IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Хардвер и софтвер
  Активни теми Активни теми RSS - Помош !! Софтверски Проблеми!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Помош !! Софтверски Проблеми!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 55>
Автор
Порака
 Оцена: Оцена на тема: 1 Гласови, Просечно 5,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
busvek Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај busvek Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2006 во 02:14
 Еве уште едно програмче кое добро ми се наоѓа и мене

3D Photo Browser v8.5

3D Photo Browser is a file explorer that makes viewing, editing, and organizing your images, videos, 3D files, and audio files easier. It displays high-quality thumbnails and recognizes more than 60 image formats, many 3D formats, and most audio files. It offers a complete image/video editor and an OpenGL textured viewer. 3D Photo Browser also plays audio files and displays MP3 file information.

Copy + Paste

http://www.suprnova.biz/3D-Photo-Browser-v8.5-160.shtml
Кон врв
Pravoslavie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Октомври.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1732
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pravoslavie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2006 во 11:52
Дали некој има инсталација од Visual Basic 3 ?
Да погледнеме околу нас, таму има МНОГУ СТРАДАЛНИЦИ. Да им помогнеме!
Оди на подфорумот Хуманост на дело
Запамети, ЉУБОВТА ДЕЛОТВОРИ!!
Кон врв
busvek Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај busvek Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Април.2006 во 02:43
Originally posted by Pravoslavie Pravoslavie напиша:

Дали некој има инсталација од Visual Basic 3 ?
Visual Basic v6.0Download :

http://rapidshare.de/files/16742857/Visual_Basic_6.0.rar.htm l

Fix :

http://rapidshare.de/files/16742887/visualbasic6.zip.html


Кон врв
kalimero Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 28.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kalimero Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2006 во 02:42

 Ajde kazete nekoj program za da si gi najdam "slucajno" izbrisanite MP3-ki
Кон врв
Dogi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dogi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Мај.2006 во 09:44
Пробај со OnTrack EasyRecovery
Јас сум мајстор!

Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)
Кон врв
kobra3 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 27.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kobra3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Август.2006 во 03:24
Поздрав на сите.
Би замолил за помош.

Сакам да извршам Update на Windows, ама не оди, туку упорно ми го исфрла ова:

[Error number 0x80072EFE]

И никако не оди понатаму!

Да ли има некое решение, или ке морам се да преинсталирам.

Поздрав.

Кон врв
spaski Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 82
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај spaski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Август.2006 во 10:35
Zdravo Ne sum golem specijalista vo vakvi problemi ama moze da ti dadam sovet kako da probash da go popravish toa.Idi na
1 ALL PROGRAMS
2 ACCESORIES
3 SYSTEM TOOLS
4 SYSTEM RESTORE
5.RESTORE COPUTER TO AN EARLIER TIME
OVA POSLEDNOTO ZNACHI VRATI GO COMPUTEROT NA KALENDAROT
SHTO MOZESH PORANO
BARAJ KADE PISHUVA CHEKPOINT I KLIKNI NA TAA DATA
TREBA RESTART.
PROBAJ AKO PORANO MOZELO   UPDITE I NEOCHEKUVANO SEGA NEMOZE , MOZEBI NESHTO SE IZBRISHALE VO MEGUVREME I NEMOZE DA PRAVI UPDATE.
DOBRA SREKA PISHI SHTO NAPRAVIVTE
p.s ova e sovet za site shto imaat problemi so pc a gi nemalo porano
OVA RABOTI SAMO SO WINDOWS XP I NAJNOVI DRUGI WINDOWS
Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Август.2006 во 12:38
Fintata so update e drugo. Microsoft ima nov sistemna updejtiranje taka da ako imas piratska verzija od win. xp sp. 2  tesko deka ke mozis poftorno bidejki ke ti bara pari za updejtiranje i slicno. Ili druga moznost da updejtiras piratski win. ti e pustas error reports.
Za sekoj slucaj probaj  prvo toa sto ti rece  Spaski.
Кон врв
kobra3 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 27.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kobra3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Август.2006 во 12:45
Поздрав Spaski.
Фала ти за советот, ама ке има еден проблем со оваа работа.
Да објаснам малку за да е појасно.

После нова инсталација на Windows XP, јас ги исклучувам непотребните сервиси.
Истовремено го исклучувам и Automatic Update, како и System Restore!
Е тука е сега проблемот.
Значи враќање со System restore - нема шанса.

Инаку, да не дојде до забуна, јас сега ги вклучувам и Automatic update и Beckground сервисите, ама изгледа како воопшто да не можам да се повржам со Update центарот, туку веднаш ми го исфрла овој error!

Што да се прави, за да не дојде до бришење на целиот XP само за оваа работа?Изменето од kobra3 - 27.Август.2006 во 12:53
Кон врв
kobra3 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 27.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kobra3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Август.2006 во 12:52
Извини Flipsi, додека го пишував претходниот пост, ти си напишал твој, сега видов.

Ако е тоа што велиш, има уште една работа што ме буни тука!
Зошто на нова инсталација, се си оди без никаков проблем?

Кога дојде она за валидација, јас кликнам на втората опција, се инсталира Active X, изврши скенирање, исфрли кои надоградби се достапни, и потоа се тоа си се инсталира без проблем!
Само надоградбата за Office е негде околу 100Mb!

А ова за другата можност - не те разбирам баш - што е финтата со пуштање Error raports?
Кон врв
spaski Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 82
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај spaski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Август.2006 во 14:18
Izgled sepak nova instalacija na windows e se shto ti ostanuva,(ako nekoj drug naravno nema druga ideja)I ti preporachuvam ostaj go sistem restore sledniot pat oti navistina nekogash pomaga.A moze i kako shto reche flipsi da poznava deka windowsot e kopija.
http://www.macedonian-kingdom.piczo.com

Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Август.2006 во 14:36
E pa vaka Kobra i jas otkako ke go instaliram win. za prv pat nema nisto i posle prviot up date odma ke ti ja prepoznae kopijata.
A toa so error reports neznam dali ti se ima dosega sluceno, no ako se pojavi nekoja greska odma ti izleguva poraka, taka sto ima opcija da ja pratis greskata vo microsoft za da ti poognat, no ako redovno [prakas takvi greski ke mozis da si ja updajtovas piratskata kopija .
Кон врв
akrep Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 27.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај akrep Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Август.2006 во 14:53

PROBLEM: imam DivX film so subtittle sakam istiot da go prefrlam na DVD sose tittlot nemoj samo nekoj da go spomene :

TMPGEnc 3.0 XPress

nero DVD-lab PRO 2    Movie Edit Pro 2004      VSO ConvertXtoDvd Ulead VideoStudio 9        Adobe Premiere Pro
pinnacle 10    tuka i e Nero
 
jas nekako uspeav so kombinacija na nekolku softverski paketi no da ne ima nekoj po lesen nacin? ako nekoj znae slobodno neka pise a jas ke mu go obrazlozam moeto resenie.


Изменето од akrep - 27.Август.2006 во 14:55
Кон врв
kobra3 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 27.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kobra3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Август.2006 во 16:13
Другари, вака за сега стојат работиве.

Секогаш со Acronis правам Beck-up, па имам неколку.
Ова со проблемов не одеше, па вратив со Acronis, оти имам многу работа, а ова ме закочи тотално без врска.

И сега - се си оди пак најнормално!!!
А бе да полуди човек од вакви глупости!
Овој Beck-up веќе имаше некои Update-а, а сега, штом го конектирав, веднаш си ги симна и најновите закрпи!!!
И што да мислиме сега?

@Spaski, тој System restore, неколку пати ме зафркна и не ми врати ко што треба.
Еднаш у него дури имаше и нешто што не требеше да има, а и фаќа нешто од Ram-от, па затоа јас веднаш тоа исклучам.

@Flipsi, сега те разбрав за тие errori, ама брат, ја и тоа веднаш исклучам, оти кога ке почне со тие известија, крај нема.
А тоа на Microsoft најискрено - никогаш не сум им праќал.

Е сега, нешто друго ме мачи.

За FW користам KAH.
Тука ми е нешто сомнително.
Јас го средам него, па на Scen ports on line,  и се треба да си биде Stealt.
И се си е Stealt.
Ама да не е проблемот нешто у тоа „средување„ па да не може да се поврже со Update центарот.
Сега ке одам по ред со него и ке проверувам да ли негде ке закочи, а ако најдам што е, одма ке ви јавам, оти сигурно ова и вам може да ви затреба.

@Akrep, фала ти, ке може тоа, да не барам сега по торенти, Rapidshared и сл, само кажи на кој mail да ти пишам.

Поздрав друштво и фала ви.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 55>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.