IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - НАЈНОВО во излозите
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

НАЈНОВО во излозите

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 910111213 77>
Автор
Порака
 Оцена: Оцена на тема: 1 Гласови, Просечно 5,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
Синдарела Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Бањана Пепелашка

Регистриран: 06.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2604
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Синдарела Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Ноември.2007 во 17:01
Originally posted by BarbB BarbB напиша:

Super parcinja obleka od izborot na Cindarela. Jas ovaa sezona kupuvam i baram po izlozi najcesto violetovi parcinja obleka-od pantoloni do haljincinja do kosuli i bluzoni, se vo violetova nijansaсреќа


Бидејќи во излог ја следи модата која ја има во моментот по бутиците,ви приложувам модели со виолетова боја.......


Нешто интересно можете да видите и на мојот блог со таа боја!http://fantasytrend.blogspot.com


Изменето од Синдарела - 02.Ноември.2007 во 17:19
Кон врв
macedonian1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 22.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 136
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај macedonian1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Ноември.2007 во 20:42
a zosto bi sakala se vo violetova boja. da imas edno ili dve parcinja e ok, no pogolem del od garderobata???
sepak ...

Кон врв
Blonde.Kirka Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2007
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 17
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blonde.Kirka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Ноември.2007 во 23:55
Оваа виолетова или мастило боја е многу специфична и бара адаптација со чевли и ташна,јас лично ја сакам ама не ми стои. А и на ретко кој му стоизадоволство
Оваа сезона најмногу ми се допаѓаат мантилчињата  со појас, отсекогаш ми се допаѓал Шерлок Холмс стајл или таконаречени кишни мантилинамигнување
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Ноември.2007 во 22:19
јас сакам да се облечам убаво...ама не значи дека треба слепо да се следи модата.... ако оваа година е модерно виолетова.... наредната тоа сигурно нема да биде....и јас сега ако го преполнам плакарот со таа боја...година еве нема да се носи и што тогаш ?? јово на ново.... голема%20насмевка
најчесто си носам тоа што мене ми се свиѓа и пред се што ми стои убаво...трепкање
Кон врв
bluebell Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
the craziest

Регистриран: 14.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8041
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bluebell Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Ноември.2007 во 22:23
Originally posted by macedonian1 macedonian1 напиша:

a zosto bi sakala se vo violetova boja. da imas edno ili dve parcinja e ok, no pogolem del od garderobata???
sepak ...

I jas mislam taka, lugje pa cel grad odnosno izlozite se violetovi!
always look on the bright side of the life!
Кон врв
Синдарела Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Бањана Пепелашка

Регистриран: 06.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2604
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Синдарела Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Декември.2007 во 16:19
Originally posted by bluebell bluebell напиша:

Originally posted by macedonian1 macedonian1 напиша:

a zosto bi sakala se vo violetova boja. da imas edno ili dve parcinja e ok, no pogolem del od garderobata???
sepak ...

I jas mislam taka, lugje pa cel grad odnosno izlozite se violetovi!


Стварно тоа звучи и изгледа грдо ,но ние сме тука да разговараме што е во моментов ИН!!!бакнеж
Кон врв
olja.b Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај olja.b Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Декември.2007 во 02:26
Zdravo na site inaku jas mislam deka e zaludno da ja sledime modata mislam onaa koja e po izlozite.Sekoj od nas treba da si sozdade svoe gledanje na rabotite da znaeme koj sme i sto sakame.Koga ke svatime deka koga ke go otvorime doma garderoberot sekoe edno parce nosi svoja prikazna i raspolozenie togas veke znaeme deka imame svoj eden i edinstven moden pecat koj nieden izlog ne moze da go prikaze kako samite vie.Jas sum stotuku zavrsen moden kreator i mislam deka nikogas nema pravila samo individualnost.Najveke cenam osobi koi znaat da vklopat nesto novo stotuku kupeno parce(koe ne mora da bide vo boja aktuelna vo momentot) i stara obleka od svojata majka.Kako i da esakajte se sebesi i ke dobiete vistinska prestava za toa sto da oblecete denes ili utre.ve sakam site super ste.
Кон врв
olja.b Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај olja.b Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Декември.2007 во 02:32
da totalno si vo pravo zatoa jas ne praktikuvam da nosam aktuelni boi,najcesto boite gi biram po toa kako sum raspolozena,eden den mozam da se oblecam hot hot a veke sledniot da posakam da oblecam roze maicka so pandelki i rozevi slatki cizmicki skoro nevino detski.pa taka uzivaj si vo sebe i so tvoite boi i ne se zamaraj so aktuelnite boi.pusa






za biserna devojka se odnesuva



Изменето од olja.b - 06.Декември.2007 во 02:33
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Декември.2007 во 16:05
Originally posted by olja.b olja.b напиша:

da totalno si vo pravo zatoa jas ne praktikuvam da nosam aktuelni boi,najcesto boite gi biram po toa kako sum raspolozena,eden den mozam da se oblecam hot hot a veke sledniot da posakam da oblecam roze maicka so pandelki i rozevi slatki cizmicki skoro nevino detski.pa taka uzivaj si vo sebe i so tvoite boi i ne se zamaraj so aktuelnite boi.pusa






za biserna devojka se odnesuva



големо%20гушкањеголемо%20гушкањеи јас сум таква воглавно... зависи од расположение...голема%20насмевкатрепкање
бакнеж
Кон врв
Синдарела Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Бањана Пепелашка

Регистриран: 06.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2604
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Синдарела Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Декември.2007 во 19:58
Во секој случај јас во зима неможам да облечав весела боја...не знам зошто можеби бидејќи не ја сакам зимата ....во зима обожавам да носам сива боја....
Кон врв
CONTESSA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1620
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај CONTESSA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2007 во 05:37
VO ZIMA SAKAM DA NOSAM ..........NAJ INTERESNI MI SE KAPUTCINJATA VO KOMBINACIJA SO ISTA BOJA CIZMICKI A NAJ SLATKI MI SE PLETENITE KAPCINJA I MNNNNOOOGGU DOLGITE SALCINJA
Кон врв
...Well... Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...ExtraVagant...

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ...Well... Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2007 во 08:06
Originally posted by Синдарела Синдарела напиша:

Originally posted by BarbB BarbB напиша:

Super parcinja obleka od izborot na Cindarela. Jas ovaa sezona kupuvam i baram po izlozi najcesto violetovi parcinja obleka-od pantoloni do haljincinja do kosuli i bluzoni, se vo violetova nijansaсреќа


Бидејќи во излог ја следи модата која ја има во моментот по бутиците,ви приложувам модели со виолетова боја.......


Нешто интересно можете да видите и на мојот блог со таа боја!http://fantasytrend.blogspot.com


...edna ispravka samo curo, ova dole ne e violetovo, bojata se vika "MIDNIGHT BLUE" i e edna od moite omileni boi, ama za avtomobili ili eventualno zdolnici zenski-tarifen broj 6208 obleka za zeni ili devojchija od drugi tekstilni materijali-noknici, neglizea, zdolnici, pizami, gakichki slip-gakichki i slichni proizvodi... i toa takaтрепкањетрепкањетрепкање...blagodaram
Кон врв
NiNa1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Love and peace

Регистриран: 07.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 13795
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NiNa1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Декември.2007 во 16:18
mnogu se ubavi modive
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2008 во 20:29
Originally posted by nina1 nina1 напиша:

mnogu se ubavi modive



каде најде баш во излог??????????
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 910111213 77>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,438 секунди.