IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Ах тие незгодни детски прашања...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Ах тие незгодни детски прашања...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
Автор
Порака
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2014 во 15:27
Originally posted by LiDivio LiDivio напиша:

можеме и да пишуваме што ние како многу мали сме прашувале...
еве на пр. јас ги прашував моите ако мајка ми ме родила, зошто и татко ми е со нас? ...демек од која корист е, што бара тука?


газење од смеење

Секако, за болдираното.
Еве мене ми текнува дека многу ме интересираше како тоа внатрешните органи ни стојат во телото, секое на своето место, врзани ли се со нешто и оти не шетаат (како по патишта) па да си ги менуваат местата. Изгледа сум си мислела тоа внатре се ни е празно и си пливка кое како сака...хи, хи...



Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2014 во 15:28
да,na koja vozrast bea koga improvizirashe so cvekjinja i polenoviot prav? среќа
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2014 во 15:31

На 6 и 8 години кога веќе можат да разберат.
И порано прашуваа, и не ги оставав без одговор, ама не одев толку во детали.голема насмевка

Кон врв
Gabriela_S Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Февруари.2008
Локација: On the stone
Статус: Офлајн
Поени: 21943
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gabriela_S Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2014 во 22:41
Originally posted by ZeZnAtA ZeZnAtA напиша:

zatoa shto e srekjna shto i dade hranichka аплауз големо гушкањесреќа


затоа што ова е дезинформација и целосна невистина, овде се наметнува прашањето: со овој одговор им правиме добро на децата (за да бидат среќни) или сопствена услуга збунетост
и после овој одговор ако добиеш прашање: а ако не им ставиме храна, ќе плачат ли?
Никогаш немој да се каеш за нештото што си го направил, ако во тој момент си бил среќен
Кон врв
sikter Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 650
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sikter Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2014 во 23:54
Originally posted by Анастеа Анастеа напиша:

Originally posted by LiDivio LiDivio напиша:

можеме и да пишуваме што ние како многу мали сме прашувале...
еве на пр. јас ги прашував моите ако мајка ми ме родила, зошто и татко ми е со нас? ...демек од која корист е, што бара тука?


газење од смеење


Еве мене ми текнува дека многу ме интересираше ...............



a ja ne pamtam da sum prashuval neshto,

valjda se mi bilo jasno.голема насмевка 

a onoj gore shto prashuval e navistina originalno, barem ja ne sum cul nekoe dete takvo neshto da prashalo.да


Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Февруари.2014 во 11:04
Originally posted by sikter sikter напиша:

a ja ne pamtam da sum prashuval neshto,

valjda se mi bilo jasno.голема насмевка 


Ти не паметиш, ама си ги прашал ли родителите дали тие паметат можеби?голема насмевка

Мене на пример моите ми рекле дека сум ги бомбардирала со прашања и сум била исти удав како што се сега и моите.хи, хи...
Демек ми се враќа.







Изменето од Анастеа - 13.Февруари.2014 во 11:04
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Февруари.2014 во 14:40

- Мамо, ако тргнеме со колата, за колку време ќе стигнеме до месечината?изненадување
- А бе мамино, нема пат до месечината за со кола. (Па тука следува некакво објаснување за брзината на светлината, за оддалеченоста, за вселенски бродови и светлосни години...)
- Аааа разбрав. Значи светлината што ја гледаме од сонцето мора да возиголема насмевка многу брзо за да стигне до нас до земјата.
- Да мамино, има еден термин што се вика “брзина на светлината“ и...
- Ааааааа. Ако има брзина на светлината значи мора да има и брзина на темнината, а? изненадување



Кон врв
Gabriela_S Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Февруари.2008
Локација: On the stone
Статус: Офлајн
Поени: 21943
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gabriela_S Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Февруари.2014 во 14:44
А што е разликата мегу се зафркава и се заебава
Никогаш немој да се каеш за нештото што си го направил, ако во тој момент си бил среќен
Кон врв
sikter Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 650
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sikter Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Февруари.2014 во 15:05
Originally posted by Анастеа Анастеа напиша:


- Мамо, ако тргнеме со колата, за колку време ќе стигнеме до месечината?изненадување
- А бе мамино, нема пат до месечината за со кола. (Па тука следува некакво објаснување за брзината на светлината, за оддалеченоста, за вселенски бродови и светлосни години...)
- Аааа разбрав. Значи светлината што ја гледаме од сонцето мора да возиголема насмевка многу брзо за да стигне до нас до земјата.
- Да мамино, има еден термин што се вика “брзина на светлината“ и...
- Ааааааа. Ако има брзина на светлината значи мора да има и брзина на темнината, а? изненадување



ti, sluchajno,.....u CERN da ne rabotish neshto?збунетост

....koga ke mu objasnish na deteto  kako se cepi atomot....sigurno e vreme vekje.намигнување
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Февруари.2014 во 15:11

газење од смеење

Не сум во CERN, во NASA сум.плазење
Ти па да не мислиш којзнае како научно го објаснив?
Е прашањето за брзината на темнината ме остави ваква изненадување



Кон врв
sikter Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 650
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sikter Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Февруари.2014 во 15:20
pa i temninata e fizichki poim , t.e...nedostatok na svetlina .плазење

kako shto svetlosta ima intenzitet taka i temninata ima.

i chitni neshto i za higzoviot bizon,

za da ne ostanesh ,pak, so  otvorena usta na nekoe nevino detsko prashanje.голема насмевка

Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Февруари.2014 во 15:21

За Хигзовиот бозон веќе сум спремна... мислам де загриженост
Ама за брзината на темнината не бев, си признавам.

Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2014 во 00:25
Originally posted by Gabriela_S Gabriela_S напиша:

Originally posted by ZeZnAtA ZeZnAtA напиша:

zatoa shto e srekjna shto i dade hranichka аплауз големо гушкањесреќа


затоа што ова е дезинформација и целосна невистина, овде се наметнува прашањето: со овој одговор им правиме добро на децата (за да бидат среќни) или сопствена услуга збунетост
и после овој одговор ако добиеш прашање: а ако не им ставиме храна, ќе плачат ли?

decata ne samo shto ke bidat srekni,ke se nauchat na odgovornost...
ako ne im stavime hrana,ima da gi nemaголема насмевка

Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
Crna Arapina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Ноември.2013
Статус: Офлајн
Поени: 575
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Crna Arapina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2014 во 13:41
па случка во маркет 
детенце мало на мајка си вика мамо сакам вакви мастики да ми купиш и покажува накај кондомите хахахах смешки беше смеење
Train hard,Fight easy !
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.