа нека биде излегување со друштво. Немојте премногу да и се доближувате и не зборувајте само со неа. Едноставно, со неа однесувајте се како и со сите други.
Никогаш немојте да ја прашате дали и е тешко, или дали добро се чувствува. Така само ќе ја понижите и дополнително ќе ја потсетите на тоа што се случило пред неколку недели.
Кога ќе станете пријатели, ќе се изненадите за колку сè работи со неа можете да зборувате, да и се доверите, па и да побарате совет. Секако, услов е таа успешно да го надминала раскинувањето со вас.
Кон врв
ANITA11 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANITA11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2011 во 12:17
pak NE
Кон врв
annaja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Април.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 531
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај annaja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2011 во 23:24
Нема успешно раскинување....ако е успешно,немало љубов...мое мислење.
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Февруари.2011 во 08:57
Originally posted by annaja annaja напиша:

Нема успешно раскинување....ако е успешно,немало љубов...мое мислење.
 
И мое. да
Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2011 во 16:02
нека%20ти%20е%20срам

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
N.Nikolina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Февруари.2011
Статус: Офлајн
Поени: 118
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај N.Nikolina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2011 во 01:29

Кога доаѓа разделбата,пријателството оддамна е заминато...

Лудилото може да се нарече сон на оној што е буден.
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2011 во 13:15
да,остануваме пријатели..само без блиски средби
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2011 во 15:23
Ako nekogo ljubite togash najgolemoto zadovolstvo kje vi bide da go vidite skrekjen.

Ako negovata srekja e vashata razdelba, togash kje bidete srekjni, iako mozhebi nezadovolni, od takvoto zavrshuvanje na vashata intimna vrska.

Bidejkji negovata srekja e prichina za vasheto zadovolstvo, raskinuvanjeto na vrskata ne mozhe i ne smee da bide prichina za raskinuvanje na prijatelstvoto, osven ako vrskata ne bila vtemelena na ljubov, tuku nekoja druga osnova (najcheto ekonomska ili socijalna) ili ako ste vodeni od egoto i suetata.





Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
viktorija123 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Nishto Posebno, tuku EDNO

Регистриран: 04.Февруари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7300
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај viktorija123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2011 во 15:55

Ljubovta e sloboda!

Za srekjata na partnerot, kje storish se - pa duri i togash koga toa nema da ti prichini zadovolstvo!
There is no doer..... But if you have one, let him do self-inquiry.
Кон врв
ANITA11 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANITA11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Март.2011 во 10:48
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Март.2011 во 13:27
Originally posted by ANITA11 ANITA11 напиша:



Togash toa ne e vistinska ljubov, tuku posesivnost.


Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Март.2011 во 13:43
Moze da mi bide prijatel nekoj sto ne sum go sakala mnogu, pa mi e se isto...No dokolku epten sum bila zaljubena nema sansi da mi e prijatel...Jas koga i da go vidam bivsiot decko i koga i da se setam na nego znam deka uste go sakam i imam custva za nego i sega sto treba da bideme prijateli i da si mestime deckovci i devojki li, ili da si raskazuvame koj kako si pominal vcera..Ma nema sansi...да..
 

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3637383940 42>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.