IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Хардвер и софтвер
  Активни теми Активни теми RSS - Хардверски проблеми - ПОМОШ!!!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Хардверски проблеми - ПОМОШ!!!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 9>
Автор
Порака
iNeOn4e Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)
Неонката трепка

Регистриран: 28.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 31
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај iNeOn4e Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2009 во 12:28
Абе сето тоа си е океј... ама не ги гледаш ти последиците од менување на џамперот цело време... нели ти е попаметно едниот хард диск да си го направиш windows а во другиот да си ги имаш сите фајлови...
Кон врв
Dark HaCkeR Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Хакериште

Регистриран: 20.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 683
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dark HaCkeR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2009 во 12:29
Не мора да значи дали е master или slave ја на мојот имам инсталирано Windows XP на едниот диск а на другиот диск имам инсталирано Vista виста ми е на slave a XP ми е на masterot и пак имам дуал боот не мора да ги местиш јамперите
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2009 во 12:30
covek
ti me me razbra
jas vtoriot go aktiviram kako master samo vo slucaj koga prviot me zaebal
a toa se slucuva tek za dve tri godini
i preintaluvam vindows koga mene kje mi kjefne a ne koga kje mu kjefne na kompjuterot

SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2009 во 12:31
Originally posted by Dark HaCkeR Dark HaCkeR напиша:

Не мора да значи дали е master или slave ја на мојот имам инсталирано Windows XP на едниот диск а на другиот диск имам инсталирано Vista виста ми е на slave a XP ми е на masterot и пак имам дуал боот не мора да ги местиш јамперите


ne mora da znaci ako imas razlicni opertivni sistemi
no jas ne gi mesam, neradim so dva
sekoj kako mu cinit

SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Dark HaCkeR Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Хакериште

Регистриран: 20.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 683
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dark HaCkeR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2009 во 12:31
поарно да му правиш beckup го местиш на D:\ и а сетиш дека пага Windowsot го враќаш пак како што си беше негу ли вака да се заебаваш
Кон врв
iNeOn4e Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)
Неонката трепка

Регистриран: 28.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 31
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај iNeOn4e Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2009 во 12:32
Абе океј си е тоа така... убаво ти си направил за бут на два OC ама анакин како шо вика демек да се спаси едниот диск и само на другиот да се работи, а тој се зезне го става вториот... мислам оти не е баш паметна идеја... зашто ипак се работи за последици од често менување на џампери...
Ако е за тоа подобро едниот нека биде бекап и нека го користи само за податоците него често менување од едниот во другиот...
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2009 во 12:33
taka da
ako ne se zaebal hardot fizicki
голема%20насмевка
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
iNeOn4e Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)
Неонката трепка

Регистриран: 28.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 31
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај iNeOn4e Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2009 во 12:34
Епа еден ден ќе биде и да се зезне хардот физички, само ради твоето играње со џамперите... тоа е една причина зашто сум против менување...
Кон врв
Dark HaCkeR Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Хакериште

Регистриран: 20.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 683
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dark HaCkeR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2009 во 12:34
нема веза ако ги менува ниш нема да се случи може и двата HDD ако ги има да бидат мастер ништо нема да биде ,меѓу другото поарно да го клонираш од колку вака да се акаш
Кон врв
iNeOn4e Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)
Неонката трепка

Регистриран: 28.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 31
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај iNeOn4e Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2009 во 12:35
Originally posted by Dark HaCkeR Dark HaCkeR напиша:

нема веза ако ги менува ниш нема да се случи може и двата HDD ако ги има да бидат мастер ништо нема да биде ,меѓу другото поарно да го клонираш од колку вака да се акаш

Има разлика во електрониката... ја зезаш цело време... за пократко време така ќе ти се расипе... чуј ми го зборот однапред
Кон врв
Dark HaCkeR Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Хакериште

Регистриран: 20.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 683
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dark HaCkeR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2009 во 12:37
не бе исто работи ја што го имав тој стариот компјутер го наместив двата да бидат мастер па уште работат мака немаат 1000 пати се форматирани и тоа дури и виста има ставено
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2009 во 12:37
koj vika deka gi menuvam
toa se sluci ednas za 6 godini
ape panicari
hahahahahhaha
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
iNeOn4e Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)
Неонката трепка

Регистриран: 28.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 31
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај iNeOn4e Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2009 во 12:39
ок... мене два пати до сеа ме зезна електрониката само ради такви ствари... и ја порано си мислев се си е ок така.. ама не било
како и да е... јас радо би направил еден мастер друг слејв на едниот оперативниот на другиот податоците и си шибам си немам гајле или едниот си го правам бек ап...    
Кон врв
Dark HaCkeR Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Хакериште

Регистриран: 20.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 683
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dark HaCkeR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2009 во 12:39
Не бе не паничиме ние ти ако сакаш извади ги и џамперите ние ништо нема да ти речеме па и кај мене е така едниот е мастер кај што ми стои XP кој не е уклучен 1 месец а на slave ми стои виста кај што сум ностоп

Изменето од Dark HaCkeR - 29.Април.2009 во 12:40
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 9>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.