IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Хардвер и софтвер
  Активни теми Активни теми RSS - Помош !! Софтверски Проблеми!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Помош !! Софтверски Проблеми!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 5152535455>
Автор
Порака Обратен редослед
 Оцена: Оцена на тема: 1 Гласови, Просечно 5,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
Ghost Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Universe is my limit

Регистриран: 30.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 6109
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ghost Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2006 во 14:02
Originally posted by FLipsi FLipsi напиша:

www.andr.net
ili prebaruvacot www.astalavista.com za taa namena


Добри страни, често користени од моја страна LOLLOLLOL
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          
Кон врв
spaski Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 82
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај spaski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Септември.2006 во 09:53
proveri na ovaa web strana ima razni programi
http://www.steves-digicams.com/digsoftware_cameractrl.html
izvadi go ovoj program , freeware e:
1. stisni na ovoj program:
TIM - USB Digital Camera Transfer Assistant for Windows
2.stisni na ovoj download:
TIM USB Transfer v1.2
Pishi.

Изменето од spaski - 29.Септември.2006 во 01:11
http://www.macedonian-kingdom.piczo.com

Кон врв
deni966 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 14
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај deni966 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Септември.2006 во 04:44

mi teba softver za fujifilm finepix a340 ili nekoe programce koe ke moize da sredi smetnuvanje sliki od aparatot  zaso  sesto se zezan i ne mozam da si gi simnam slikite

SAIL BABY
Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2006 во 15:32
www.andr.net
ili prebaruvacot www.astalavista.com za taa namena
Кон врв
bosab Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
the greatest legs in the world

Регистриран: 21.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 11079
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bosab Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2006 во 11:29
Originally posted by kalimero kalimero напиша:


 Ajde kazete nekoj program za da si gi najdam "slucajno" izbrisanite MP3-ki


GetDataBack:

http://www.runtime.org/gdb.htm
Кон врв
ZokiBoSS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 240
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZokiBoSS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2006 во 10:15
FlesX не е дозволено објавување официјално на форумот сериски броеви од програми бидејќи подпаѓаат под одредени лиценци и слично .. Меѓутоа, google.com може се да ти најде :)
That What Doesn't Kill Me, Only Makes Me Stronger..!
Кон врв
FlesX Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Септември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 26
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај FlesX Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Септември.2006 во 21:32
                                   VE MOLAM !!!

IMA LI NEKOJ LICENCE KEY ZA: BitDefender 9 PROFESIONAL

                                        CryCry
CryCry
ONLY THE STRONG SURVIVE
Кон врв
kobra3 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 27.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kobra3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Август.2006 во 17:41
Уште еден поздрав.
Еве, како што ветив, го решив проблемот и да напишам што е, ако му затреба уште некому.

Проблемот, како и што претпоставував, беше во КАH.
Конкретно:

Rules for Applications / svchost.exe / Edit,

HTTP   Activity - Allow и
HTTPS Activity - Allow = Проблемот решен.

Се друго може да се затвори во svchost, сем
Svchost DNS Service over UDP,
оти тогаш нема никаква конекција на Интернетот.

Поздрав.

PS. Нормално, ако се „затворат„ и сите опции на IE, повторно ништо од целата оваа работа.
Кон врв
kobra3 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 27.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kobra3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Август.2006 во 16:13
Другари, вака за сега стојат работиве.

Секогаш со Acronis правам Beck-up, па имам неколку.
Ова со проблемов не одеше, па вратив со Acronis, оти имам многу работа, а ова ме закочи тотално без врска.

И сега - се си оди пак најнормално!!!
А бе да полуди човек од вакви глупости!
Овој Beck-up веќе имаше некои Update-а, а сега, штом го конектирав, веднаш си ги симна и најновите закрпи!!!
И што да мислиме сега?

@Spaski, тој System restore, неколку пати ме зафркна и не ми врати ко што треба.
Еднаш у него дури имаше и нешто што не требеше да има, а и фаќа нешто од Ram-от, па затоа јас веднаш тоа исклучам.

@Flipsi, сега те разбрав за тие errori, ама брат, ја и тоа веднаш исклучам, оти кога ке почне со тие известија, крај нема.
А тоа на Microsoft најискрено - никогаш не сум им праќал.

Е сега, нешто друго ме мачи.

За FW користам KAH.
Тука ми е нешто сомнително.
Јас го средам него, па на Scen ports on line,  и се треба да си биде Stealt.
И се си е Stealt.
Ама да не е проблемот нешто у тоа „средување„ па да не може да се поврже со Update центарот.
Сега ке одам по ред со него и ке проверувам да ли негде ке закочи, а ако најдам што е, одма ке ви јавам, оти сигурно ова и вам може да ви затреба.

@Akrep, фала ти, ке може тоа, да не барам сега по торенти, Rapidshared и сл, само кажи на кој mail да ти пишам.

Поздрав друштво и фала ви.
Кон врв
akrep Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 27.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај akrep Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Август.2006 во 14:53

PROBLEM: imam DivX film so subtittle sakam istiot da go prefrlam na DVD sose tittlot nemoj samo nekoj da go spomene :

TMPGEnc 3.0 XPress

nero DVD-lab PRO 2    Movie Edit Pro 2004      VSO ConvertXtoDvd Ulead VideoStudio 9        Adobe Premiere Pro
pinnacle 10    tuka i e Nero
 
jas nekako uspeav so kombinacija na nekolku softverski paketi no da ne ima nekoj po lesen nacin? ako nekoj znae slobodno neka pise a jas ke mu go obrazlozam moeto resenie.


Изменето од akrep - 27.Август.2006 во 14:55
Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Август.2006 во 14:36
E pa vaka Kobra i jas otkako ke go instaliram win. za prv pat nema nisto i posle prviot up date odma ke ti ja prepoznae kopijata.
A toa so error reports neznam dali ti se ima dosega sluceno, no ako se pojavi nekoja greska odma ti izleguva poraka, taka sto ima opcija da ja pratis greskata vo microsoft za da ti poognat, no ako redovno [prakas takvi greski ke mozis da si ja updajtovas piratskata kopija .
Кон врв
spaski Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 82
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај spaski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Август.2006 во 14:18
Izgled sepak nova instalacija na windows e se shto ti ostanuva,(ako nekoj drug naravno nema druga ideja)I ti preporachuvam ostaj go sistem restore sledniot pat oti navistina nekogash pomaga.A moze i kako shto reche flipsi da poznava deka windowsot e kopija.
http://www.macedonian-kingdom.piczo.com

Кон врв
kobra3 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 27.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kobra3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Август.2006 во 12:52
Извини Flipsi, додека го пишував претходниот пост, ти си напишал твој, сега видов.

Ако е тоа што велиш, има уште една работа што ме буни тука!
Зошто на нова инсталација, се си оди без никаков проблем?

Кога дојде она за валидација, јас кликнам на втората опција, се инсталира Active X, изврши скенирање, исфрли кои надоградби се достапни, и потоа се тоа си се инсталира без проблем!
Само надоградбата за Office е негде околу 100Mb!

А ова за другата можност - не те разбирам баш - што е финтата со пуштање Error raports?
Кон врв
kobra3 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 27.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kobra3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Август.2006 во 12:45
Поздрав Spaski.
Фала ти за советот, ама ке има еден проблем со оваа работа.
Да објаснам малку за да е појасно.

После нова инсталација на Windows XP, јас ги исклучувам непотребните сервиси.
Истовремено го исклучувам и Automatic Update, како и System Restore!
Е тука е сега проблемот.
Значи враќање со System restore - нема шанса.

Инаку, да не дојде до забуна, јас сега ги вклучувам и Automatic update и Beckground сервисите, ама изгледа како воопшто да не можам да се повржам со Update центарот, туку веднаш ми го исфрла овој error!

Што да се прави, за да не дојде до бришење на целиот XP само за оваа работа?



Изменето од kobra3 - 27.Август.2006 во 12:53
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 5152535455>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,152 секунди.