IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Aрхитектура и дизајн
  Активни теми Активни теми RSS - Амазонски куќи
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Амазонски куќи

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 234
Автор
Порака
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 104110
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2013 во 16:18

Дабот на кој е изградена оваа мала куќа изгледа како да е создаден за такво нешто. Неговата форма е совршена за оваа намена.

sovrseno-mesto-za-sozdavanje-spomeni-1

Семејството во чиј двор се наоѓа ова дрво веднаш ја размислиле идејата за мала современа куќа на дрво. Петочленото семејство изградило навистина чудесно место за создавање нови спомени.

Тие решиле воопшто да не го прилагодуваат дрвото според своите потреби, напротив, куќата која ја граделе ја осмислиле така што ниту еден дел од дабот не е оштетен.

 Внатрешноста делува навистина топло. Голем спектар на бои и шаренило, перници, стар мебел, теписи и необични додатоци се она што го избрале за опрема на овој мал дом.

sovrseno-mesto-za-sozdavanje-spomeni-2

sovrseno-mesto-za-sozdavanje-spomeni-3

sovrseno-mesto-za-sozdavanje-spomeni-4

sovrseno-mesto-za-sozdavanje-spomeni-5

sovrseno-mesto-za-sozdavanje-spomeni-6

sovrseno-mesto-za-sozdavanje-spomeni-7Изменето од Valerija - 25.Декември.2013 во 16:18
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6756
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2014 во 00:33
Во Канада

Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 104110
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Февруари.2014 во 18:01

Прекрасните куќарки на дрво во Коста Рика

Прекрасните куќарки на дрво во Коста Рика

„Финка БелаВиста“ претставува комплекс од најголемите и најубавите куќарки на дрво во светот. Се простира на површина од 600 хектари земјиште во планините на Јужниот Пацифик покрај крајбрежјето на Коста Рика. Ова живеалиште е замисла и сопственост на Матео и Ерика Хоган, венчана двојка од Колорадо кои се запознале токму овде. Денес, на оваа површина се изградени дури седум куќарки на дрво, како и кабини кои се достапни за изнајмување. Освен автентичното уредување, посетителите во околината ќе наидат на недопрена природа, високи дрвја, водопади, природни базени, и забавни активности за оние поекстремните.

treehouse-resort-in-costa-rica-finca-bellavista-1 treehouse-resort-in-costa-rica-finca-bellavista-2 treehouse-resort-in-costa-rica-finca-bellavista-3 treehouse-resort-in-costa-rica-finca-bellavista-4 treehouse-resort-in-costa-rica-finca-bellavista-5 treehouse-resort-in-costa-rica-finca-bellavista-6 treehouse-resort-in-costa-rica-finca-bellavista-7 treehouse-resort-in-costa-rica-finca-bellavista-8 treehouse-resort-in-costa-rica-finca-bellavista-9 treehouse-resort-in-costa-rica-finca-bellavista-10 treehouse-resort-in-costa-rica-finca-bellavista-11 treehouse-resort-in-costa-rica-finca-bellavista-12 treehouse-resort-in-costa-rica-finca-bellavista-13 treehouse-resort-in-costa-rica-finca-bellavista-14 treehouse-resort-in-costa-rica-finca-bellavista-15 treehouse-resort-in-costa-rica-finca-bellavista-16 treehouse-resort-in-costa-rica-finca-bellavista-17 treehouse-resort-in-costa-rica-finca-bellavista-18 treehouse-resort-in-costa-rica-finca-bellavista-19 treehouse-resort-in-costa-rica-finca-bellavista-20 

Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 104110
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Март.2016 во 17:06
tree_house_01
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 234
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.