IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Разно > Тоше Проески - IN MEMORIAM
  Активни теми Активни теми RSS - Англискиот албум на Тоше
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Англискиот албум на Тоше

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123
Автор
Порака Обратен редослед
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2008 во 16:35
Насловот не е толку битен колку песните...Најтешкото нешто е преубава песна. 
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2008 во 16:31
Forever Ended Day или Hardest Thing се двата наслови кои влегоа во најтесниот избор за наслов на новиот албум на англиски јазик на Тоше Проески.

Енди Рајт, британски композитор и продуцент, кој во својата богата кариера пишувал песни за Бритни Спирс, Симпли ред, Лучијано Павароти и Бочели и кој пред две години ја презеде грижата за Тоше Проески, предлага тоа да биде Forever Ended Day (според песната Forever која заедно ја напишале и симболично зборува за денот кој заврши засекогаш), додека неговата менаџерка Лилјана Петровиќ инсистира на Hardest Thing, првиот сингл, кој официјално беше пуштен во јавноста заедно со видеоспот.
Сепак, конечната одлука ќе ја има семејството на Тоше..
Sto mislite vie??Koe ime poveke vi se dopaga,vi e mozebi posimbolicno??koe ke odgovara poveke na toa prekrasno parce muzika koe tolku dolgo go ocekuvavme..iako i ne e tolku vazen naslovot kolku prekrasnite numeri i hitovi koi gi sodrzi..koi vecno ke ne pocetuvaat na negoviot izvoreden duh i talent.. mojot izbor e Forever Ended day..
Човекот секогаш треба да остане човек,без разлика со што се бави и каков успех има..
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.