IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Aрхитектура и дизајн
  Активни теми Активни теми RSS - Замоци
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Замоци

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 8>
Автор
Порака
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2011 во 16:02
http://images01.fotovisia.com/members/gin/384/7396.jpg

Зимен дворец Ермитаж...Санкт Петербург
Кон врв
zverka_ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6603
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zverka_ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Февруари.2011 во 01:15
Ermitaz,Sankt-Petersburg

Изменето од zverka_ - 19.Февруари.2011 во 01:15
Јас сум 99% сигурна дека луѓето ме озборуваат,но 100% сум сигурна дека баш "ме заболи" за тоа!!!
Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Мај.2011 во 16:11
Chambord castle...Vo Francija
ima 440 sobi....голема%20насмевка
http://www.visit-loire.com/chateau-de-chambord/chambord-photos.html
Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Мај.2011 во 09:15
Ахх тие замоци со мистична убавина,се изнагледав многу минатиов период и сеуште сум под нивна импресија....тие просто фасцинираат.трепкање
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
Marko Polo 1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
venecijaner

Регистриран: 20.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9693
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Marko Polo 1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Мај.2011 во 03:54
ne mora da se izgradi zamok da se osetis deka si princeza...


samo moe skromno mislenje...
Incredible Blue
Кон врв
Kali Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Storyteller

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4947
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kali Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Мај.2011 во 08:50
Лелееее Мај...преубаводаданамигнување
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јуни.2012 во 04:52
Изграден на врвот на Мон Сен Мишел во близина на Нормандија, Франција, овој замок претставува едно од најголемите достигнувања на средновековната архитектура.

И покрај нападите, инвазиите, војните и убиствата, Единбургшкиот замок во Шкотска го издржа тестот на времето

Замокот на Дизни за познатиот анимиран филм „Заспаната убавица“ е направен според  замокот Нојшванштајн во близина на Минхен, Германија.

Замокот Гламис има репутација дека е најпрогонуваниот замок во Шкотска.

900 години стариот британски замок Виндзор е најстариот населен замок и претставува најстара кралска резиденција во светот. 

Замокот Шамбор во Франција бил дом на кралот Луј XIV и претставувал инспирација на сликарот Леонардо да Винчи и писателот Молиер. 

Палатата  со 1000 соби Хемптон Корт некогаш била окупирана од Хенри VIII.

Замокот во Прага претставувал политички и духовен центар на земјата која се борела за обединување.

Овој преубав замок се наоѓа на врвот на планината Св. Михаил која всушност претставува остров во близина на селото Маразион.


Замокот Лидс кој се наоѓа во Британија, датира уште од 1119 година и бил омилена резиденција на Кралот Едвард I.


Изменето од BellaGrandma - 03.Јуни.2012 во 04:56
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
alexa_1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Април.2012
Статус: Офлајн
Поени: 1346
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alexa_1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јуни.2012 во 11:28
Originally posted by Marko Polo 1 Marko Polo 1 напиша:

ne mora da se izgradi zamok da se osetis deka si princeza...

samo moe skromno mislenje...


sto tresis gluposti, kaj moze princeza bez zamok
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Август.2012 во 23:24


Swallow’s Nest Castle, Crimea, Ukraine
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2012 во 00:13
Neuschwanstein Castle in Bavaria, Germany.


Поубав е во зимаголема насмевкаИзменето од BellaGrandma - 11.Ноември.2012 во 00:13
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2012 во 22:39

20 неверојатни замоци на водаHome of Charles Sieger – Miami, Florida
amazing-beautiful-moats-0
Bodiam Castle – East Sussex, England
amazing-beautiful-moats-1
Beloeil Castle, Belgium
amazing-beautiful-moats-2
Bodelschwingh Castle – Dortmund, Germany
amazing-beautiful-moats-3
Bodiam Castle – East Sussex England
amazing-beautiful-moats-4
Burg Gudneau, Germany
amazing-beautiful-moats-5
Caerphilly Castle, United Kingdom
amazing-beautiful-moats-6
Oerebro Castle, Sweden
amazing-beautiful-moats-7
Angkor Wat, Cambodia
amazing-beautiful-moats-8
Château de Chenonceau, France
amazing-beautiful-moats-9
Egeskov Castle, Denmark
amazing-beautiful-moats-10
Forbidden City – Beijing, China
amazing-beautiful-moats-11
Château de Chambord, France
amazing-beautiful-moats-12
Frederiksborg Palace, Denmark
amazing-beautiful-moats-13
Jatiyo Sangshad Bhaban (National Assembly Building), Bangladesh
amazing-beautiful-moats-14
Leeds Castle, England
amazing-beautiful-moats-15
Fagaras Castle, Romania
amazing-beautiful-moats-16
Matsumoto Castle, Japan
amazing-beautiful-moats-17
Muiderslot Castle, Netherlands
amazing-beautiful-moats-18
Vadstena Castle, Sweden
amazing-beautiful-moats-19
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2012 во 12:36
Замокот Neuschwanstein - Баварија

Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12849
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2012 во 00:00
Originally posted by ZeZnAtA ZeZnAtA напиша:

Замокот Neuschwanstein - Баварија...бре убавина.
Лек за душа....да
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2012 во 00:27
ehh...koga bi go ''lapnala'' skopskata toplafukacija,

...ima da mu  repne 2 milionchinja za ''greenjeto'' nejzino,...mesechno dabome,

...ili bar pola milionche ,...ako baronot gi otkachi sluchajno !намигнување
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 8>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.