IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Други хобија
  Активни теми Активни теми RSS - Рубикова Коцка
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Рубикова Коцка

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2345>
Автор
Порака
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Октомври.2008 во 14:54
znaev eden covek koj ja mesteshe rubikovata kocka za 1.5 minuti,mu merev na shtoperica..prvo gi mesteshe aglite,a potoa so vrtenje na drugite strani gi mesteshe i niv...imalo nekoj finta,ama ne mi ja kazuvashe...
inace poveke od dve strani nemam namesteno..
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
DarlinG Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
*Lara*Croft*

Регистриран: 09.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1621
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DarlinG Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Октомври.2008 во 13:28
Ова чудо е детонатор на живци
еднаш ми купија едно вакво и одкога еднаш успешно го склопив, ми го измешаа незнам како и целосно ме изнервира!! Го скрив веќе да не го гледам
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Октомври.2008 во 20:19
3X3 e воза за решавање
4Х4 е нормално со малце напор
5Х5 е у пм
Кон врв
Zlatnik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Август.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zlatnik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2008 во 10:03
Originally posted by Biba_G Biba_G напиша:

Originally posted by mamma mamma напиша:


Ne se nervirajte,...postojat 43.252.003.274.489.856.000razlichni ...


Да,да...знам за ова и бројам.Сега сум до 886.462.119-та комбинација ...

До каде си?голема%20насмевкаплазењесмеење
Неоттуѓиво е правото на секој поединец да живее во својата заблуда!
Кон врв
jenny Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 144
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај jenny Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2008 во 10:46
Kako mala imam probano 2-3 pati da ja namestam ama mislam deka bese bezuspesno togas .A sega skoro ne sum naisla na nekoja kocka za pak da probam.Interesna e vo sekoj slucaj.
Ljubovta e centar na Univerzumot
Кон врв
kocko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kocko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Декември.2008 во 23:51
Originally posted by fiks fiks напиша:

znaev eden covek koj ja mesteshe rubikovata kocka za 1.5 minuti,mu merev na shtoperica..prvo gi mesteshe aglite,a potoa so vrtenje na drugite strani gi mesteshe i niv...imalo nekoj finta,ama ne mi ja kazuvashe...
inace poveke od dve strani nemam namesteno..
edna ipol minuta!? pa tova e bavno be,ja ja mesteh za dvaesetina sekundi,ako vekje gi znajs potezite ne ti treba ni edna minuta , a ne pulvina plus!
Кон врв
karamandi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1496
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај karamandi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2008 во 17:13
da ja mestam seuste i ja ucam kerka mi kako da go napravi toa
Кон врв
THEPRINCESS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 29.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај THEPRINCESS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јануари.2009 во 02:45
imam rubikova kocka doma i edno vreme trosev mnogu zivci i vreme na nea, sea veke ne znam ni kaj e zamaanata, na mama moze i u gubre da i e maanata
Кон врв
DAC23 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 357
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DAC23 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2009 во 23:39
LELE TREBA DA SI JAK VO NERVI AMA DOBAR TRENING NA MOZOKOT VO SEKOJ SLUCAJ I TAKA STATISTIKITE POKAZUVAAT DEKA PROSECNO LJUGETO NE KORISTAT NI10% OD KAPCITETOT NA MOZOKOT VAKA DAVAJTE PO EDNA DA JA PODOBRIME KONCENTRACIJATA
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2009 во 00:07
има финта за местење, ме мрзи по тубот да ја барам, но и за таа финта треба концентрација голема%20насмевка
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Lithium Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9407
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lithium Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2009 во 22:25
интересно трепкање


Изменето од Lithium - 02.Април.2010 во 23:33
You think you are perfect? Well, try walking on water...
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Февруари.2009 во 02:08
одамна не сум пробала да ја наместам
можеби не сум видела никаде ,па не ми текнало
а претходната ни беше многу одамна
и се сеќавам дека падна од тараса и се искрши
Кон врв
cafe Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 29.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 85
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај cafe Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Февруари.2009 во 11:11
Ne mozam da si najdam pa da si kupam i vo slobodnoto vreme ke se zamaram so nea
Кон врв
Командантица Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Командантица Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2009 во 16:49
не можам да трпам вакви чуда,..ептен сум нервозна за вакви работи,..ух на ..живци..гази
..Живеам за да умрам..!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2345>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.