IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Што ни се случува
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Што ни се случува

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345>
Автор
Порака
Vercingetorix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јули.2009
Статус: Офлајн
Поени: 421
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vercingetorix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Август.2009 во 00:17
Originally posted by Соловиев Соловиев напиша:


И јас ќе кажам,ко ќе не ми е мачно.
Ајде кажи.
Кон врв
Арогантен Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2009
Статус: Офлајн
Поени: 28
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Арогантен Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Август.2009 во 13:37
И јас имав непријатно искуство во Охрид кога бев на одмор, 2006 година. Се вративме од надвор со другар ми околу 2-3 часот и легнавме да спиеме. Тој веќе заспа, а јас онака си лежев и чекав да заспијам. Наеднаш сум задремал, но по кратко време се разбудив да го затворам прозорот. Бидејќи спиев на друг помал кревет, прозорот ми беше над глава и се поткренав да го затворам, одеднаш гледам пред мене стои бела силуета, налик на постара жена со кратка бела коса , како да ме гледаше мене. Не пев пијан,не сум халуцинирал, само 5 сек. ја гледав и јас, и си реков во себе, "Немој сега само да те фати паника"...Само се свртев накај ѕидот и заспав. Утредента ми беше страв да го прашам газдата дали има некој починато во куќата, зошто одма ќе се пакував и правец за Скопје
Кон врв
Vercingetorix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јули.2009
Статус: Офлајн
Поени: 421
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vercingetorix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Август.2009 во 14:09
Кон врв
Ecy0 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 43
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ecy0 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2009 во 15:10
Играме повикување на духови во селото кај баба ми во Кожле...И тоа да биде уште поглупо,играме над еден крст,кој е од камен и тоа не е како направен туку како сам да се створил

И тоа касно навечер,се цепиме вака-така и повикувам духови...А ја најголема будала,не ми текна дека прабаба ми,која бај д веј,ептем ме сакаше,нон-стоп си седше таму и си денгубареше...И седиме,се зезаме со повикувањето,и ништо не се случи...

Но ноќта кога спиев,заедно со другарка ми,сонувам,прабаба ми,седи на тоа место,и си ја плете белата коса (се наежив) и се кикоти нешто скришно...Ме погледнува и продолжува да се чешла,да ја врти косата...После станува,и ми дава бомбони (нон-стоп ми ги даваше дур беше жива) и ми кажува дека ѕвездите биле толку убави...Јас и викам дека е ден,и нема ѕвезди...Она ми кажува налутено:Има ЅВЕЗДИ! Има! Како нема! Еххх...Зарем и ти?

И сега се будам облиана во пот,и си мислам што ќе да беше тоа?Што значеа зборовите ЗАР И ТИ? Сварно не ми е јасно...Следниот ден си идам за Скопје,и слушам татко ми кажува нешто,како ја ограбиле луѓе,како ја мачеле,и вика дека кога умрела на погребот никој не и дошол,и демек затоа останала земјата натрупана,и неможат да стаат сеа плоча на гробот...Оваа случка е едина онака што ја памтам до ден-денес...
•     Come as you are, as you were
As I want you to be
As a trend, as a friend, as an old enemy
Take your time, hurry up
The choice is yours, don't be late.
     Come As You
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2009 во 21:03
Originally posted by Ecy0 Ecy0 напиша:

Играме повикување на духови во селото кај баба ми во Кожле...И тоа да биде уште поглупо,играме над еден крст,кој е од камен и тоа не е како направен туку како сам да се створил

И тоа касно навечер,се цепиме вака-така и повикувам духови...А ја најголема будала,не ми текна дека прабаба ми,која бај д веј,ептем ме сакаше,нон-стоп си седше таму и си денгубареше...И седиме,се зезаме со повикувањето,и ништо не се случи...

Но ноќта кога спиев,заедно со другарка ми,сонувам,прабаба ми,седи на тоа место,и си ја плете белата коса (се наежив) и се кикоти нешто скришно...Ме погледнува и продолжува да се чешла,да ја врти косата...После станува,и ми дава бомбони (нон-стоп ми ги даваше дур беше жива) и ми кажува дека ѕвездите биле толку убави...Јас и викам дека е ден,и нема ѕвезди...Она ми кажува налутено:Има ЅВЕЗДИ! Има! Како нема! Еххх...Зарем и ти?

И сега се будам облиана во пот,и си мислам што ќе да беше тоа?Што значеа зборовите ЗАР И ТИ? Сварно не ми е јасно...Следниот ден си идам за Скопје,и слушам татко ми кажува нешто,како ја ограбиле луѓе,како ја мачеле,и вика дека кога умрела на погребот никој не и дошол,и демек затоа останала земјата натрупана,и неможат да стаат сеа плоча на гробот...Оваа случка е едина онака што ја памтам до ден-денес...


Дали прочитав добро???
КОЖЛЕ???
И ние имаме викендица таму...Еци ова ќе да си ти а?


Изменето од tiggy_sparrow - 05.Декември.2009 во 23:10
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
ANITA11 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANITA11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Октомври.2009 во 12:47
e shto deне%20знамгрицкање%20нокти
Кон врв
sneska_v Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3455
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sneska_v Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2009 во 21:05
so da kazam se naeziv od ovie kometari, zatoa sto mene mi se sluci takvo nesto, mislam deka na ovoj forum ja pisav sluckata u moe maloo, bev nekade sesto odelenie,drugarka mi postojano kazuvase kako se budi navecer i kako nekoja sila ja tera da pogledne od prozorecot, i sekogas gledala masko dete kako si igra so tocace, jas najveke se smeev, ozbilno, i vikav so se zanasa, ona sigurno sonuvala, edna nok nekade ne se sekavam siugurno e bilo 4,5 ili 6h se budam slucajno i gledam do vrata stoi masko dete i me gleda,leleeeeeeeee se seknav, pocna koza da mi se ezi, vrela pot, se pokriv pod kebeto i pocnav da ja kazuvam molitvata, edno vreme poglednav od pod kebe krisum i go nemase, kazav doma, ne mi veruvaa, posle pravev muabet so drugarka mi ja prasav kakvo e deteto sto go gleda mi kaza vo pantaloni so prezramki, daaaaaaaa si velam daa istoto dete, e sega kade sto zivee mojata drugarka pozadi nejzinata kuka, se naoga kanalizacija, za vremeto na izgradbata na taa kanalizacija se udavilo masko dete, drugarka mi velese deka go gleda kako si igra so topka ili so tocace, nekolku pati vo nokta sum slusala tresok od topka,kako nekoj si igra so topka, i sum se cudela sum si velela koj vo niedno vreme si igra, nikogas na pamet ne mi pagalo deka mozebi e nesto se slucuvalo, so da kazam drugo ete ova mi se sluci mene,nikogas ne sum veruvala vo vakvi raboti ama toa e toa
Кон врв
Vercingetorix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јули.2009
Статус: Офлајн
Поени: 421
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vercingetorix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Ноември.2009 во 16:57
Originally posted by Ecy0 Ecy0 напиша:

Играме повикување на духови во селото кај баба ми во Кожле...И тоа да биде уште поглупо,играме над еден крст,кој е од камен и тоа не е како направен туку како сам да се створил

И тоа касно навечер,се цепиме вака-така и повикувам духови...А ја најголема будала,не ми текна дека прабаба ми,која бај д веј,ептем ме сакаше,нон-стоп си седше таму и си денгубареше...И седиме,се зезаме со повикувањето,и ништо не се случи...

Но ноќта кога спиев,заедно со другарка ми,сонувам,прабаба ми,седи на тоа место,и си ја плете белата коса (се наежив) и се кикоти нешто скришно...Ме погледнува и продолжува да се чешла,да ја врти косата...После станува,и ми дава бомбони (нон-стоп ми ги даваше дур беше жива) и ми кажува дека ѕвездите биле толку убави...Јас и викам дека е ден,и нема ѕвезди...Она ми кажува налутено:Има ЅВЕЗДИ! Има! Како нема! Еххх...Зарем и ти?

И сега се будам облиана во пот,и си мислам што ќе да беше тоа?Што значеа зборовите ЗАР И ТИ? Сварно не ми е јасно...Следниот ден си идам за Скопје,и слушам татко ми кажува нешто,како ја ограбиле луѓе,како ја мачеле,и вика дека кога умрела на погребот никој не и дошол,и демек затоа останала земјата натрупана,и неможат да стаат сеа плоча на гробот...Оваа случка е едина онака што ја памтам до ден-денес...
У је*оте,језиво!
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Декември.2009 во 23:15
Малку е глупо, ама сеуште го памтам...Можеби беше само децка имагинација, можеби...не можам со сигурност да кажам...
Да прејдам на главното...Пред некоја година, 2 или 3, не се сеќавам точно, почнав да спијам сама, т.е во своја соба. Како што е крветот, веднаш до него е вратата, а кога ја отвараш се гледа ходникот и се останато.Тогаш, вратата беше отворена, а беше негде околу 12 часот, можеби и покасно...Наеднаш ги отворив очите, и пред мене видов сенка, а од сенката како бела силуета на жена...

Незнам што ќе да беше...Само знам дека не била мајка ми...Никој не бил буден тоа време...
Кој сака нека верува, кој не сака не мора...До душа ни јас нешто не сум убедена во ова, не можам да го протолкувам, ама сепак, кога и да помислам на ова, ме фаќат морници...
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2010 во 13:44
Originally posted by sneska_v sneska_v напиша:

so da kazam se naeziv od ovie kometari, zatoa sto mene mi se sluci takvo nesto, mislam deka na ovoj forum ja pisav sluckata u moe maloo, bev nekade sesto odelenie,drugarka mi postojano kazuvase kako se budi navecer i kako nekoja sila ja tera da pogledne od prozorecot, i sekogas gledala masko dete kako si igra so tocace, jas najveke se smeev, ozbilno, i vikav so se zanasa, ona sigurno sonuvala, edna nok nekade ne se sekavam siugurno e bilo 4,5 ili 6h se budam slucajno i gledam do vrata stoi masko dete i me gleda,leleeeeeeeee se seknav, pocna koza da mi se ezi, vrela pot, se pokriv pod kebeto i pocnav da ja kazuvam molitvata, edno vreme poglednav od pod kebe krisum i go nemase, kazav doma, ne mi veruvaa, posle pravev muabet so drugarka mi ja prasav kakvo e deteto sto go gleda mi kaza vo pantaloni so prezramki, daaaaaaaa si velam daa istoto dete, e sega kade sto zivee mojata drugarka pozadi nejzinata kuka, se naoga kanalizacija, za vremeto na izgradbata na taa kanalizacija se udavilo masko dete, drugarka mi velese deka go gleda kako si igra so topka ili so tocace, nekolku pati vo nokta sum slusala tresok od topka,kako nekoj si igra so topka, i sum se cudela sum si velela koj vo niedno vreme si igra, nikogas na pamet ne mi pagalo deka mozebi e nesto se slucuvalo, so da kazam drugo ete ova mi se sluci mene,nikogas ne sum veruvala vo vakvi raboti ama toa e toa


Ова ко од хорор филм изваденоскелет
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2010 во 15:43
Снешка, има вакви ствари...
иако мислам дека е сето производ на нашата фантазија, многу често не потресуваат вакви ствари кои најчесто се во некој полусон.
Јас сум сигурен дека тоа тебе што ти се случило било чисто само затоа што премногу си мислела на тоа нешто и иако си се правела дека ти е смешно потсвесно си верувала во тоасреќа
Тиги, мислам дека тоа твоето е производ на некој одсјај од предмет, од завеса или било што, само бујната детска фантазија можи да го претвори во се што ќе посака. И јас сум ист...
на пример палтото на татко ми закачено на вратата од терасата и прокриено од завесата ми има заличено на човек. Од ум се извадив пошто знаев дека сите моиве се во дневната...се собрав во мојата соба...абе пот течеше по мене со брзина од 100км/ч ... кој е сега овај в салон, па згора на се и зад перде се пикналзагриженост... абе децатрепкање
Кон врв
vlad0 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Титула нема поради неплатени сметки

Регистриран: 18.Ноември.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 2263
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vlad0 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2010 во 18:45
абе фолки и ден денес има траги во мене од некогаш порано ко имавме проблеми со поранешниот ми тетин во струга ко живеев..
абе шо праеше: јас легни тој со брусалица почнал и секоја вечер истото денес кога ќе го видам ми иди да го убијам, со ќерка му имам муабет се ама таа не е ко него..
многу ме нервира помислата на неголутина
ден денес имам трауми за некои работи...
зошо ко ќе си мал ако си имал детство никакво и сега останува..
Која е таа љубовна состојка која не држи поврзани за оние кои ги сакаме и покрај тоа што ни нанесуваат многу голема болка?!
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2010 во 18:56
Originally posted by vlad0 vlad0 напиша:

абе фолки и ден денес има траги во мене од некогаш порано ко имавме проблеми со поранешниот ми тетин во струга ко живеев..
абе шо праеше: јас легни тој со брусалица почнал и секоја вечер истото денес кога ќе го видам ми иди да го убијам, со ќерка му имам муабет се ама таа не е ко него..
многу ме нервира помислата на неголутина
ден денес имам трауми за некои работи...
зошо ко ќе си мал ако си имал детство никакво и сега останува..

И вака да те прашам...
Што имаат врска траумите од детството со паранормалните појави!?трепкање
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
s_girl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јануари.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 204
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај s_girl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2010 во 19:03
јас ко мала бев болна и мајками ме разбуди да се напијам апче.после од ко го испиф скрос се рассониф и неможев да заспијам, се вртев се превртував и едно време кај пердето покрај пенџерињата видоф некоја сенка на девојче-косата му беше фатена во репчиња и се движеше ко робот..му викав на бабами и сестрами ги тресеф скрос ама не се разбудуваја...така бавно одеше ова фигурава и во еден момент исчезна и баш тогаш бабами се разбуди.. ко и кажаф не ми веруваше, мислеше дека сонував..после 4 години бев излезена пред гаража го чекав таткоми да ја извај колата,требаше да одиме на гости кај едни роднини..така си стоев и едно време иста таква сенка на девојче се појави на едно осветлено место покрај гаражите и ми мавташе со раката... прво помислив дека е сестрами дека се зафркава ама видов дека нема никој...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.