IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Хардвер и софтвер
  Активни теми Активни теми RSS - Помош !! Софтверски Проблеми!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Помош !! Софтверски Проблеми!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4950515253 55>
Автор
Порака
 Оцена: Оцена на тема: 1 Гласови, Просечно 5,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
ZokiBoSS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 240
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZokiBoSS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2010 во 19:55
Можно е, напиши тип на матична и графичка и OS, ќе пробаме да најдиме шо е проблемот :)
That What Doesn't Kill Me, Only Makes Me Stronger..!
Кон врв
Morfeus Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Декември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 34
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Morfeus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2010 во 23:19
Ти благодарам на интересот за да ми помогнеш, но дефинитивно картичката што ја имам нема сензор за температура. Користев Ati Tools...

Инаку ја имам следнава конфигурација:
ECS P4XASD2+
Intel Pentium 4 - 2.8GHz
ATI Radeon 9600 XT 256MB
512MB SDRAM
Maxtor 30GB
ExcelStor 160GB
Samsung DVD-ROM
ATX 450 W, Delux
Windows XP Service Pack 2


Кон врв
BobCyclist Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 14.Јули.2010
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BobCyclist Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јули.2010 во 14:01
Napraviv recovery na windows vista, bese uspesno, no sega otkako go vkluciv komopjuterot mi ja dava starata tema na windows vista, start menito i se ostanato.Na nikoj nacin ne mozam da uspeam da go smenam toa, se obidov da simnam nekoi temi od internet na toj nacin ne uspeav, kako mozam da ja vratam temata stoj ja imav pred recovery t.e taa tema sto bese koga go kupiv kompjuterot.fala
Кон врв
ZokiBoSS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 240
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZokiBoSS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јули.2010 во 14:19
По се изгледа, дури бил праен бекапот, темата не била активна/инсталирана, туку е клаена накнадно, барем по ова шо го кажваш .. Ако имаш некој скриншот да видиме која тема е, можи ќе ја најдиме на интернет па ќе ти дајме линк, или евентуално да се сеќаваш на името нешто или слично. Друго чаре невервам, барем по муабетот шо го прочитав.
That What Doesn't Kill Me, Only Makes Me Stronger..!
Кон врв
Roditel Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 13.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Roditel Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јули.2010 во 19:31
Zdravo,

Ke moze li da dobijam tvoj telefonski broj,za da se razbereme.Blagodaram
Кон врв
ZokiBoSS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 240
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZokiBoSS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јули.2010 во 19:43
Доколку имаш нешто да прашаш, прашај јавно тука, можам да ти помогнам и на лична порака да не замараме овде, меѓутоа телефон не. Би те замолил да не бараш јавно телефони, доколку имаш потреба од некој член можиш да му испратиш лична порака и да ти одговори.

Доколку имаш некое друго прашање, постави, ќе ти одговориме во соодветно време.

Поздрав.
That What Doesn't Kill Me, Only Makes Me Stronger..!
Кон врв
Dark HaCkeR Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Хакериште

Регистриран: 20.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 683
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dark HaCkeR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јули.2010 во 19:08
Ти со графичката !
ај пробај со GPU Caps Viewer

Изменето од Dark HaCkeR - 16.Јули.2010 во 19:09
Кон врв
4me Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 31.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај 4me Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Август.2010 во 14:27
Ke ve molam da mi odgovorete dali ima nekoja druga moznost osven formatiranje i nagaganje na passwordot koj go zaboraviv . Passwordot sto go bara komj e pri vklucuvanje a go staviv vo user accounts . Sega nemam nikakov pristap a verojatno pri vnesuvaneto na istiot sum duplirala nekoja bukva ili sl . Blagodaram
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Август.2010 во 14:39
Погледни го линков ако е од помош...ми се нема случено мене но најверојатно се може според странава а и ако некој знае поедноставно може ќе пише...
ЛИНК
Кон врв
ZokiBoSS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 240
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZokiBoSS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Август.2010 во 14:40
Hiren's Boot CD, земи некоја од поновите верзии од торент, изрежи го на ЦД и бутирај го пред да се пушти виндовс-от. Ако незнајш ти, побарај некој компјутерџија, нетреба да има огромни знаења. Внатре во цд-то има алатка за ресетирање на пасвордот.
That What Doesn't Kill Me, Only Makes Me Stronger..!
Кон врв
4me Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 31.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај 4me Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Август.2010 во 15:00
fala mnogu , ke probam
Кон врв
morski Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Август.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај morski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2010 во 12:45
Здраво
Имам проблем со нерото несака да прими поише од 100 слики на сд , знае ли некој како да го опраам
Кон врв
ZokiBoSS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 240
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZokiBoSS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2010 во 13:07
Originally posted by morski morski напиша:

Здраво
Имам проблем со нерото несака да прими поише од 100 слики на сд , знае ли некој како да го опраам

Образложи поќе околу проблемот, вака малце потешко дека некој ќе можи да ти помогни :)
That What Doesn't Kill Me, Only Makes Me Stronger..!
Кон врв
morski Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Август.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај morski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2010 во 13:24
лугееее дај помагајте
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4950515253 55>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.