IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Aрхитектура и дизајн
  Активни теми Активни теми RSS - Архитектура (слободна тема за дискусија)
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Архитектура (слободна тема за дискусија)

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 131415
Автор
Порака
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7006
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Септември.2012 во 16:36
Da se iznasetam bi bilo ekstra (samo da ne e vaka snezno), ama ne bi sakala da ziveam tamu среќа
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85165
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Септември.2012 во 16:39
ех зајче ,зајче . Не ја усеќаш романтиката со флаш црвено вино пред камина со најмилиот човек 

тага .
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7006
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Септември.2012 во 16:40
Vidis... ne mi tekna na toa тага 

Ama fino sto me potseti црвенеење
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Септември.2012 во 20:09
Originally posted by емил емил напиша:

Така се гради обликот на еден град . И Владата многу добро го искористи овој момент . А очигледно и на луѓево им се допаѓа . Веднаш ќе адам пример жена ми . Она како скопјанка паѓа во несвес од среќа тоа што се гради во Скопје иако има забележки за лавовите на мостот Гоце Делчев и мисли дека почнуваат да претеруват . 

Та сакам да кажам дека тоа е мисленето на повеќето граѓанини на Скопје . Им се допаѓа проектот . Се сомневам дали има анкето што мислат граѓаните на останатите градови во Макеонија за овој проект .
море немој да фатам да филозофирам за Скопје, Скопска архитектура и Ск2014... газење од смеење

денешниот „скопјанец“ нити го познава градот и неговата култура, нити го чувствува градот како свој...

размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85165
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2012 во 06:44
Originally posted by zabegan zabegan напиша:

 

денешниот „скопјанец“ нити го познава градот и неговата култура, нити го чувствува градот како свој...

 

не сум баш сигурен со тоа што си го напишал ? Да си слушнал некој да се е пожалил од изгледот на градов освен ако не сака да каже нешто во врзка со политиката ? Јас немам слушнато . По сите анкети што сум ги гледал сите се задоволни од спомениците . Дури и секое славење веќе не може да го замислиш некаде другаде освен на плоштадот .
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2012 во 16:33
Originally posted by емил емил напиша:

Originally posted by zabegan zabegan напиша:

 

денешниот „скопјанец“ нити го познава градот и неговата култура, нити го чувствува градот како свој...

 

не сум баш сигурен со тоа што си го напишал ? Да си слушнал некој да се е пожалил од изгледот на градов освен ако не сака да каже нешто во врзка со политиката ? Јас немам слушнато . По сите анкети што сум ги гледал сите се задоволни од спомениците . Дури и секое славење веќе не може да го замислиш некаде другаде освен на плоштадот .
ма немој ти се молам, никој во градов нема никакво познавање од тоа што, како и кога е изградено, нити пак има некаква доза почит кон тоа што постои тука и тоа што е потребно за животот да му биде удобен... згора на тоа никој не го смета градот за свој и не му е гајле дали ќе се сменела некоја фасада, или ќе се пореметел идниот урбан развој... затоа и секој втор сељак сега филозофира како се осеќал како у Париз а не знае ништо подалеку од чардакот...
никогаш не било дискутабилно дали некому нешто му се допаѓало, туку тоа што и како треба да се прави... кај нас се е наопаку и нема веќе надеж за било што

а ова со плоштадот искрено ти е глупа реплика... прослави секогаш ќе има на било кој плошта д во светот, без разлика на неговиот изглед...


Изменето од zabegan - 22.Септември.2012 во 16:34
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85165
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2012 во 22:13
Originally posted by zabegan zabegan напиша:

 а ова со плоштадот искрено ти е глупа реплика... прослави секогаш ќе има на било кој плошта д во светот, без разлика на неговиот изглед...
   

нека ти е срам

денес Бугарија слави независтност .И церемонијата не е во главниот град и не е на плоштад намигнување
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Септември.2012 во 02:06
Originally posted by емил емил напиша:

Originally posted by zabegan zabegan напиша:

 а ова со плоштадот искрено ти е глупа реплика... прослави секогаш ќе има на било кој плоштад во светот, без разлика на неговиот изглед...
   

нека ти е срам

денес Бугарија слави независтност .И церемонијата не е во главниот град и не е на плоштад намигнување
а твојата поента е...???

никогаш не сте имале никаков настан на плоштад? бидејќи тоа ми беше коментарот... а не за тоа кој каде слави независност... вртење со очи
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85165
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2013 во 07:55

Лажен архитект 30 години проектирал згради


Француската полиција уапсила 58 годишен маж кој 30 години нелегално работел како архитект и изградил неколку училишта и една болница.

Фатен е додека надгледувал изградба на куќа бидејќи на сопственикот на куќата му биле чудни и нерационални одлуките на архитектот. Сопственикот решил малку да истражува во врска со него, па затоа отишол во комората за архитекти.

Во комората откако увиделе дека го нема во никој од нивните регистри, случајот бил пријавен во полиција.

Тој во последните неколку години заработил дури 926.000 евра, а кои сега мора да одговара на суд.

За парите кои ги заработил во минатото додека работел како архитект нема да одговара бидејќи делото е веќе застарено.

Кон врв
Klimovska Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 22.Мај.2015
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Klimovska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Мај.2015 во 01:26
Здраво на сите,

Ве молам да одвоите минута за да ја пополнете оваа анкета.

Благодарам!

https://docs.google.com/forms/d/1N5P_AJa3G1N2JbfxwmILQHUP0wfI2XyfF6BdtCL6Jk0/viewform
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Април.2016 во 18:37
Вчера, од срцев удар почина еден од најпознатите и најреномираните архитекти на денешницата, Заха Хадид тага

...не можеше Жарето наше да биде... мораше Заха да ни ја земат од светов тага
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 131415
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,187 секунди.