IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Технологија
  Активни теми Активни теми RSS - Мобилни Телефони (Прашања и Одговори)
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Мобилни Телефони (Прашања и Одговори)

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 7>
Автор
Порака
aleksandar_oh Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 31.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aleksandar_oh Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Мај.2010 во 16:53
Здраво,
Имам Nokia N95 8 GB, и имам проблем со WIFI конекцијата. Телефонот ги чита мрежите но откако ке го внесам безбедносниот код ми се јавува известување дека мрежата не може да се најде, или дека кодот не е точен. Проверив и на други мрежи и мрежи кои се отворени но пак ја јавува истата грешка. Дали може некој да ми помогне
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Мај.2010 во 17:39
moj sovet ti e da go reinstaliras telefonot celosno... znaci preku negovot cd, imas programcinja so tools vo niv i napravi si instalacija na celosno nov softver... t.e update... ke ti gi resi site problemi.. i mene mi pravese isto na mojot N95 8gb, pa so updatetot se sredi samiot....


The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јуни.2010 во 07:41
Или ако немаш инсталационо ЦД, обрати се во некој сервис за мобилни, стручно да ти го преинсталираат....дефинитивно до тоа ти е проблемот...да
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
aleksandar_oh Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 31.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aleksandar_oh Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јуни.2010 во 00:48
фала ви многу дечки, ке пробам па да видиме
Кон врв
Charmedgirl18 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 868
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Charmedgirl18 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2010 во 10:12
Originally posted by gonzo gonzo напиша:

....LG GD510
....samsung s5230

Znaci vaka...bidejci cenite na ovie dva telefona brzo im padnaa ili ako povece sakate se best prise telefoni u klasata, vikam a zosto ja da ne se podnovam...i taka resiv ja da prasam ova kolegite forumdzii koj ce da e podobar(citaj policen)? So specifikaciite se skoro identicni. samsungov e postar edno 6 meseci od lg i e za nekoj mm i gram pogolem...Ako imal nekoj iskustvo so niv dobro loso ili nesto treto have a bujrum da napisete...
Javi se 10101 slusam ti se druzis so s5230...

јас до пред некое време сакав да го купам овој вториов, и сеуште не сум се откажала од таа идеја...
убаво го проучив, и го разгледав кај еден другар што го има, и да ти кажам, ТОП е!си имаш топ камера, меморија не знам колку има, ама имаш порт за мемориска, моментално имам др самсунг, па можам да ти кажам и дека батеријата држи долго...
не сум го разгледала LG-то, за тоа ќе ти каже некој друг, ама дефинитивно ти го препорачувам самсунгот
ај со среќа, и пиши за кој се одлучи

Изменето од Charmedgirl18 - 18.Јуни.2010 во 10:13
I'm not afraid to take a stand
Everybody come take my hand
We'll walk this road together, through the storm
Whatever weather, cold or warm
Just let you know that, you're not alone
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јуни.2010 во 02:18
mi vlece i mene na samsungov...да...danke za pomosta....големо%20гушкање
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јуни.2010 во 02:22
изненадување  Немој LG...При Самсунг

Инаку јас сакав ваков телефон, ама на крај си купив друг. За друго не знам, ама камерата е доста солидна. И батеријата еда
Ама пак како ќе ти се погодиголема%20насмевка


Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Август.2010 во 13:49
По жешково некако не ми се искача ..но да
не имал некој искуство и знае дали има некаде,
а и воопшто дали се менува маска на samsung e950
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Август.2010 во 00:48
Originally posted by Орка Орка напиша:

По жешково некако не ми се искача ..но да
не имал некој искуство и знае дали има некаде,
а и воопшто дали се менува маска на samsung e950
 
 
Во МегаМобил во Аеродром, до слаткарницата Палма....да
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Август.2010 во 12:16

Во МегаМобил во Аеродром, до слаткарницата Палма....да



Фала Ѕирнав и иако немаа во моментов може да се среди после одморов
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Август.2010 во 21:16
Originally posted by Charmedgirl18 Charmedgirl18 напиша:

Originally posted by gonzo gonzo напиша:

....LG GD510
....samsung s5230

Znaci vaka...bidejci cenite na ovie dva telefona brzo im padnaa ili ako povece sakate se best prise telefoni u klasata, vikam a zosto ja da ne se podnovam...i taka resiv ja da prasam ova kolegite forumdzii koj ce da e podobar(citaj policen)? So specifikaciite se skoro identicni. samsungov e postar edno 6 meseci od lg i e za nekoj mm i gram pogolem...Ako imal nekoj iskustvo so niv dobro loso ili nesto treto have a bujrum da napisete...
Javi se 10101 slusam ti se druzis so s5230...

јас до пред некое време сакав да го купам овој вториов, и сеуште не сум се откажала од таа идеја...
убаво го проучив, и го разгледав кај еден другар што го има, и да ти кажам, ТОП е!си имаш топ камера, меморија не знам колку има, ама имаш порт за мемориска, моментално имам др самсунг, па можам да ти кажам и дека батеријата држи долго...
не сум го разгледала LG-то, за тоа ќе ти каже некој друг, ама дефинитивно ти го препорачувам самсунгот
ај со среќа, и пиши за кој се одлучи
 
I po povece od mesec dena akanje i cekanje na Samsungot vo salonite na T-Mobile, po Sk i Ku, demek dobivale telefoni vo sabota, demek samo sto go prodale, demek ostavi broj nie ce ti se javime koga ce dobieme....NISTO...ostanav bez telefonot тага , samo ne znam sto pravat promocii koga nemaat dovolno aparati....ili im se taksani odnapred...ili nesto treto...koj znae...збунетост
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
Schatzii Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Мај.2010
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 10600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Август.2010 во 21:45

кога ги нема тие, купи си некој модел на нокиаплазење 

или ако толку сакаш некои од тие 2 порачај си од странствонамигнување


Изменето од Schatzii - 16.Август.2010 во 21:45
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Август.2010 во 21:59
Originally posted by Schatzii Schatzii напиша:

кога ги нема тие, купи си некој модел на нокиаплазење 

или ако толку сакаш некои од тие 2 порачај си од странствонамигнување
 
 
Go ima LG-to , go nema Samsungot...
Ma onaka mi tekna za toj da go kupam zatoa sto bese cenata ista so ovie od net, a ima garancija...Ne deka mi e zivotna zelba..изненадување...Negooo....ja ustvari poslednite dve godini nemam ni mobilen...газење%20од%20смеење...A ni broj...E sega mi e jasno zosto nikoj ne mi se javuva koga odam doma na odmor...голема%20насмевка
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
Charmedgirl18 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 868
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Charmedgirl18 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Август.2010 во 12:41
гонзо, а провери ли во ВИП?мислам дека и таму го имаат...
I'm not afraid to take a stand
Everybody come take my hand
We'll walk this road together, through the storm
Whatever weather, cold or warm
Just let you know that, you're not alone
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 7>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,359 секунди.