IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Автомобили и моторцикли
  Активни теми Активни теми RSS - Проблеми и прашања
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Проблеми и прашања

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 111213
Автор
Порака
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Germanija
Статус: Офлајн
Поени: 32100
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Август.2015 во 01:13
Originally posted by saso123 saso123 напиша:

zdr me interesira koj moze da mi kaze imam renault clio 1.4 16v top me sluzi no poslednive 2 dena imam problem koga vozam ili stojam ako stisnam kocnica obrtometaor paga i se gasi kolata neznam sto e koj moze da mi kazi fala poz

Smeni go servoto ( bubanjot ) za kocnicata ili ventilot pred bubanjot i ke ti bide kolata Top...
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
saso123 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 13.Август.2015
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај saso123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Август.2015 во 08:02
fala drugar ke probam da vidam sto ke bide
Кон врв
JamesBond1118 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 03.Февруари.2017
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај JamesBond1118 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2017 во 00:51
Zdravo na site.Nov sum na forumot. Moze nekoj da mi pomogne
Skoda Felicia 1.3LX 43kw karburatostki sistem.
Pred nekoe vreme koga ce go otvoram kazanceto za voda nanagore frla voda a ne e dostignata rabotnata temp od 88-90stepeni,na kapaceto za ulje ima malku pena a koga ce go proveram uljeto od meracot si e normalno crno katran. Temperaturata ne kreva nad 75stepeni i koga ja vozam na dolg pat pod mali vrtezi na motorot temp povtorno opagja i nemam parno duva ladno.I koga ce go zatvoram kapaceto na kazanceto za voda stranicno isfrla voda a koga staviv novo kapace od druga skoda da vidam ne frlashe voda nitu pak imashe pritisok vo crevata za ladenje
Кон врв
dewdropdoll Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 06.Јуни.2017
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dewdropdoll Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јуни.2017 во 10:28
Здраво,
Ве молам за информација за добар мајстор/сервис за удрени возила во Скопје. Фала однапред :)
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јуни.2017 во 11:30
Originally posted by dewdropdoll dewdropdoll напиша:

Здраво,
Ве молам за информација за добар мајстор/сервис за удрени возила во Скопје. Фала однапред :)



,,,,ako ti e samo za limarija odi vo novo olimpiko kaj hubo i pobaraj go vlatche,,,poshteno raboti bez da mu ja mislish shto i kako posle so voziloto,,,
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
dewdropdoll Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 06.Јуни.2017
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dewdropdoll Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јуни.2017 во 11:47
Поконкретно, peugeot 308, оштетено крило и магленка, би можеле таму да го средат тоа?
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јуни.2017 во 12:13
,,,definitivno da,,,,ne e daleku odi do tamu pobaraj go i ke se dogovorite za se,,
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
Ximi02 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 19.Ноември.2017
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ximi02 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2017 во 21:31
Imam kupeno nova kola od salon. Imam i kasko osiguruvanje. Sum ja izgrebal kolata vleguvajki vo garaza. Dali osiguruvanjeto ke mi ja plati stetata? Fala odnapred
Кон врв
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Germanija
Статус: Офлајн
Поени: 32100
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Ноември.2017 во 09:42
Originally posted by Ximi02 Ximi02 напиша:

Imam kupeno nova kola od salon. Imam i kasko osiguruvanje. Sum ja izgrebal kolata vleguvajki vo garaza. Dali osiguruvanjeto ke mi ja plati stetata? Fala odnapred


Ako ti e kaskoto so franshiza od 100 ili 200 evra ,ti si plakjas bilo kakva steta do tie pari (kolku sto e franshizata)..ostatokot go doplakja kompanijata .
Za bilo kakva steta...moze i da fatis sam ili sama da si ja grebes kolata so klucot i osiguritelnata kompanija ke te isprati vo nivni servis i ke se napravi voziloto.
Prviot pat se isplakja 100% minus franshizata a sekoj nareden pat se krati od kompanijata i si doplakjas ti.
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
dkN1 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 03.Февруари.2019
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dkN1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2019 во 19:32
Imam Opel Astra 1.7 G imam problrm koga davas gas se ubavo go prima ama ne vlece moze nekoj da mi kaze do sto e blagodaram ?
Кон врв
dkN1 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 03.Февруари.2019
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dkN1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2019 во 19:34
Imam Opel Astra 1.7 G imam problem koga davas gas se ubabo go prima ama ne vlece moze da mi kaze nekoj do sto e ako znae blagodaram ?
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2019 во 19:54
Вака на прва мене ми иде умот у ламелата.
Кон врв
baramrabota1 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 04.Март.2018
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај baramrabota1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2021 во 07:23
Здраво на сите. Имам Фиат УНО 1985.
Од неодамна почна да ми исфрла уље од капачето каде се дотура уљето. Сменив ново капаче, сега не фрла толку, ама пак по малце има уље околу капачето ?????   Ве молам за мислење ????
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 111213
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,406 секунди.