IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Спорт > Останати спортови
  Активни теми Активни теми RSS - Избор на боречка вештина
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Избор на боречка вештина

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
Автор
Порака
neo_wmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Angel of Death.

Регистриран: 29.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 660
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај neo_wmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Избор на боречка вештина
    Испратена: 20.Август.2008 во 21:07
Вака сега во последно време ми дојде желба да почнам да тренирам некоја боречка вештина да ја изберам. Сакам да можам да го онеспособам противникот со неколку чекори. Е сега помагајте. Јас мислам дека најдобро ке биде Јеет Kun Do, но не сум доволно запознаен со вештините за да изберам. Поздрав
Кон врв
neo_wmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Angel of Death.

Регистриран: 29.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 660
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај neo_wmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Август.2008 во 19:09
Ajde be luge dajte sovet, nema li nekoj na forumot sto se zanimava so ovie raboti?
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Август.2008 во 22:28
Друже види вака. Не се разбирам у тие џет сет мет кунг фу или како и да е ама се разбирам у онеспособување.
Шо би рекла ја со мои зборови
Ниедно машко ко се тепа со машко не очекува да е мавнато ОНАМУ кај шо мават женските и да му напраат омлет како баш за пред јадење на она место.
Така да мој совет ти е-ако ти дојде некој млатни го еднаш таму и напрај доообра кајгана. Си го онеспособил да те нападне за сва живота ако не и за појке.
Поздрав.
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
zenmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Interceptor

Регистриран: 05.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4262
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zenmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Август.2008 во 00:00
Decko mnogu si nevaspitan za da se zanimavas so borecki vestini . Ne postuvas sogovornik a kamoli protivnik vo borba . Ne e problem eve sovet od mene .
Odi vo Kisela Voda pozadi Hotel Pelagonija ima osnovno uciliste , tamu ima Aikido klub "Marui" . Ako te ostavat podologo od dve nedeli da posetuvas treninzi mozno e da bide covek od tebe .
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">
Кон врв
invader Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 442
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај invader Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Август.2008 во 00:21
смеење
在美居住和工作 ——快来参加官方举办的美国绿卡抽奖!
Кон врв
zenmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Interceptor

Регистриран: 05.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4262
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zenmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Август.2008 во 00:24
Originally posted by neo_wmaster neo_wmaster напиша:

 

Ej jas ne postuvam postari. I postariot e od krv i meso i jas sum od krv i mesto, taka da site sme ednakvi.[/QUOTE]
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">
Кон врв
zenmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Interceptor

Регистриран: 05.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4262
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zenmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Август.2008 во 00:24
Originally posted by zenmaster zenmaster напиша:

Originally posted by neo_wmaster neo_wmaster напиша:

 

Ej jas ne postuvam postari. I postariot e od krv i meso i jas sum od krv i mesto, taka da site sme ednakvi.
[/QUOTE]
 
 
 
Negov komentar od druga tema
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">
Кон врв
neo_wmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Angel of Death.

Регистриран: 29.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 660
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај neo_wmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Август.2008 во 12:47
Originally posted by zenmaster zenmaster напиша:

Decko mnogu si nevaspitan za da se zanimavas so borecki vestini . Ne postuvas sogovornik a kamoli protivnik vo borba . Ne e problem eve sovet od mene .
Odi vo Kisela Voda pozadi Hotel Pelagonija ima osnovno uciliste , tamu ima Aikido klub "Marui" . Ako te ostavat podologo od dve nedeli da posetuvas treninzi mozno e da bide covek od tebe .

Ne sum od Skopje, za postuvanje postari ajde ke pocnam da pocituvam veke. Izvini druze ili bate sto i da si. Nema da se povtori poveke isreno ti kazuvam.
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Август.2008 во 16:16
Не би се чепкала со Зен Нео...ама ај вратете се на тема жити ја голема%20насмевкаголема%20насмевка
Ако уопште постои тема и цел голема%20насмевкаголема%20насмевка


Изменето од blueprayer - 25.Август.2008 во 16:16
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
neo_wmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Angel of Death.

Регистриран: 29.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 660
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај neo_wmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Август.2008 во 16:32
Pa postoi cel na temata. Sakam nekoj sto e po boreckite vestini da mi dade sovet sto vestina da pocnam da treniram.
Кон врв
I love God Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 20.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај I love God Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2008 во 21:19
brat vaka:ne treba da se tepas i ne treba da ucis da se tepas znaes li zosto zosto BOG saka da ne se tepame i ako ti mavne slakanica nekoj svrti mu ja i drugata zosto gore na Neboto ima sud!
brat od iskustvo ti zboram treniram aikido i nema da go koristam odam samo da se izduvam
Peace
GOD bless all ppl in the world
Кон врв
neo_wmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Angel of Death.

Регистриран: 29.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 660
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај neo_wmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2008 во 22:03
Originally posted by I love God I love God напиша:

brat vaka:ne treba da se tepas i ne treba da ucis da se tepas znaes li zosto zosto BOG saka da ne se tepame i ako ti mavne slakanica nekoj svrti mu ja i drugata zosto gore na Neboto ima sud!
brat od iskustvo ti zboram treniram aikido i nema da go koristam odam samo da se izduvam
Peace
GOD bless all ppl in the world

Е ако не го користам, не гледам некоја причина зошто би го тренирал. Ако тренирам значи кога некој ке ме чепне да го нокаутирам.
I love Daphne Millbrook.
Кон врв
zenmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Interceptor

Регистриран: 05.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4262
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zenmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2008 во 22:14
Neo , ne e bas taka znaes toa so nokautot ne odi taka . Sekundata pred da pocne tepackata e naj bitna sekako deka igra golema uloga treningot i izborot na borecka vestina ama ima edna sekunda pred da trgnes napred moze da ti se  sluci nesto loso i da ne znaes kaj e vratata . Ocigledno e deka nemas aber od "street fight" zatoa ne letaj mnogu da ne ostanes bez zabi ovaka mlad .
Ne sakam da me svatis pogresno ama mnogu e poslozeno od toa da vezbas nesto i na bratmu da mu ja skrsis kicmata . Moze da vezbas nekoa opasna tehnika deset godini i koga ke ispadnes od sala nekoe kopile da ti tresne edna i da se cudis sto te snaslo .
Naj prvo pocni da se druzis so nekoi lugje od toj kalibar , kolku postari tolku po verodostoen muabet ke imas
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">
Кон врв
zenmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Interceptor

Регистриран: 05.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4262
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zenmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2008 во 22:17
Originally posted by neo_wmaster neo_wmaster напиша:

Originally posted by I love God I love God напиша:

brat vaka:ne treba da se tepas i ne treba da ucis da se tepas znaes li zosto zosto BOG saka da ne se tepame i ako ti mavne slakanica nekoj svrti mu ja i drugata zosto gore na Neboto ima sud!
brat od iskustvo ti zboram treniram aikido i nema da go koristam odam samo da se izduvam
Peace
GOD bless all ppl in the world

Е ако не го користам, не гледам некоја причина зошто би го тренирал. Ако тренирам значи кога некој ке ме чепне да го нокаутирам.
 
 
 
 
Aikido e tehnika koja te uci kako da izbegnes borba . Sea ova vaka kazano veruvam deka ke te zbuni ama toa e....
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,281 секунди.