IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Разно > Тоше Проески - IN MEMORIAM
  Активни теми Активни теми RSS - "   ВЕ САКАМ СИТЕ " Хуманитарна акција
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Затворена тема" ВЕ САКАМ СИТЕ " Хуманитарна акција

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
Petq Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 09.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1
Директен линк до овој коментар Тема: " ВЕ САКАМ СИТЕ " Хуманитарна акција
    Испратена: 19.Ноември.2008 во 16:02
Хуманитарна акција “ВЕ САКАМ СИТЕ”

Драги членови би сакале да ве известиме дека започна хуманитарната акција “ВЕ САКАМ СИТЕ”,идеата за оваа хуманитарна акција е да се соберат што повеќе алишта,обувки,играчки,школски прибор,средства за хигиена итн за децата-штитениците во Заводот за рехабилитација на деца и младинци-Скопје. Би ве замолиле пакетите што ке ги ипраќате да бидат максимално средени,доколку работите во нив се претходно користeни истите да бидат испрани,испеглани и исчистени.... Исто така бидејќи ќе бидат предадени на 25ти декември за Новогодишните празници би ве змолиле секој да купи-направи класично Новогодишно пакетче и да го испрати и него,содржината на пакетчињата на 14 декември ќе биде *преместена во кесички на кои ќе бидат испечатени ликот на Тоше, www.tosefans.com како и името на хуманитарната акција.Пакетите(нивната содржина) кои ќе пристигнат исто така сите ќе бидат преместени во голем/и пакет/и (зависно од тоа каков ќе биде одзивот на оваа тема),пакетите ќе бидат испечатени како и кесичките и ќе бидат врзани со убави украсни машни.Сите што се заинтересирани може да ги испраќаат пакетите и пакетчињата до 13 декември.
Драги мои,сакам да ве известам дека дојде до мала промена на планот бидејќи стапивме во контакт со Заводот за рехабилитација за деца и младинци-Скопје и претпоставениот таму не извести дека секаква донација им е добродојдена,бидејќи едвај “преживуваат“ имаат многу мал буџет за водење на установата и никој не им помага.Сите штитеници се со специјални потреби и се што ќе им донираме е повеќе од добродојдено.Тие исто така ме известија дека штитениците од групата на младинци имаат голема потреба од обувки бидејки се уште одат во папучи а времето надвор е се поладно,тука станува збор за број на обувки од 41 до 44ка.Во заводот моментално има околу 115 штитеници и сите се на возраст од 7 до 30 години,а во дневниот центар се згрижени и лица до 60години.Ве молам што помасовно да одговорите на оваа хуманитарна акција,се е потребно,од облека,обувки,играчки до школски прибори(без остри предмети во нив) и сретства за хигиена..

Лица за контакт׃
Марина (marince) marina_karev@hotmail.comОваа адреса на е-пошта е зашититена од спем-ботови, потребно е да го вклучите Javascript-от за да ја погледнете
Александра(Bebusko) gorgievskaane@gmail.comОваа адреса на е-пошта е зашититена од спем-ботови, потребно е да го вклучите Javascript-от за да ја погледнете
Мери(Makedonija zasekogas) merimkd07@yahoo.comОваа адреса на е-пошта е зашититена од спем-ботови, потребно е да го вклучите Javascript-от за да ја погледнете
Тони(toniSK) todor.60@hotmail.comОваа адреса на е-пошта е зашититена од спем-ботови, потребно е да го вклучите Javascript-от за да ја погледнете
Тел број (00389) 071 58 69 38
Адреса: Хуманитарна акција “ВЕ САКАМ СИТЕ„
Радое Дакик бр.20
1000 Скопје
Македонија

mozete samite da gi napravite Novogodisnite paketcinja,sodrzinata treba da im bide kako i na sekoe klasicno novogodisno paketce,cokoladi,smoki,bomboni,napolitanki,gricki,kolacinja,sokcinja,se sto obicno sodrzi edno paketce,isto taka moze da se stavat i igracki vo nego dokolku sakate ili skolski materijal-pribor,boenki i sl.Zemete vaka,site za moment vratete se vo minatoto,koga bevte deca i dobivavte paketcinja za Nova Godina...tocno ke znaete sto da stavite vo niv .... kissss do site
Ајде да помогнеме,Сите Заедно... Поздрав
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 3,875 секунди.