IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование
  Активни теми Активни теми RSS - Новата академска година од 15 Септември
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Новата академска година од 15 Септември

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака
newfox Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 24.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај newfox Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Новата академска година од 15 Септември
    Испратена: 24.Јуни.2008 во 09:22
Веста дека новата академска година на Универзитетот СВ Кирил и Методиј ке започне на 15 Септември кружи помеѓу сите студенти, поготово оние кои се на правен и економски факултет.
Студентите се револтирани поради тоа што доколку годината почне на 15 Септември сесијата за полагање се преместува од 15 септември на 15 Август.

Доколку имате некакви информации околу ова ве молам пишувајте
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јуни.2008 во 15:45
E kako moze da pocne na 15 septemvri koga u vcerasen vesnik pisuva deka vtoriot upisen rok e na 15 i 16 septemvri..nema logika..i ja slusam takvi moabeti ama iskreno ne veruvam dodeka oficijalno ne se kaze na vesti ili sl...duri ima i 3 upisen rok na 5 oktomvri..taka da ne bi trebalo..
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јуни.2008 во 17:11
Не можеа повеќе да ни го скратат распустот?
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
Majkl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3019
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Majkl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јуни.2008 во 17:20
Originally posted by Eli Eli напиша:

E kako moze da pocne na 15 septemvri koga u vcerasen vesnik pisuva deka vtoriot upisen rok e na 15 i 16 septemvri..nema logika..i ja slusam takvi moabeti ama iskreno ne veruvam dodeka oficijalno ne se kaze na vesti ili sl...duri ima i 3 upisen rok na 5 oktomvri..taka da ne bi trebalo..


Искрено се надевам дека, барем на државните универзитети, ќе остане почетокот на 1 октомври односно 31 мај како крај.

Инаку од 15 септември почнува академската година во повеќето земји од ЕУ. Лично се имам уверено во тоа кога поминав една студијска година таму.
Но ако сите рипаат во Вардар (или Дунав или Елба или Сиена)не значи дека мораме и ние.
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јуни.2008 во 17:45
Da pa dobro mozebi vo poveke zemji gidinata pocinja na 15..ama pa bar sea ako e taka neka pocne za onie od 2 god. pa natamu..kaj ni otide cel juni u polaganje..od 1 Oktomvri e taman spored mene,i nema zaso da se menuva
Кон врв
newfox Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 24.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај newfox Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јуни.2008 во 18:11
Јас денес прашав во ректорат и ми рекоа дека поради тоа што касно биле уписите за на факултет, академската години и овој пат ке започне на 1 октомври, а од гругара година ке биде ова нововто.
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јуни.2008 во 19:16
Epa nasa sreka..onie so se sea 3 ke go fatat toa..a realno ne e fer,zaso pola raspust se unistuva na nekoj nacin,ama toa e..
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јуни.2008 во 19:28
... edno neshto ne mi e jasno...zoshto koga se odi "nadvor" se prifakaat propisite bez prigovor... a ako doma se napravi neshto "kako nadvor" za da se uskladime so zapadnata obrazovna politika .... vednash pocnuvaat zabeleshki.. nesoglasuvanja... politizacija ... 
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јуни.2008 во 01:43
Originally posted by Eli Eli напиша:

Epa nasa sreka..onie so se sea 3 ke go fatat toa..a realno ne e fer,zaso pola raspust se unistuva na nekoj nacin,ama toa e..


не е ваша среќа него подобро е така.Зимскиот семестар ќе завршува на 31.12 така да до тогаш се ќе биде средено потписи,оценки,семинарски,заверка,колоквиуми и др. Како што беше досега а и уште една година зимскиот семестар завршува на 15.01 и најголемото "трчање" е тогаш.Треба да се бара професор па не бил тука па не знам ова она........Тука го пренесувам и мислењето на повеќе ми колеги и колешки со кои пред завршетокот на академската година баш за ова дискутиравме.......и подобро е да се почне на 15.09 отколку на 01.10.......
а за почнување на академската гонина на 15.09 прв пат се "шушна" пред 2 години , но немаше некое влијание на нас тоа(барем на факсот каде што сум јас)
П.С. не се уништува ништо од распустот
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
newfox Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 24.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај newfox Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јуни.2008 во 10:00
За кој факс станува збор
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Мај.2009 во 15:22
Dali nekoj znae koga se prijavuvanjata za fakultet ovaa godina??Kolku sto slusnav konk*rsot bil izlezen ama ne mozam da go pronajdam na internet..i povtorno se suska deka ovaa godina akademskata godina ke pocne od Septemvri..ako ima nekoj informacija neka pise..pozz
Човекот секогаш треба да остане човек,без разлика со што се бави и каков успех има..
Кон врв
Anarchy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Фатенко

Регистриран: 19.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarchy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Мај.2009 во 19:08
E da de, super ako pocnuva od 15 septemvri, a sesijata ako pocnuva na 15 septemvri.....jas od 1 juni do krajot na avgust imam sesija.....i sto posle 15 denovi ajde pak na polaganje???лутина
Кон врв
polzavce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Октомври.2008
Локација: Angola
Статус: Офлајн
Поени: 1325
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај polzavce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Мај.2009 во 00:31
Две години кај нас на факултет е муабетов за порано да почнува годината......и се го одложуваат за догодина......така што не би ме чудело и годинава да го одложат за догодина.......
МИР со сите
Кон врв
sanja-a Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Only God Can Judge Me!

Регистриран: 12.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 13457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sanja-a Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Мај.2009 во 23:12
Uste dodeka bev vo sredno kazuvaa deka nastavata na fakultetite ke pocne od 15 septemvri.
Sega stignav na fakultet i pak istoto.Kaj i da e ke bide

Изменето од sanja-a - 23.Мај.2009 во 23:14
Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.