IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Хардвер и софтвер
  Активни теми Активни теми RSS - Помош !! Софтверски Проблеми!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Помош !! Софтверски Проблеми!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 55>
Автор
Порака Обратен редослед
 Оцена: Оцена на тема: 1 Гласови, Просечно 5,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
Pavaroti Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Експерто нумеро 2

Регистриран: 03.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pavaroti Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Септември.2010 во 08:39
Можеби не ти е инсталиран програмот за враќање на фабричко подесување кога си го купил компјутерот, можеби ти е форматиран компјутерот, или пак не ти чини цдеромот.
Однеси го во сервис очигледно се уште не знаеш да го средиш сам.
Кон врв
andonstoj Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 17.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај andonstoj Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2010 во 23:12
Imam problemi so mojot kmpjuter so koj su zadovolen posto ne sum nekoj koj se razbira pa taka za da go resam prblemot mi poracava deka treba da go preinstaliram odnosno da go vratam na fabrickoto nivo.Ja zemav knigata koja dojde so kompjuterot i go izbrisav celiot.Koga sakav da gi instaliram povtorno cdata na ftoroto cede mi velivaka na ekranot:Failot C:\386 \WINTRUST.DL_ NE MOZE POVTORNO DA SE SOZDADE.Mnogu bi mu bil zablagodaren na toj sto ke mi dade sovet i ke mi pomiogne da si go startam kompjuterot povtorno.Jas licno se prasuvam dali e greska vo cdeata ili vo toa kako se narekuva hardiskot koj treba da gi primi site tie informacii?inace tipot na kompjuterot e COMPAQ   PRESARIO 6525 SE AMD Atlon xp-2600+(2.13GHz),simnuvav jas sam od internet novi ceda pod tie sifri nejke da gi primi toa se 5 cdea i nejke pa nejke na vtororto cede stopira i krivo mi e zosto.ako nekoj mi pomogne ili saka da mi pomogne mnogu ke mu bidam zablagodaren.na skyp sum pod stojan5812,ili na faceook Stojan Andonovski za kontakt ili prasanja,blagodaram.
Кон врв
ZokiBoSS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 240
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZokiBoSS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Септември.2010 во 12:20
Originally posted by letri4e letri4e напиша:

Дали може некој да ми помогне со ова? пред да го форматирам ги отвараше сликите на пазар3, откако го форматирав вака ми излегва која и да било слика да ја отварам???


Uploaded with ImageShack.us


Последно има проблеми нешто со пазар 3, не е до твојот компјутер, имат некој апдејти праено многу од работите фалат, ги нема, и слично. Претежно новите ги вади океј, проблем прај на претходни шо се. Се надевам ќе го средат сајтот за брзо :). Поздрав, се најубо
That What Doesn't Kill Me, Only Makes Me Stronger..!
Кон врв
vlad0 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Титула нема поради неплатени сметки

Регистриран: 18.Ноември.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 2263
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vlad0 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Септември.2010 во 12:13
Originally posted by 4me 4me напиша:

Ke ve molam da mi odgovorete dali ima nekoja druga moznost osven formatiranje i nagaganje na passwordot koj go zaboraviv . Passwordot sto go bara komj e pri vklucuvanje a go staviv vo user accounts . Sega nemam nikakov pristap a verojatno pri vnesuvaneto na istiot sum duplirala nekoja bukva ili sl . Blagodaram

star post no nema vrska.
zosto da spustas programi i ne znam tamu so ti znam jas gluposti koga mozis da si vlezis vo safemod i preku administrator da go trgnis passwordot na tvojot user.
Која е таа љубовна состојка која не држи поврзани за оние кои ги сакаме и покрај тоа што ни нанесуваат многу голема болка?!
Кон врв
letri4e Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 30.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај letri4e Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2010 во 10:21
Дали може некој да ми помогне со ова? пред да го форматирам ги отвараше сликите на пазар3, откако го форматирав вака ми излегва која и да било слика да ја отварам???


Uploaded with ImageShack.us
Кон врв
ZokiBoSS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 240
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZokiBoSS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2010 во 13:33
Nero Vision не дозволва поќе од 99 слики во слајдшоу под еден наслов. Доколку сакаш да напрајш слајдшоу со повеќе од 99 слики, користи "Proshow Gold" (ја немам користено, прочитав на интернет дека ја заменват за нерото ко ќе треба поќе слики да се клат во слајдшоу), а доколку неќиш да биди слајдшоу, одбери DataCD во Nero Express/Nero Classic и се ќе биди океј.

Поздрав, и кажи шо ќе напрајш.
That What Doesn't Kill Me, Only Makes Me Stronger..!
Кон врв
morski Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Август.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај morski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2010 во 13:27
да не треба да се направи некое подесување или несто слично

Еве што ми јавува

"The maximum number of entries in the audio compilaton is 99! "              

Изменето од morski - 21.Август.2010 во 13:46
Кон врв
morski Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Август.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај morski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2010 во 13:26
сакам да изрежам слики да ги стаам на сд и при внесувањето кога ке дојде до 99 исклуцува и ми јавува дека не мозам повише од 99 слики да стаам а место има
Кон врв
morski Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Август.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај morski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2010 во 13:24
лугееее дај помагајте
Кон врв
ZokiBoSS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 240
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZokiBoSS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2010 во 13:07
Originally posted by morski morski напиша:

Здраво
Имам проблем со нерото несака да прими поише од 100 слики на сд , знае ли некој како да го опраам

Образложи поќе околу проблемот, вака малце потешко дека некој ќе можи да ти помогни :)
That What Doesn't Kill Me, Only Makes Me Stronger..!
Кон врв
morski Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Август.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај morski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2010 во 12:45
Здраво
Имам проблем со нерото несака да прими поише од 100 слики на сд , знае ли некој како да го опраам
Кон врв
4me Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 31.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај 4me Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Август.2010 во 15:00
fala mnogu , ke probam
Кон врв
ZokiBoSS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 240
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZokiBoSS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Август.2010 во 14:40
Hiren's Boot CD, земи некоја од поновите верзии од торент, изрежи го на ЦД и бутирај го пред да се пушти виндовс-от. Ако незнајш ти, побарај некој компјутерџија, нетреба да има огромни знаења. Внатре во цд-то има алатка за ресетирање на пасвордот.
That What Doesn't Kill Me, Only Makes Me Stronger..!
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44469
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Август.2010 во 14:39
Погледни го линков ако е од помош...ми се нема случено мене но најверојатно се може според странава а и ако некој знае поедноставно може ќе пише...
ЛИНК
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 55>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,063 секунди.