IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Фотографија, камери и видео > Корисни совети
  Активни теми Активни теми RSS - Photoshop Resize na fotografii
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Photoshop Resize na fotografii

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
Автор
Порака
Mire Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1594
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mire Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Септември.2006 во 09:47
Igor, za forumot ne me prasuvaj, i jas odvaj se snaodjam so cakite i problemite Confused.

Sto se odnesuva do zgolemuvanjeto na slikite, spored mene licno granicata ja stavam na maksimum 60% zgolemuvanje (iako i toa e mnogu). Spored mene ni step-by-step metodata nemoze da dade photo-quality print.
Normalno, tuka ne ja zemam predvid distancata na gledanje na slikata, bidejci zboruvame za zgolemuvanje na fotografija, bez vidliv pad na kvalitetot.

Pozdrav, Mire
Da se obideme da pomogneme i na onie, navidum izgubeni slucai. Za preporacana postapka    klikni TUKA
Кон врв
bozo Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bozo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2006 во 20:48
kazi mi kako da najdam gotovi psd fajlovi za da mozam da gi vezbam
Кон врв
Mire Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1594
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mire Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Декември.2006 во 17:14
PSD fajlovi mozes da si napravis i sam. Prasanjeto e sto sakas da vezbas i kakvi psd fajlovi ti trebaat.
PSD vo osnova se koristi koga sakas da ja snimis fotografijata so site pridruzni layeri, vo normalni uslovi nema mnogu uloga i jpg i tif se sosema adekvani formati.

BTW, sorry za docnenjeto so odgovorot, ne e bas pregledno sredeno po prasanje na novi poraki :(


Изменето од Mire - 26.Декември.2006 во 17:15
Da se obideme da pomogneme i na onie, navidum izgubeni slucai. Za preporacana postapka    klikni TUKA
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.