IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Други хобија
  Активни теми Активни теми RSS - Рубикова Коцка
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Рубикова Коцка

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 5>
Автор
Порака
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Мај.2008 во 10:11
togas si daltonist
голема%20насмевка
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Мај.2008 во 10:14
pa priznaj be coveku ... ne sme na komisija za lekarski ..... ne polagas vozacki ... kazi ... daltonist i to ....
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Мај.2008 во 10:15
6 boi ne se sala bre
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
KUKOC7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Барон Минхаузен

Регистриран: 26.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1852
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KUKOC7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Мај.2008 во 10:17
среќаe aj
daltonist sum голема%20насмевка
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Мај.2008 во 10:18
mislam , siguren si ????
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Мај.2008 во 10:20
Originally posted by KUKOC7 KUKOC7 напиша:

среќаe aj
daltonist sum голема%20насмевка


gotovo

znaci si so nas- vo drustvo na mrtvi poetski daltonistiголема%20насмевка
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
KUKOC7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Барон Минхаузен

Регистриран: 26.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1852
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KUKOC7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Мај.2008 во 10:22
gotovooooo dalton :) priznavam
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Мај.2008 во 10:22
pojasni mu deka toa mrtvi samo figurativno ... ne go plasi covekot ....
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Мај.2008 во 10:24
da be

to a ti e ko nepoznat junak- onie mislat deka e mrtov a od uziva vo borecka penzija- doduse daltonist- neznae za emislija BOJA NA PARITE




Изменето од anakin - 23.Мај.2008 во 10:24
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Мај.2008 во 11:40
Originally posted by brza brza напиша:

,...e,pa,...ne e toa vozenje tochak,...ili plivanje,..голема%20насмевка,....a,minimum znachi deka so tolku potezi mozesh da ja sostavish,.....toa se standardni potezi,....ne treba mnogu mislenje,...ako gi znaesh ,...a,ako ne ,...ne ti pomagaat ni denovi,...i site strani da gi namestish uvek ostanuva po eden kvadrat ,..kaj shto ne mu e mesto,...stvarno sum zaboravil ,..i krivo mi e shto ne sum gi chuval potezite,...тага
 
ne sum gi znaela potezite,no sum ja mestela logi4ki...,,,
sega mozebi i ke mozam...,,,oddamna nemam probano....
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
Antagonist Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 22.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Antagonist Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Мај.2008 во 14:04
Originally posted by brza brza напиша:

..inache se mesti ,..kolku i da e "zbrkana" ,..so minimum 6-7 potega,...a,se mesti i na toj nachin ,.

inace...obicno algoritmite shto se primenuvaat na kockata...DA tie se od minimum 6-7 potega.A na kockata treba da se primenat povekje algoritmi , (najcesto 6-7 algoritmi dokolku raspolagash so znaeenje od nad 200 algoritmi)...taka da toa e nekade okolu 40 potega..
inaku se odrzuvaat natprevari i vo "najmalku potezno mestenje". i rekord e nakade okolu 27 potega(ne mi teknuva bash tocno)...i ti velish deka mozesh da ja namestish aj ne za 6-7 ami za 15 potezi?!?!?!


Originally posted by anakin anakin напиша:


hahahah7 potega hahahhahahane be bratjas nikogs nemozev pobrzo od 10 minutimozev togasmozam i sega10 minutine sekundiголемо%20гушкање

Pa najverojatno primenuvash mnogu loshi algoritmi za koi ti treba mnogu vreme.
Mene momentalno rekordot mi e 1 min i 5 sec.
mu pokazav na edno drugarce kako da ja namesti kockata ,
i ja mesteshe za 3-4 min ushte drugiot den.
pozzz
Кон врв
stivshot Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 26
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај stivshot Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Мај.2008 во 20:22
Znae li nekoj kaj moze da se kupi vo Skopje,odamna nemam videno po prodavnicive.
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Мај.2008 во 20:35
Originally posted by Antagonist Antagonist напиша:

Originally posted by brza brza напиша:

..inache se mesti ,..kolku i da e "zbrkana" ,..so minimum 6-7 potega,...a,se mesti i na toj nachin ,.

inace...obicno algoritmite shto se primenuvaat na kockata...DA tie se od minimum 6-7 potega.A na kockata treba da se primenat povekje algoritmi , (najcesto 6-7 algoritmi dokolku raspolagash so znaeenje od nad 200 algoritmi)...taka da toa e nekade okolu 40 potega..
inaku se odrzuvaat natprevari i vo "najmalku potezno mestenje". i rekord e nakade okolu 27 potega(ne mi teknuva bash tocno)...i ti velish deka mozesh da ja namestish aj ne za 6-7 ami za 15 potezi?!?!?!


Originally posted by anakin anakin напиша:


hahahah7 potega hahahhahahane be bratjas nikogs nemozev pobrzo od 10 minutimozev togasmozam i sega10 minutine sekundiголемо%20гушкање

Pa najverojatno primenuvash mnogu loshi algoritmi za koi ti treba mnogu vreme.
Mene momentalno rekordot mi e 1 min i 5 sec.
mu pokazav na edno drugarce kako da ja namesti kockata ,
i ja mesteshe za 3-4 min ushte drugiot den.
pozzz


jas ne se bavev so algoritmi
koga ja mestev ili ja mestam
jas si se zabavuvam

ako postoi sema koja a znaes
zasto voopsto toa go pravis???????
za da pokazes deka znaes algoritmi?????изненадување

rubikova kocka treba da sluzi za zabava
ne za matematika



Изменето од anakin - 23.Мај.2008 во 20:36
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
nikuch Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Април.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 94
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikuch Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Мај.2008 во 22:49
Originally posted by stivshot stivshot напиша:

Znae li nekoj kaj moze da se kupi vo Skopje,odamna nemam videno po prodavnicive.


Последен пат ја видов кај пластичарите на БИТПАЗАР ама беше во очаен квалитет.
Кој памти уште како се реди завршниот трет ред (најгорниот)
ГОЛЕМИНАТА НА НЕШТОТО СЕКОГАШ НЕ СЕ МЕРИ ВО САНТИМЕТРИ ИЛИ КИЛОГРАМИ
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 5>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.