IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Свет
  Активни теми Активни теми RSS - Русија ја тероризира Грузија
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Русија ја тероризира Грузија

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 10>
Автор
Порака
DelijaSkopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1580
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DelijaSkopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Април.2008 во 17:20
Originally posted by kire_nedelkov kire_nedelkov напиша:


ti citaj ubavo... ako se opravduva ruskiot terorizam vo abhazija i osetija, po cemu togas se bunite za kosovo?

dosta bea dvojni arshini.



Се гледа дека сакаш да боцкаш и провоцираш... Го оправдувам Рускиот став затоа што е реципроцитет на САД и компанија... Еве нека се откажат Американците од неправдата што ја прават према Србија, тогаш и ја би бил за тоа Русија да не ја загрозува Грузија и највише што би требала тогаш да бара е само висока автономија за Абхазија и Јужна Осетија... А вака покрај Србија ќе пати и некој друг... Само да не бидеме и ние тие што ќе патат (иако така ми мириса)...Дај Боже да грешам...
Кон врв
Duduk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Duduk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Април.2008 во 17:27
Ajde ,ajde, ne se raspravajte,eve jas kako znak na dobra volja ke mu poklonam edna majica na mister Kirca .Za sega mislam toa ke e dovolno a za satelitska neka mi ostavi licni podatoci na LP,ke se dogovorime.

Кон врв
DelijaSkopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1580
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DelijaSkopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Април.2008 во 17:32
Еј маицава е супер!!! И ја би си земал ваква...
Кон врв
kire_nedelkov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 23.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kire_nedelkov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Април.2008 во 18:15
Originally posted by DelijaSkopje DelijaSkopje напиша:


Се гледа дека сакаш да боцкаш и провоцираш... Го оправдувам Рускиот став затоа што е реципроцитет на САД и компанија... Еве нека се откажат Американците од неправдата што ја прават према Србија, тогаш и ја би бил за тоа Русија да не ја загрозува Грузија и највише што би требала тогаш да бара е само висока автономија за Абхазија и Јужна Осетија... А вака покрај Србија ќе пати и некој друг... Само да не бидеме и ние тие што ќе патат (иако така ми мириса)...Дај Боже да грешам...


go opravduvas ruskiot stav?

togas ni zbor vise za kosovo.

psst

ama rekov
pssst.
Кон врв
DelijaSkopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1580
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DelijaSkopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Април.2008 во 21:06
Кирца ги читаш ли ти постовите до крај односно цели, или само површински ??? Ај врати се погоре и прочитај уште еднаш...
Кон врв
kire_nedelkov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 23.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kire_nedelkov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Април.2008 во 22:50
i tri pati da te procita covek, pak si nelogicen. ako rusija ja podrzuvas, avtomatski gi podrzuvas i UCK i Kosovarite.
Кон врв
Duduk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Duduk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Април.2008 во 04:16
A Amerika ako ja podrzuvas,sto avtomatski podrzuvas ?! Aj bidejki velis deka nemas kabelska i onie od CNN ne ti go isprale mozokot,mora kako pomal da si gi odgledal site epizodi od "Beverly Hills, 90210",pa si se vljubil vo Amerika kako tinejdzerka vo slavna licnost.Koj lik od taa serija ti ostavil najjak vpecatok ;Dilan,Stiv ili Brendon ?
Кон врв
kire_nedelkov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 23.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kire_nedelkov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Април.2008 во 09:49
ako ja podrzuvas amerika, avtomatski gi podrzuvas i makedonskite interesi. vo momentov. ako toa se smeni, ke pravime muabet togas.
Кон врв
Duduk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Duduk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Април.2008 во 11:18
Amerika pravi horor shou niz svetov,ama toa ne e bitno...bitno e deka ne podrzuva...od druga strana Rusija samo se zakani deka ke upotrebi sila i toa e sosema dovolno za tebe da ja satanizirash.Mislam deka e jasno sto pravi i kakva namera ima Amerika i kakvo e nivnoto "prijatelstvo"...e sega ako nekoj ripa od prva na "op",tuka jas nisto ne mozam da storam.

Sto znaci,onoj sto ja podrzuva Rusija,avtomatski gi podrzuva i srpskite interesi..i obratno.Vcera..denes...utre....zadutre...zasekogas.I ne,toa nema da se promeni,nipokoja cena.Milo mi e sto se razbravme...blagodaram...doviduvanje....
Кон врв
DelijaSkopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1580
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DelijaSkopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Април.2008 во 13:27
Originally posted by kire_nedelkov kire_nedelkov напиша:

ako ja podrzuvas amerika, avtomatski gi podrzuvas i makedonskite interesi. vo momentov. ako toa se smeni, ke pravime muabet togas.


Ако се смени па после ???????? Па сите на форумов знаеме дека ќе се смени се само ти изгледа незнаеш... ЕЕЕ момче треба да знаеш порано, зошто после е...е нема каење...   
Кон врв
DelijaSkopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1580
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DelijaSkopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Април.2008 во 13:29
Дудук џабе брат објаснуваш нема кој да те свати...
Кон врв
zmejko_zmejko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Април.2008
Локација: Djibouti
Статус: Офлајн
Поени: 242
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zmejko_zmejko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Април.2008 во 13:32
ne veli nema ..... ima i takvi koi mozat da svatat голема%20насмевка a ima i takvi za koi i samiot kaza , tuka se samo da provociraat i povrsno citaat намигнување
Кон врв
DelijaSkopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1580
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DelijaSkopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Април.2008 во 13:40
Ако е така џабе им пишуваме кога не читаат убаво... Ја му кажувам на Кирца дека ја подржувам Русија како реципроцитет на САД и дека САД е тој што треба да го смени мислењето во врска со Косово и Метохија, па после Русија да се повлече од заканите спрема Грузија, а он или несваќа или несака да свати...
Кон врв
zmejko_zmejko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Април.2008
Локација: Djibouti
Статус: Офлајн
Поени: 242
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zmejko_zmejko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Април.2008 во 13:43
cenam deka toj sto go zaprasa vo vrska so serijata beverli hils  deka bese potpolno vo pravo .....
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 10>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,359 секунди.