IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - Вашето сведоштво
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Вашето сведоштво

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 7>
Автор
Порака
Pentakostalec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 11.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 583
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pentakostalec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Вашето сведоштво
    Испратена: 28.Август.2008 во 19:15
Ovaa tema ja otvoram za da se ohrabrime malce vo BOG
za toa sto jas naj mn se ohrabruam koga kje cuam nekoj BOG sto napravil za nego/neja

ajde da vidime sto BOG napravil za tebe???
Одете мегу сите народи и создавајте од нив мој ученици крштевајки ги во името на Таткото, Синот и Светиот Дух
Кон врв
Pentakostalec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 11.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 583
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pentakostalec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Август.2008 во 19:24
Imav 8 godini koga tatko mi pocina od edna bolest togas mojot zivot bese haos...
ne znaev za BOG i za on sto moze da napravi za mene
Edna drugarka na sestra mi i pocna da iu zbori za BOG mojta sestra pocna da odi vo Evangelska crkva i ednas mene me odnese megju toa togas bev use mal ne gi svkjav bas dobro rabotite

koa malce po porasnav osekjav neso kako potreba deka moram da odam vo crkva vo megju vreme ziveev mn los zivot
Pieje,pcueje,tepaje,i mn slicni rab ne znaev da pocituam i dr rab da ne nabrojuvam dojde kaj mene eden drugar hristianin on pocna da mi zbori za BOG mi kaza rab sto svarno se smeni se ednostavno od temel
pocnav da odam vo crkva se pokajav za sekoj eden moj grev i od toj moment zivotot mi e takov sto ni ne zamisluav deka moze takov da mi bide

BOG me isceli od mn rab,pocna da raboti vo mojot zivot,da mi dava sila i nema nikoas da se otkazam od negoo sega imam tatko kakov sto sekoe dete posakua sto me ljubi bez granici,sto go dade svojot sin za mene,sto me cuva kai i da odaaam BOG koj raboti vo mojot zivot.
Одете мегу сите народи и создавајте од нив мој ученици крштевајки ги во името на Таткото, Синот и Светиот Дух
Кон врв
rabani Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 02.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 490
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај rabani Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Август.2008 во 19:34
jas bev delikvent i razbojnik koga bev tinejger
otkako, ja prochitav biblijata svativ deka gospod me saka i poveke jas ne sum delikvent
sega osvem mama i tato i baba me saka i gospod, iako znam da bidam i mnogu neposlushen kon nego
ama gospod mi prostuva
zatoa shto imam verba vo nego
DOAGA ISUS SO 200000 SVETII
ZA DA IM STAVI KRAJ NA SITE PROKLETII
Кон врв
AlDra Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 823
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај AlDra Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Август.2008 во 20:18
Originally posted by rabani rabani напиша:

jas bev delikvent i razbojnik koga bev tinejger
otkako, ja prochitav biblijata svativ deka gospod me saka i poveke jas ne sum delikvent
sega osvem mama i tato i baba me saka i gospod, iako znam da bidam i mnogu neposlushen kon nego
ama gospod mi prostuva
zatoa shto imam verba vo nego


Морам да те исправам Рабани! Бог не те засака поради нешто што си сторил. Тој те сака безусловно. Толку многу што далеку одамна пред ти да поверуваш Тој умре на крстот за тебе. Не дека јас или ти сме сториле нешто за да ја заслужиме Неговата љубов, туку Тој нас не сака.

Поздрав!
Кон врв
rabani Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 02.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 490
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај rabani Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Август.2008 во 20:36
Originally posted by AlDra AlDra напиша:

Originally posted by rabani rabani напиша:

jas bev delikvent i razbojnik koga bev tinejger
otkako, ja prochitav biblijata svativ deka gospod me saka i poveke jas ne sum delikvent
sega osvem mama i tato i baba me saka i gospod, iako znam da bidam i mnogu neposlushen kon nego
ama gospod mi prostuva
zatoa shto imam verba vo nego


Морам да те исправам Рабани! Бог не те засака поради нешто што си сторил. Тој те сака безусловно. Толку многу што далеку одамна пред ти да поверуваш Тој умре на крстот за тебе. Не дека јас или ти сме сториле нешто за да ја заслужиме Неговата љубов, туку Тој нас не сака.

Поздрав!

ti blagodaram za pozdravot
ama toa i sakam da ti kazam,deka gospod gi saka bezuslovno site , pa duri i razbojnicite i delikventite
temata e gospod vo tvojot zivot ili slichno
DOAGA ISUS SO 200000 SVETII
ZA DA IM STAVI KRAJ NA SITE PROKLETII
Кон врв
rabani Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 02.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 490
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај rabani Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Август.2008 во 20:38
aidra?
a ti ne beshe li delikventka ili slichno
pred da go zapoznaesh bog
DOAGA ISUS SO 200000 SVETII
ZA DA IM STAVI KRAJ NA SITE PROKLETII
Кон врв
spiros Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јули.2008
Локација: На пат
Статус: Офлајн
Поени: 4490
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај spiros Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Август.2008 во 22:40
...

Изменето од spiros - 29.Август.2008 во 00:12
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Август.2008 во 22:44
A da se drzhish postriktno za temata, vmesto da gi prisiluvash moderatorite postojano da te opomenuvaat za toa?

Изменето од Messenger - 28.Август.2008 во 22:45
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
AlDra Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 823
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај AlDra Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Август.2008 во 23:33
Originally posted by rabani rabani напиша:

aidra?
a ti ne beshe li delikventka ili slichno
pred da go zapoznaesh bog


Рабани јас пред да Го запознаам Бога бев машко, а и сеуште сум. Можеш и да се увериш во тоа хахаха.
Да бидам искрен да и јас имав доста мани пред да се покајам, не дека сега сум совршен но чувствувам подобрување. Не дека јас се подобрив со свои сили, туку Бог дејствуваше и дејствува во мене. Нека е вечна славата Негова.
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Август.2008 во 23:40
Кога читам некои други религии сваќам колку си ја сакам својата и дека не можам во ниедна друга да верувам...
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Pentakostalec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 11.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 583
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pentakostalec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Август.2008 во 00:40
Temata moze da prodolzi ajde da vidime BOG so napravil za nekoj od tuka
Одете мегу сите народи и создавајте од нив мој ученици крштевајки ги во името на Таткото, Синот и Светиот Дух
Кон врв
AlDra Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 823
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај AlDra Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Август.2008 во 00:45
За мене Бог сторил се. Се што имам е Негово. Јас самиот сум Негов. Целиот живот Нему Му Го должам. Ми даде живот. Ме извлече од гревовите. Ми даде спасение. Ми дава се што ми е потребно. Бескрајно многу сум благословен и за се сум благодарен. Нека е вечна славата Негова. Нека милијарди усти Го фалат Него. Амин!
Кон врв
Templarius Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2754
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Templarius Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Август.2008 во 00:47
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

Кога читам некои други религии сваќам колку си ја сакам својата и дека не можам во ниедна друга да верувам...



Bravo Vojvotke....
Give me your secrets
Bring me a sign
Give me a reason
To walk the fire
See another dawn
Through our son's eyes
You give me a reason
To walk the fire.
Кон врв
Templarius Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2754
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Templarius Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Август.2008 во 00:51
Ne mie jasno sto zboruvate bre ..... cinizam na kvadrat

Nekoj bil delikvent i otisol vo evangelisticka crkva i prestanal da bide delkivent

Nekoj bil narkoman otisol vo evangelska crkva i prestanal da bide narkoman....

Nekoj seriski ubica, pedofil i sto jas znam samo treba da otide vo evangelska crkva i ce bide cist kako solza...

Hahahahahaha sekoja cest majstori za covecki dusi, vie mu dojdete kako nekoj servis a ccccccccc....
Give me your secrets
Bring me a sign
Give me a reason
To walk the fire
See another dawn
Through our son's eyes
You give me a reason
To walk the fire.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 7>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.