IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Хуманост на дело
  Активни теми Активни теми RSS - ДА ИМ ПОМОГНЕМЕ НА ОНИЕ КОИ ИМААТ ПОТРЕБА
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ДА ИМ ПОМОГНЕМЕ НА ОНИЕ КОИ ИМААТ ПОТРЕБА

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
Автор
Порака
 Оцена: Оцена на тема: 1 Гласови, Просечно 5,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
nena_princess Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 56
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nena_princess Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Мај.2011 во 11:12
kujznae kaj kje odat kje odat u dzbot na grujo dajte STVARNOOO da im pomognedme
Секогаш бори се за она што го Сакаш и верувај ќе успееш ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥
Кон врв
Pravoslavie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Октомври.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1732
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pravoslavie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Мај.2011 во 11:52
Originally posted by nena_princess nena_princess напиша:

kujznae kaj kje odat kje odat u dzbot na grujo dajte STVARNOOO da im pomognedme
не разбирам...збунетост
Да погледнеме околу нас, таму има МНОГУ СТРАДАЛНИЦИ. Да им помогнеме!
Оди на подфорумот Хуманост на дело
Запамети, ЉУБОВТА ДЕЛОТВОРИ!!
Кон врв
Pravoslavie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Октомври.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1732
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pravoslavie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јуни.2011 во 01:39
Дали ги ширите апелите од подфорумот “Хуманост на дело“ на други форуми/интернет портали/радија/телевизии/весници, магазини и други пишани медиуми? Дали ги поставувате на Вашиот профил во social media сајтовите како фејсбук и другите? Ве молам кажете каде постирате за да знаеме кои се’ медиуми ги покриваме?

Освен овде, јас истиве апели ги постирам на
http://forum.kajgana.com/forums/%D0%A5%D1%83%D0%BC%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B0%D1%80%D0%BD%D0%B8-%D0%B0%D0%BA%D1%86%D0%B8%D0%B8-%D0%B8-%D0%BF%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D1%88.90/,

http://forums.vmacedonia.com/f30/da-im-pomogneme-na-onie-koi-imaat-potreba-22373/
 
http://forum.me-chitash.com/showthread.php?t=2821 ,

и ги споделувам на мојот фејсбук профил.


Дали им ги препраќате апелите на Вашите е-маил контакти?
Дали им кажувате на луѓето за случаите во кои треба до израз да дојде нашата Хуманост, човечност и помош за оние чии што страдања ни се познати?
Да погледнеме околу нас, таму има МНОГУ СТРАДАЛНИЦИ. Да им помогнеме!
Оди на подфорумот Хуманост на дело
Запамети, ЉУБОВТА ДЕЛОТВОРИ!!
Кон врв
jasg Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 06.Јуни.2011
Статус: Офлајн
Поени: 21
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај jasg Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јуни.2011 во 16:19
i mene mi e potrebna pomos no nikoj ne mi pomaga
Кон врв
Lithium Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9407
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lithium Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јуни.2011 во 16:21
Originally posted by jasg jasg напиша:

i mene mi e potrebna pomos no nikoj ne mi pomaga


Можеш да се обидеш да ни кажеш каква помош ти е потребна, од кај знаеш, може баш некој од тука ќе може да ти помогне...
Кон врв
DARKDOG Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 218
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DARKDOG Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јуни.2011 во 19:25
Decki izvinete sto me nemase dolgo vreme
Opravdani pricini :)
Ja procitav [pd temata
Ima znaci donacii na Crven Krst po opstini kade sto mozat da se obratat
ili da se javat direkno vo Crven Krst na grad skopje
sekogas ima na raspolaganje luge sto se spremi da pomognat
Na primer kako jas
Vlegov vo edinica pri Katastrofi na Crven Krst Opstina Gazi Baba
Кон врв
mi treba pomos Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 15.Октомври.2011
Статус: Офлајн
Поени: 10
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mi treba pomos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2011 во 04:52
AJDE POMOGNETE MI MENE .


Изменето од mi treba pomos - 17.Октомври.2011 во 10:16
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2011 во 04:57
Не мора во сите теми да пишеш

Доволно ќе беше да ми одговореше во претходната тема! ... но ...
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Октомври.2011 во 00:10
 
 
Дваесет и пет годишната Ивана Павлеска боледува од leucosis niniymphohiastica acuta (ANLL) .Тогаш кога Ивана помисли дека ја победи својата болест, после две години и осум месеци истата се врати. Примена е првата терапија, а за следната треба да се примени Arson trioxside чија цена е многу висока. Семејството поради високата цена на лекот не е во можност сами да го обезбедат и затоа апелираат ...за помош!!!
Сите хумани луѓе може да донираат на следнава жиро сметка :

Помош за лекување на Ивана Павлеска
Стопанска Банка
ж-сметка : МК200001970854819
број за донации: 070 143 132

Од срце им заблагодаруваме на сите што ке донираат, бидеќи оваа прекрасна девојка заслужува да го продолжи својот живот ...!!!
 
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Септември.2012 во 17:29
За жал,само што прочитав. Ивана Павлеска почина.
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Септември.2012 во 22:07
АПЕЛ ЗА ПОМОШ на Филип Михајловски:
Младиот Филип Михајловски (18) го има скршено седмиот вратен пршлен. Како последица на тоа, остана парализиран од градите надолу.

Издржа тешка и напорна операција, но сепак голем напредок нема. Во нашата земја се исцрпени средствата за рехабититација и е упатен во Словенија (Клинички центар за спинални повреди, Сочна, Љубљана), каде треба да се уплати сума од 
24460 евра, сума која семејството не може да ја обезбеди.

Броеви за донации за сите хумани граѓани:

077-143-077 VIP

075-143-403 ONE

070-143-114 T-Mobile
Со секое јавување се донираат 100 денари. 

Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2012 во 13:50

Ако некој случајно прочита тука - покрај апелите за помош и броевите за донации, отварајте и девизни сметки.
Не е комплицирана процедурата, а се собираат пари.

Кон врв
Pravoslavie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Октомври.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1732
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pravoslavie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Септември.2012 во 00:58
Originally posted by Анастеа Анастеа напиша:


Ако некој случајно прочита тука - покрај апелите за помош и броевите за донации, отварајте и девизни сметки.
Не е комплицирана процедурата, а се собираат пари.


Поддршка за идејата Анастеа! големо гушкање
Да погледнеме околу нас, таму има МНОГУ СТРАДАЛНИЦИ. Да им помогнеме!
Оди на подфорумот Хуманост на дело
Запамети, ЉУБОВТА ДЕЛОТВОРИ!!
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2014 во 20:58
Ајде кој е за друштвосреќа


Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.