IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Хардвер и софтвер
  Активни теми Активни теми RSS - Wireless- Проблеми
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Wireless- Проблеми

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака
polikarp Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Февруари.2007
Локација: United States
Статус: Офлајн
Поени: 49
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај polikarp Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Wireless- Проблеми
    Испратена: 08.Април.2008 во 07:06
Ako znae nekoj nabrzina neka objasni!!!!!!

Pred nekoj den po greska mi bea izbrisani site drajveri od kompjuterot pa trebase da instaliram novi. Koristev programa Driver Magician koja napravi scan na kompjuterot i avtomatski napravi download na site drajveri i potoa gi instalirav manuelno .E sega ima problem so wireless i neznam sto treba da podesuvam . Voopsto ne postoi opcija za da baram mreza kako na primer SEARCH FOR WIRELESS NETWORK IN THE RANGE(kako sto bese porano) ili slicno. Sega go prikluciv laptopot so kabel na internet голема%20насмевка.
 Ako nekoj znae da objasni na kratko sto treba da se napravi za da se dojde do nivo da mozam da vidam koi mrezi se dostapni i da se konektiram

odnapred blagodaram na site


P.S a ako ne dobijam odgovor togas mora da cekam do vikendot koga ke imam slobodno vreme pa da baram po internet i da podesuvam

pozdrav големо%20гушкање


Изменето од polikarp - 08.Април.2008 во 07:07
Подобро да ме мразат заради тоа што сум, отколку да ме сакаат заради тоа што не сум.
Кон врв
BSOD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 107
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BSOD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Април.2008 во 03:55
Уклучи го: биди сигурен дека wireless картицата е активирана - ON. Ако е, тогаш автоматски ќе бара wireless мрежи во близина. Ако нема мрежи тогаш ништо нема да то покаже нормално
Кон врв
polikarp Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Февруари.2007
Локација: United States
Статус: Офлајн
Поени: 49
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај polikarp Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Април.2008 во 07:44
Originally posted by BSOD BSOD напиша:

Уклучи го: биди сигурен дека wireless картицата е активирана - ON. Ако е, тогаш автоматски ќе бара wireless мрежи во близина. Ако нема мрежи тогаш ништо нема да то покаже нормално


Samo sto gi preinstalirav drajverite i sega raboti se kako sto treba. Vo sekoj slucaj fala sto si se potrudil

pozdravголемо%20гушкање

Подобро да ме мразат заради тоа што сум, отколку да ме сакаат заради тоа што не сум.
Кон врв
ShmIzLi4kA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 123
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ShmIzLi4kA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2009 во 18:34
kako da napravam wireless konekcija na lap top za vista. ako moze nekoj da mi pomogne. vo kompjuterot imam internet no nikako nemozam da go povrzam lap topot..
Кон врв
Dark HaCkeR Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Хакериште

Регистриран: 20.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 683
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dark HaCkeR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2009 во 19:48
Oди старт и connect To ...


и така натакај
Кон врв
ShmIzLi4kA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 123
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ShmIzLi4kA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2009 во 19:51
ama tuka jas ja pravam konekcijata ama ne mi izleguva
Кон врв
Dark HaCkeR Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Хакериште

Регистриран: 20.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 683
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dark HaCkeR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2009 во 19:56
epa imas upastvo tamu vidi
Кон врв
ShmIzLi4kA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 123
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ShmIzLi4kA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2009 во 20:03
ok... jas vaka ne go upravuvam ako ima nekoj da mi objasni po detalno neka objasni ako ne ke najdam da mi go preinstalira vo xp.. pozd
Кон врв
Dark HaCkeR Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Хакериште

Регистриран: 20.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 683
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dark HaCkeR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2009 во 20:10
odi cotrol panel pa Network and Sharing Center i imas tamu desno set up a conne... i tako dalje ke se snajdes lesnno e
Кон врв
ShmIzLi4kA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 123
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ShmIzLi4kA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2009 во 20:19
abe jas probav tamu ama ima poveke konekcii neznam koja da ja napravam i sto kay da stavam i ko ke napravam nesto ne mi izleguva na listata za konektiranje... a ova go znam i jas kako....
Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2009 во 17:55
Значи ќе ве молам без рекламирање на други форуми :) ако имате решение кажете ако не не рекламирајте тоа по приватни пораки да се караме голема%20насмевка

Шмизличка ако има нешто проблем пак пиши ќе ти одговориме тука намигнување
Кон врв
Xelmep Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 12.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 10
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Xelmep Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2009 во 11:57
ShmIzLi4kA: Кажи каков рутер имаш Марка и број на рутерот?


Изменето од Xelmep - 09.Март.2009 во 11:59
Кон врв
Klapsomun Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2050
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Klapsomun Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2009 во 20:16
disconektiraj go ruterot od internet i otvori mozila i kaj sto pisuvas strana vpisi gi ovi ip adresi 192.168.1.1
ili 192.168.1.254 ako ti pobara user i pas pisi admin admin i i ke vlezes vo samiot ruter i tamu vo interface ke vidis dali tie pusten wireless na ruterot ke stavis dysable encryption i posle toa nema potreba da pravis konekcii nego ke imas net stom ke go vklucis komot ma da taka nema da ti bide zastiten netot ali ne veruvam deka nekoj ke ti dremi pod prozor za da ti krade net
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јуни.2014 во 12:22
Јас имам само еден проблем со вајарлесов...Комшииве многу скржави бре се на пасворд.
А оне и проблемот со замена од модем на рутер,ќе го решам за некој
месец со раскинување на договор.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.