IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Тинејџери
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Тинејџери

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 9101112>
Автор
Порака
Џо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Каубоец

Регистриран: 17.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2121
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Џо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Август.2010 во 21:56
Период на такозвано ‘зреење‘ ...
Премин од дете , во возрасен...
Период кога многу ‘зрее‘ особито егото , а оној вистинскиот дел од нас - скапува...
Брее , го мразам емотивниот коктел кој што доаѓа во пакет...
Ovo nebo nad nama
sjena je od zastora
kula na nebesima
u našim je prsima



Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Август.2010 во 22:04
Да бе, поготово е лошо да си пубертетлија во маало во кое што има многу италијанки.
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
Anarchy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Фатенко

Регистриран: 19.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarchy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Август.2010 во 22:20
Знам само дека моите имаа многу непреспани ноќи, дека сите комшивки (озборувачки) секој ден пиеја кафе со мајка ми, кажувајќи и дека сум се вратил рано на сабајле (небаре мама не знаеше), па дека сум бил под тешки дроги (а јас пушев само цигари :-)).
Најредовен муабет беше тоа дека мора да се сменам, а факт е дека само родителите се сменија во мојот тинејџерски период. :-)
Кон врв
The_Boss Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
GFX Designer

Регистриран: 31.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 948
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај The_Boss Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Август.2010 во 14:04
Јас кога бев тинејџер не бев толку терсене како некои други.
Не сум пропушил,не сум се опијанил,не сум се дрогирал,не сум урлал како некоја будала навечер,не сум се плашел од алфите дека ќе ме фатат пијан во парк (сум немал зошто),не сум правел големи проблеми на мене и на другите околу мене,не сум им правел големи нервози на родителите и така тоа........
Е сеа не викам дека сум бил цвеќе за мирисање,сме правеле глупости со друштвото али сме биле нормални тинејџери,не ненормални.
Пример еднаш му ставивме петарда пред врата на едно плачипиче од маалото,сме се враќале во 6 сабајле,сме провалиле неколку пасворди на другари,сме оделе групно во друга населба да се одмаздиме,сме чекале од некое место да дојдат некои копиљаци и да ги заебаваме и тако даље.

А во школо па да не се бројат глупостите. Кецови, неоправдани,бркање од час,заебавање на некој професор,па за време на избори партиски обележја во школо,сме шарале по зидовите името на партијата,разни слогани,знамиња,приврзоци и тако даље.

Значи не сум бил цвекенце шо да правам,пубертетот удрил во глава,плус разгален и то е то

Сега кога ќе се сетам на овие работи ми иде смеење,колку сум бил чуден да не речам глуп Абе детски работи.........
Поради неплатени сметки, ИДИВИДИ го исклучи потписот на The_Boss.
Кон врв
ПодВодно Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 7391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ПодВодно Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Август.2010 во 15:23
Инаку, ако збориме за „пороците“, првиот чад (од цигара ) го пробав пред да станам тинејџерка и тоа од другарка на мајка ми коа им варев кафе, а пропушив на „стари години“ кога веќе бев одамна излезена од тин-ејџот, на 22. Зборот ми беше, не мора да си тинејџер за да правиш тинејџерски чекори „напред“
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Август.2010 во 16:52
Првиот чад од цигара го повлеков од цигарата на мајка ми.
Јас се закашлав, кашлав и пафтав со рацете ко блесава, а таа се цереше од спротивната страна на масата и ми рече:
-И госпожа Милице, ќе пушиш ли цигари сеа?

По некое време у друштво пробав пак, онака ги пуфкав, мајка ми ме примети и памтам дека ми удри клоца, а јас се окезив и и реков дека нема више. И сварно -толку беше моето пушачко искуство.

Пиво пијам и она знае, еве сеа пред малце со неа чашка се напив со ручекот. Само ми вика да не претерувам.

Секад е тука за мене, се смееме, се караме, се глупираме. Како другарка ми е. Плус, либерална е, не е заглупавена (ко татко ми).

Она е првата што ми дозволи пирс и што ми рече дека ако ставам некад тетоважа да не биде на струк, пошто било турбофолкерски.

Имам најѕвер мајка -само тоа ќе кажам.
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
Charmedgirl18 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 868
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Charmedgirl18 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Август.2010 во 17:13
Не сум пробала цигара, а и не планирам, што ќе ми е...Како Тиги, знам и јас чашка пивце за ручек, а некогаш кога ќе и кажам, мајка ми ми дава и вино, или виски.Но, е тотално против тетоважи, а на нејзино незадоволство, јас планирам да си се ставам.Е сега, викам ај да не ја секирам тука, ќе си направам тетоважа покасно, кога ќе излезам од тинејџерскиве години.Пирс не сакам, па не сме зборувале, ама сигуна сум дека и тоа нема да прифати
I'm not afraid to take a stand
Everybody come take my hand
We'll walk this road together, through the storm
Whatever weather, cold or warm
Just let you know that, you're not alone
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Август.2010 во 17:28
Луѓе... сега ја исчитав цела темава....  значи колку глупости (не буквално) се кажале тоа чудо некоеголема%20насмевка....ццц...

Хахаха.... постот на ПодВодно ... со „рецептите“ и тинејџерот...

Ми текна кога прв пат  по „гумени чорапчиња“ (кондоми)... вау... шоу беше...
Како само ми се опули продавачот....грицкање%20нокти И ко ми даде едни ко за јапонци... (којзнае што марка беа, прв пат слушав за таа)
Пробав еден и пак му се вратив... : На' овие,викам, (остатокот,  3 беа во пакување...) ти да си ги клајш, мене мали ми се....
ама озбилно тесни беа... смеење  ау... лудило

И... прв пат ко се опијанив, ко не признавав дека сум пијан... летав скроз, не знаев кај сум...

Не сакам да се тепам, имаше еднаш ептен жестоко во 8мо и годинава ама со слаб интензитет...

Цигара дури годинава запалив.... на одмор
Уау... потоа ко ме учеше другар ми да тргам навнатре... со повлекување и „ииииии , татко ми “ финтаплазење пред Ластрада....  па никако да се закашлам...газење%20од%20смеење

И така....

За чкртање, потпишување и шарање до кај ќе стасам...голема%20насмевка




Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Август.2010 во 17:29
Е, ова не го сваќам.
Како може да биде против тоа ти да ставиш тетоважа?
Нема никогаш да ми биде јасно.
Сепак, тоа е твое тело, твој избор нели...
Плус над 18 години се става тетоважа, значи си полнолетна и нема некое големо право а ти се меша во изборот. Освен секако -ако ти не и дозволиш.
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
Charmedgirl18 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 868
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Charmedgirl18 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Август.2010 во 18:31
Originally posted by Tiggy Vicious Tiggy Vicious напиша:

Е, ова не го сваќам.
Како може да биде против тоа ти да ставиш тетоважа?
Нема никогаш да ми биде јасно.
Сепак, тоа е твое тело, твој избор нели...
Плус над 18 години се става тетоважа, значи си полнолетна и нема некое големо право а ти се меша во изборот. Освен секако -ако ти не и дозволиш.

да ама против тоа е сега да ставам тетоважа...освен ако не го направам тоа во тајност

Изменето од Charmedgirl18 - 23.Август.2010 во 18:36
I'm not afraid to take a stand
Everybody come take my hand
We'll walk this road together, through the storm
Whatever weather, cold or warm
Just let you know that, you're not alone
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Август.2010 во 14:54
И јас едно време имав желба за пирсови, тетоважи и такви глупости ама со текот на годиниве ми помина и сеа не ми паѓа на крај памет...среќа
Кон врв
ПодВодно Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 7391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ПодВодно Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Август.2010 во 14:05
мајка ми вели, да се шараш и дупчиш по телото е како да си имал нова чиста маица што си ја надополнил со дупки од цигари и дамки од манџа и кафе за да покажеш кој си.
Кон врв
Charmedgirl18 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 868
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Charmedgirl18 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Август.2010 во 14:19
Originally posted by ПодВодно ПодВодно напиша:

мајка ми вели, да се шараш и дупчиш по телото е како да си имал нова чиста маица што си ја надополнил со дупки од цигари и дамки од манџа и кафе за да покажеш кој си.

...од гледна точка на мајките, така е...
I'm not afraid to take a stand
Everybody come take my hand
We'll walk this road together, through the storm
Whatever weather, cold or warm
Just let you know that, you're not alone
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Септември.2010 во 19:01
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 9101112>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.