IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Толкувања на соништа
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Толкувања на соништа

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
Автор
Порака
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Септември.2011 во 11:09
Ок Клара ... чувај си лп-ата за другите намени ...

Не сум пронашол никаде запис на друг сајт од тоа што сум слушал ... Веројатно си проверила па нема да се повторувам ... еве го моето толкување ... Целта која ја имаш зацртано би требало да ја исполниш но очекувањата од истата нажалост не би биле тие кои ги очекуваш ... што значи што и да правиш за твое добро , подобрување на било кој план ќе успееш но работите ќе си останат исти како што биле ... народски кажано пак сиромашно ... Светлината се толкува како напредок , успех , се најдобро но таа треба да е пред тебе и да ја гледаш т.е. да те осветлува тебе тоа што била зад тебе значи дека нешто ти давало сила да продолжиш и успееш во тоа што си наумила ... ќе ги поминеш сите пречки среќа но мракот пред тебе и што останува на крај не е баш добро ... тој демон (душман или што и да е што ќе ти биде најголема пречка секогаш ке го има) ... Тоа е моето толкување за твојот сон Клара ... Успех но очекуваните резултати ќе ги нема ... среќа


Ете го толкувањето
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
Klara-D Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Март.2011
Статус: Офлајн
Поени: 2671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Klara-D Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Септември.2011 во 11:32
 
 
 Santijago mnogu sum ti blagodarna sto se potrudi среќа
 
 Uspehot  bese pogolem od ocekuvanoto , ako dobro procita  , mrakot ostanuva, ( ne ostana )  намигнување
Svetlinata e podobro od pozadi da te osvetluva  odnosno patot po koj odis ti go osvetluva , dodeka ako odis vo presret taa moze mnogu silno da te osvetli  ( zaslepi ).....трепкање
 
Vo sekoj slucaj iako tolkuvanjeto na sonot e malku pogresno , sepak mi bese milo sto te procitav среќа
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Септември.2011 во 11:38
Зависи ... различни толкувачи различни приказни .... ја поинаку сум слушал ... и според тоа што сум слушал така и протолкував ...
Нели е подобро да се иде на светло отколку да се талка во мрак ?

I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
Klara-D Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Март.2011
Статус: Офлајн
Поени: 2671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Klara-D Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Септември.2011 во 11:53
 
 
  Pogore  objasniv za svetlinata , moeto iskustvo i viduvanje среќа
 
  Site sme protalkale po malku vo  mrakot  neli  ili   NE  ???  намигнување
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Септември.2011 во 11:58
Дали малку или малку повеќе .. .да или не ...сите сме паткале плазење намигнување
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
Gilmour Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јуни.2013
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gilmour Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2013 во 18:09
Ај ако може некој да ми каже што би требало сонов да значи??
3-4 пати го имам сонувано.
Има еден парк во Прилеп, и порано не беше каков што е сега(среден со фонтана со езеро со разни глупости) туку беше стар запуштен парк без никакво осветлување. Не беше тоа муабетов. Проблемот е во тоа што сонувам како одам од кај хотел Липа према парков и гледам мало девојче кај што прегризува кабел, го дрма струја и се будам! Толку. 3 секунди сон. ?!   
Кон врв
aurelianus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 202
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aurelianus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2013 во 23:34

tie tri sekundi se poveke od pola saat.

Pazi se od svoite blizni i ne izleguvaj nadvor po pizami. 

8"
Кон врв
joselin83 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 25.Март.2016
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај joselin83 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2016 во 15:41
Zdravo.Vaka znaci sonuvam eden ist son po tret pat .mislam ne bukvalno ist, megjutoa sekogas sum kaj majka mu na mojot bivsi decko .Si sedime i odednas toj se javuva deka ke dojde kaj nea i jas begam za da ne me vide zosto ne sakam da imam nikakov kontakt so nego kako vo realniot zivot taka i vo sonot. I majka mu sekogas mi pomaga da se skrijam. I vo sekoj son so mene imam crna macka koja sto ja zemam pred da se skrijam. navistina bi bila blagodarna dokolku nekoj moze da mi go protolkuva sonot
Кон врв
Суада Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Април.2015
Статус: Офлајн
Поени: 311
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Суада Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2016 во 02:07
Четвртиот пат коа ќе ја видиш црната мачка во сонот, таја је клучот.
Потруди се да ја убијеш и да не ја зимаш, речи си така сега и другпат кога ќе го видиш сонот, ќе глеаш како ја убиваш. Бидејќи та мачка је несреќата во животот што те следи. А ти ја зимаш со себеси и со неа се криеш...
Доаѓам тука-себеси се брукам...
Ми идИ во глава да си пукам
Хехе
Кон врв
Суада Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Април.2015
Статус: Офлајн
Поени: 311
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Суада Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2016 во 02:13
Ми се има случено многу пати да сум сонила како ме брка некој, непознат човек,со нож. А јас во некојси лавиринт као да сум... Бегам, бегам, се сопнувам, неам сила да трчам, нозете ме издаваат, го гледам, доаѓа накај мене со големиот кујнски нож, станувам на нозе... И секогаш се будам испотена и со тахикардии... Ама секогаш.
Било кој, некогаш и мене сонов ако може нека ми го протолкува и нека пише... Многу кошмари имам, кога и да заспијам, хорори ме следат...


Изменето од Суада - 26.Март.2016 во 02:14
Доаѓам тука-себеси се брукам...
Ми идИ во глава да си пукам
Хехе
Кон врв
outlook123 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Maya

Регистриран: 16.Октомври.2014
Статус: Офлајн
Поени: 1633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај outlook123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2016 во 09:21
mozhe jas?
kako nema da imash koshmari, ko gledash grdi raboti..    
едно е - не се две
Кон врв
Суада Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Април.2015
Статус: Офлајн
Поени: 311
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Суада Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2016 во 16:14
А шта не би могло...
Ако никој не ги гледа, нема да бидат видени ...
Мора некој и нив...
Доаѓам тука-себеси се брукам...
Ми идИ во глава да си пукам
Хехе
Кон врв
outlook123 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Maya

Регистриран: 16.Октомври.2014
Статус: Офлајн
Поени: 1633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај outlook123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2016 во 20:33
barashe tolkuvanje!? - i go dobi!
едно е - не се две
Кон врв
Суада Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Април.2015
Статус: Офлајн
Поени: 311
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Суада Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2016 во 03:08
Е хвала пуно...
Ти, аутлук, сонуваш ли?!

Изменето од Суада - 28.Март.2016 во 03:08
Доаѓам тука-себеси се брукам...
Ми идИ во глава да си пукам
Хехе
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,451 секунди.