IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Хардвер и софтвер
  Активни теми Активни теми RSS - Барам програма
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Барам програма

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1112131415 16>
Автор
Порака
ZokiBoSS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 240
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZokiBoSS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јули.2010 во 01:47
Јас би ти препорачал да користиш фајрфокс, и некој соодветен аддон за спуштање на видеото.. Јас досега така најлесно ги спуштам, а и кај луѓе шо му кажвам најбрзо се снаоѓаат. Одбери некој Downloader од следната листа и ќе се снајдиш после:

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/search/?q=youtube&cat=all&lver=any&pid=1&sort=&pp=20&lup=&advanced=

Поздрав.
That What Doesn't Kill Me, Only Makes Me Stronger..!
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јули.2010 во 01:54
http://download.cnet.com/windows/download-managers/?tag=404
 
 
Imas golem  izbor...izberi si nekoj...dokolku baraat 'sign up' ili takvi gluposti proguglaj, sigurno ce go ima nekade 'free' bez spamovi...да
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
ultra Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2616
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ultra Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јули.2010 во 02:21
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јули.2010 во 00:11
Фала ви...да
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Септември.2010 во 23:30
за гпс на телефонот да инсталирам......
Кон врв
Ezan-a Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Декември.2007
Локација: Somalia
Статус: Офлајн
Поени: 150
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ezan-a Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2010 во 01:08
Zdravo ako moze da mi pomogne nekoj... Treba da go oddelam hard diskot na dve particii probav so Norton Partition Magic ama toj ne e kompitabilen so Windovs 7 zatoa molam da mi kaze nekoj nekoe programce za istata rabota no da e kompitabilno i za Windovs 7 Ve molam za pomos !!!!
Beautiful Mind

Кон врв
ZokiBoSS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 240
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZokiBoSS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2010 во 01:15
Доколку ти е инсталиран Windows-от на таја партиција шо сакаш да ја делиш, џабе ќе бараш компатибилна програма. Најпаметно ти е да земиш Hirens Boot, да изрежиш на ЦД, и внатре имаш програми за партициите.

Сепак, доколку си почетник, би ти препорачал да прашаш некој салам шо знај да не ја заебиш работата.
That What Doesn't Kill Me, Only Makes Me Stronger..!
Кон врв
Ezan-a Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Декември.2007
Локација: Somalia
Статус: Офлајн
Поени: 150
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ezan-a Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2010 во 01:40
Aha ama vaka e problemot kaj mene Windovsot e instaliran vo C ama vo podelbata na particiite mi go imaat podeleno 50 gb C i 450 gb D i malce e toa za C ne mozam nisto da insaliram kako sto treba sakam znaci bez da go formatiram da mu dodadam na C bar uste 100 gb dali ima nekoe programce za ova rabota odnapred fala Zoki.
P,S. Pocetnik do tuka i nazad ama ke najdam nekoj sto se razbira...
Beautiful Mind

Кон врв
ZokiBoSS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 240
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZokiBoSS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2010 во 01:45
Има чаре се решава проблемот, можиш истото да го напрајш со то шо ти напишав, само не би ти препорачал сам да го прајш :).
That What Doesn't Kill Me, Only Makes Me Stronger..!
Кон врв
Dark HaCkeR Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Хакериште

Регистриран: 20.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 683
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dark HaCkeR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2010 во 11:56
Можеш и преку Windows-от да го поделиш Дискот ама тоа е само да го поделиш, како што ти кажа зоки нај погодна за тоа е Hiren's Boot CD ако не си сугирен како нај добро е да си ја клонираш партицијата C за секој случај ако више незнаеш што како нај убаво ти од ново да почнеш да го избришеш цел харддиск (не да го форматираш) и кога ке го избришеш да си го поделиш колку ти душа сака 50GB е малце за Windows 7/Vista,ако не ти е избришана Norton Partition Magic пробај ставија компитабилна со Windwos XP мислам дека треба да работи така

Изменето од Dark HaCkeR - 13.Октомври.2010 во 12:07
Кон врв
Ezan-a Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Декември.2007
Локација: Somalia
Статус: Офлајн
Поени: 150
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ezan-a Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2010 во 14:47
Decki fala mnogu se snajdov i toa ke vi kazam so koe programce Acronis Disk Director eptem lesno za rabotenje i gi podeliv particiite...Uste edna fala !!!
Beautiful Mind

Кон врв
teodul Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 190
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај teodul Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Октомври.2010 во 22:01
Deeecki , Hackery i ostanati krakeri pomagajte:
imam windows 7 a printer laser okipage4wplus koj rabotese dodeka imav XP no sega nikako ne mozam da go kinisam ( demek drajverite) i probuvav sekako ama nemoit.Ali ima care za ovaaaaaa.
Кој има уши нека чуе кој има очи нека виде.
Кон врв
Dark HaCkeR Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Хакериште

Регистриран: 20.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 683
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dark HaCkeR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Октомври.2010 во 01:11
Originally posted by teodul teodul напиша:

Deeecki , Hackery i ostanati krakeri pomagajte:
imam windows 7 a printer laser okipage4wplus koj rabotese dodeka imav XP no sega nikako ne mozam da go kinisam ( demek drajverite) i probuvav sekako ama nemoit.Ali ima care za ovaaaaaa.



Уклучи го принтерот оди update и сам ке ти инсталира ама принтерот да биде уклучен за да може да го препознае...
Кон врв
teodul Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 190
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај teodul Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Октомври.2010 во 21:33
Probuvav i taka nekako ( ako odev kako sto treba) ama neke , nekoi mi rekoja deka sedmicata ne go prepoznava oti demek e postar printer.A za beljata vistina e postar model ama e nov cicka , i sega so da pram.Druze Dark ako imas nesto drugo na um pls pomagaj.
Кој има уши нека чуе кој има очи нека виде.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1112131415 16>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.