IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Секс
  Активни теми Активни теми RSS - Дали сеуште има добри дечки или девојки за секс...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали сеуште има добри дечки или девојки за секс...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 6>
Автор
Порака
bibce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2203
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bibce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2008 во 16:31
..majstorce.ne trcaat site po biznismenite..............ama trcaat po parite...zlato moe.............i toa e fakt...........
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2008 во 16:38
Originally posted by bibce bibce напиша:

..majstorce.ne trcaat site po biznismenite..............ama trcaat po parite...zlato moe.............i toa e fakt...........

БИБЧЕ, ДУШО, НЕ ДАВАЈ ГЕНЕРАЛНО МИСЛЕЊЕ ЗА СИТЕ НАШИ МЛАДИ МАКЕДОНКИ. ПА И ТИ НЕКОГАШ СИ БИЛ ТИН.
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2008 во 16:39
Мерак ми се прави кога глеам некој искрено да говори на ваква тема....
Сепак е за и околу сексот.....
Мора да се освести добар дел од женската популација и да прогледа поубаво, дека парата не е вечна.... Дека некаде некој убав дечко дреме дома или кај некој другар пие кафе, нема девојка само затоа што не е доволно финансиски "УБАВ"..
Е сеа и машките се гадови да не речете дека само женските се главна тема...

The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
bibce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2203
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bibce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2008 во 16:43
Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

Originally posted by bibce bibce напиша:

..majstorce.ne trcaat site po biznismenite..............ama trcaat po parite...zlato moe.............i toa e fakt...........

БИБЧЕ, ДУШО, НЕ ДАВАЈ ГЕНЕРАЛНО МИСЛЕЊЕ ЗА СИТЕ НАШИ МЛАДИ МАКЕДОНКИ. ПА И ТИ НЕКОГАШ СИ БИЛ ТИН.
 
.....ZLATO............DA SUM BILA I JAS TIN.........I SUM IMALA  DECKOVCI.........I TOGAS IMALO TOA STO GO IMA I  DENES............AKO IMAS PARI...........BATE..........KE JA IMAS NAJUBAVATA  DEVOJKA VO GRADOT............SAMO STO BI REKOL NRGDMK.......PARITE SE POTROSEN MATERIJAL SEGA IMAS UTRE MOZE KE NEMAS.............AMA NE MISLAT TAKA SITE?????????
 
NE E OVA GENERALNO PRASANJE...........IMAM MNOGU DRUGARKI STO NE SE MAZENI.I PRVO STO KE PRASAAT .......ZA NEKOJ DECKO....VIKAAT IMA PARI.....A STAN(SO KOGO ZIVEE)...A KOLA IMA.......KOLKU ZARABOTUVA...........TOA E VISTINATA BE MAJSTORCE..............


Изменето од bibce - 10.Март.2008 во 16:44
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2008 во 16:50
БИБЧЕ, МИЛО, ЈАС НЕ ЗБОРУВАМ ЗА ДЕВОЈКИ КОИ ИМААТ 35, ТУКУ ЗА ТИНЕЈЏЕРКИ И СТУДЕНТКИ. КОГА НЕКОЈА Е НЕМАЖЕНА И ИМА 35 НОРМАЛНО Е ДА СЕ РАСПРАШУВА ЗА МАТЕРИЈАЛНАТА СОСТОЈБА, БИДЕЈЌИ УМОТ И Е ПРИЗЕМЈЕН И НЕ САКА ДА ГАЗИ НА ГНИЛА ДАСКА.
ЛИЧНО ЗНАМ МНОГУ ТИНЕЈЏЕРКИ И СТУДЕНТКИ КОИ СИ ИМААТ НОРМАЛНИ ВРСКИ СО СВОИ ВРСНИЦИ И НЕ ТРЧААТ ПО ПАРИ И АВАНТУРИ СО ЖЕНЕТИ „БАТКОВЦИ“ ИЛИ „ТАТЕНЦА“. АМА НЕ РЕКОВ И ДЕКА НЕМА ТАКВИ, КАКВИ ШТО ТИ ГИ ПОСОЧУВАШ... ГИ ИМА, ЗА ЖАЛ, СЕПАК МИСЛАМ ДЕКА СЕ МЗЛЦИНСТВО. НО ФАКТ Е ДЕКА ОД ГОДИНА ВО ГОДИНА БРОЈКАТА ИМ РАСТЕ. СЕ ПЛАШАМ ДЕКА МОЖЕ НАБРЗО ДА ПРЕРАСНЕ ВО ЕПИДЕМИЈА.
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2008 во 16:55
Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

БИБЧЕ, МИЛО, ЈАС НЕ ЗБОРУВАМ ЗА ДЕВОЈКИ КОИ ИМААТ 35, ТУКУ ЗА ТИНЕЈЏЕРКИ И СТУДЕНТКИ. КОГА НЕКОЈА Е НЕМАЖЕНА И ИМА 35 НОРМАЛНО Е ДА СЕ РАСПРАШУВА ЗА МАТЕРИЈАЛНАТА СОСТОЈБА, БИДЕЈЌИ УМОТ И Е ПРИЗЕМЈЕН И НЕ САКА ДА ГАЗИ НА ГНИЛА ДАСКА.
ЛИЧНО ЗНАМ МНОГУ ТИНЕЈЏЕРКИ И СТУДЕНТКИ КОИ СИ ИМААТ НОРМАЛНИ ВРСКИ СО СВОИ ВРСНИЦИ И НЕ ТРЧААТ ПО ПАРИ И АВАНТУРИ СО ЖЕНЕТИ „БАТКОВЦИ“ ИЛИ „ТАТЕНЦА“. АМА НЕ РЕКОВ И ДЕКА НЕМА ТАКВИ, КАКВИ ШТО ТИ ГИ ПОСОЧУВАШ... ГИ ИМА, ЗА ЖАЛ, СЕПАК МИСЛАМ ДЕКА СЕ МЗЛЦИНСТВО. НО ФАКТ Е ДЕКА ОД ГОДИНА ВО ГОДИНА БРОЈКАТА ИМ РАСТЕ. СЕ ПЛАШАМ ДЕКА МОЖЕ НАБРЗО ДА ПРЕРАСНЕ ВО ЕПИДЕМИЈА.


Мајсторче во рок од пет години, огромни промени настанаа кај машката и женската популација... Мене јасно ми е дека сакаат сите да им биде убаво, дека сакаат да си имаат сигурен и стабилен живот... Но сепак, на некои ќе им се посреќи да имаат среден живот на некои не... Е сеа маката е кога ќе останеш сам/а на 35 години, коа скоро сите возови ќе ти побегнат, а сеуште ќе размислуваш на истиот начин, а тој е "А ДА СИ НАЈДАМ НЕКОЈ БОГАТ МАЖ"... На 35 години те бираат, не си веќе во можност да бираш како некогаш... Е тогаш некои си ја лупаат главата, и си викаат, што ќе ми фалеше да си најдам некое младо момче, ќе се сакавме, заедно ќе се боревме да излеземе од кризата.... е така на тој начин некое младо момче ќе остане без невеста, а некоја девојка ќе си остане без мажето.... Само заради тоа што слепо се трча по пари, или се држат некои високи критериуми... или ги фаќа некое помодарство на слободни стрелци, огледувајќи се на познатите фаци од светскиот JET SET.....
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2008 во 17:05
Originally posted by NRGMKD NRGMKD напиша:

Мерак ми се прави кога глеам некој искрено да говори на ваква тема....
Сепак е за и околу сексот.....
Мора да се освести добар дел од женската популација и да прогледа поубаво, дека парата не е вечна.... Дека некаде некој убав дечко дреме дома или кај некој другар пие кафе, нема девојка само затоа што не е доволно финансиски "УБАВ"..
Е сеа и машките се гадови да не речете дека само женските се главна тема...

 
mislam deka temava treba da se prefrli vo filozofija!
 
i ke postavam prashanje: Sto mislite dali postojat MAZI?????
 
 
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2008 во 17:10
Мајсторче во рок од пет години, огромни промени настанаа кај машката и женската популација... Мене јасно ми е дека сакаат сите да им биде убаво, дека сакаат да си имаат сигурен и стабилен живот... Но сепак, на некои ќе им се посреќи да имаат среден живот на некои не...

ТОЧНО ДЕКА СИТЕ САКААТ ДА ИМААТ СРЕДЕН И УБАВ ЖИВОТ, И СЕКОЈ ВО БРАК ВЛЕГУВА СО ТАА ЦЕЛ. НЕКОИ БИРААТ ПА НА КРАЈОТ ГО ЗГРАБУВААТ ТОА ШТО ЌЕ ИМ ОСТАНЕ КАКО ПОСЛЕДЕН ВОЗ.
Е сеа маката е кога ќе останеш сам/а на 35 години, коа скоро сите возови ќе ти побегнат, а сеуште ќе размислуваш на истиот начин, а тој е "А ДА СИ НАЈДАМ НЕКОЈ БОГАТ МАЖ"... На 35 години те бираат, не си веќе во можност да бираш како некогаш... Е тогаш некои си ја лупаат главата, и си викаат, што ќе ми фалеше да си најдам некое младо момче, ќе се сакавме, заедно ќе се боревме да излеземе од кризата...
Е, А ОВИЕ,ОВИЕ ГО ИСПУШТИЛЕ И ПОСЛЕДНИОТ ВОЗ И КОГА ЌЕ СЕДНЕШ СО НИВ СЕТО ВРЕМЕ ЌЕ ТИ ЗБОРУВААТ КАКВИ ТИПКИ БИЛЕ НА ВРЕМЕТО И КАКВИ СЕ ПРИЛИКИ ПРОПУШТИЛЕ ЗАРАДИ НЕКАКОВ НИКАКОВ - БЕЗВРЕДЕН.

или ги фаќа некое помодарство на слободни стрелци, огледувајќи се на познатите фаци од светскиот JET SET.....

Е, ОВА ПОМОДАРСТВОТО, КОЕ И Е ПОЈДОВНА ТОЧКА НА БИБЧЕ ВО ГРАДЕЊЕТО НА НЕЈЗИНИТЕ СТАВОВИ ПО ОВА ПРАШАЊЕ, РЕКОВ ДЕКА Е ОПАСНО. МОЖЕ ДА ПРЕМИНЕ ВО ЕПИДЕМИЈА. НО ЗАСЕГА Е ВО ПОДНОСЛИВИ РАЗМЕРИ, ШТО НЕ ЗНАЧИ ДЕКА ГО ОПРАВДУВАМ.
ТИ РЕЧЕ ВО ВОВЕДОТ ДЕКА СИ ИМАШ ДЕВОЈКА НЕЛИ? бИЗНИСМЕН СИ ИЛИ СИ ВО ЗЛАТНАТА СРЕДИНА? (ЧИТАЈ ВО ГРУПАТА НА НОРМАЛНИ, НЕМАТЕРИЈАЛНО МОТИВИРАНИ ВРСКИ)
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2008 во 17:12
Originally posted by ZeZnAtA ZeZnAtA напиша:

Originally posted by NRGMKD NRGMKD напиша:

Мерак ми се прави кога глеам некој искрено да говори на ваква тема.... Сепак е за и околу сексот..... Мора да се освести добар дел од женската популација и да прогледа поубаво, дека парата не е вечна.... Дека некаде некој убав дечко дреме дома или кај некој другар пие кафе, нема девојка само затоа што не е доволно финансиски "УБАВ"..Е сеа и машките се гадови да не речете дека само женските се главна тема...


mislam deka temava treba da se prefrli vo filozofija!


i ke postavam prashanje: Sto mislite dali postojat MAZI?????




АКО ЗА ТЕБЕ СЕКСОТ Е ФИЛОЗОФИЈА, ПРИФАЌАМ.
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2008 во 17:13
Originally posted by ZeZnAtA ZeZnAtA напиша:

zlatnata sredina poleka ja snemuva,,,,,,
vo idnina ili ke te ima ili ke te nema na "top-listata"
,,,treto nema....
 
 
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2008 во 17:16
Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

Originally posted by ZeZnAtA ZeZnAtA напиша:

Originally posted by NRGMKD NRGMKD напиша:

Мерак ми се прави кога глеам некој искрено да говори на ваква тема.... Сепак е за и околу сексот..... Мора да се освести добар дел од женската популација и да прогледа поубаво, дека парата не е вечна.... Дека некаде некој убав дечко дреме дома или кај некој другар пие кафе, нема девојка само затоа што не е доволно финансиски "УБАВ"..Е сеа и машките се гадови да не речете дека само женските се главна тема...


mislam deka temava treba da se prefrli vo filozofija!


i ke postavam prashanje: Sto mislite dali postojat MAZI?????




АКО ЗА ТЕБЕ СЕКСОТ Е ФИЛОЗОФИЈА, ПРИФАЌАМ.
 
голема%20насмевка pro4itaj gi postovite do sega.....sex skoro i ne se spomna,,,,,taka da ne gledam pri4ina vakva "zlatna tema" da stoi vo sex....ali aj ima koj da kaze,,,,,голема%20насмевка
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2008 во 17:19
Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:



Е, ОВА ПОМОДАРСТВОТО, КОЕ И Е ПОЈДОВНА ТОЧКА НА БИБЧЕ ВО ГРАДЕЊЕТО НА НЕЈЗИНИТЕ СТАВОВИ ПО ОВА ПРАШАЊЕ, РЕКОВ ДЕКА Е ОПАСНО. МОЖЕ ДА ПРЕМИНЕ ВО ЕПИДЕМИЈА. НО ЗАСЕГА Е ВО ПОДНОСЛИВИ РАЗМЕРИ, ШТО НЕ ЗНАЧИ ДЕКА ГО ОПРАВДУВАМ.
ТИ РЕЧЕ ВО ВОВЕДОТ ДЕКА СИ ИМАШ ДЕВОЈКА НЕЛИ? бИЗНИСМЕН СИ ИЛИ СИ ВО ЗЛАТНАТА СРЕДИНА? (ЧИТАЈ ВО ГРУПАТА НА НОРМАЛНИ, НЕМАТЕРИЈАЛНО МОТИВИРАНИ ВРСКИ)


Искрено имам врска малце е со подолготраен карактер ... Не е од материјална цел, туку е од љубов... Инаку не сум бизнисменче, но си имам доволно за да си ги задоволам потребите, но не доволно да се луксузирам.... Инаку имам 28 години, работите ми течат супер... Можам да кажам дека се наоѓам во златната средина.... која полека ама сигурно изумира...

The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2008 во 17:26
Originally posted by NRGMKD NRGMKD напиша:


Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:



Е, ОВА ПОМОДАРСТВОТО, КОЕ И Е ПОЈДОВНА ТОЧКА НА БИБЧЕ ВО ГРАДЕЊЕТО НА НЕЈЗИНИТЕ СТАВОВИ ПО ОВА ПРАШАЊЕ, РЕКОВ ДЕКА Е ОПАСНО. МОЖЕ ДА ПРЕМИНЕ ВО ЕПИДЕМИЈА. НО ЗАСЕГА Е ВО ПОДНОСЛИВИ РАЗМЕРИ, ШТО НЕ ЗНАЧИ ДЕКА ГО ОПРАВДУВАМ.
ТИ РЕЧЕ ВО ВОВЕДОТ ДЕКА СИ ИМАШ ДЕВОЈКА НЕЛИ? бИЗНИСМЕН СИ ИЛИ СИ ВО ЗЛАТНАТА СРЕДИНА? (ЧИТАЈ ВО ГРУПАТА НА НОРМАЛНИ, НЕМАТЕРИЈАЛНО МОТИВИРАНИ ВРСКИ)
Искрено имам врска малце е со подолготраен карактер ... Не е од материјална цел, туку е од љубов... Инаку не сум бизнисменче, но си имам доволно за да си ги задоволам потребите, но не доволно да се луксузирам.... Инаку имам 28 години, работите ми течат супер... Можам да кажам дека се наоѓам во златната средина.... која полека ама сигурно изумира...


ГЛЕДАШ ДЕКА ПОСТОИ ЗЛАТНА СРЕДИНА
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2008 во 17:27
Originally posted by ZeZnAtA ZeZnAtA напиша:

Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

Originally posted by ZeZnAtA ZeZnAtA напиша:

Originally posted by NRGMKD NRGMKD напиша:

Мерак ми се прави кога глеам некој искрено да говори на ваква тема.... Сепак е за и околу сексот..... Мора да се освести добар дел од женската популација и да прогледа поубаво, дека парата не е вечна.... Дека некаде некој убав дечко дреме дома или кај некој другар пие кафе, нема девојка само затоа што не е доволно финансиски "УБАВ"..Е сеа и машките се гадови да не речете дека само женските се главна тема...


mislam deka temava treba da se prefrli vo filozofija!


i ke postavam prashanje: Sto mislite dali postojat MAZI?????


АКО ЗА ТЕБЕ СЕКСОТ Е ФИЛОЗОФИЈА, ПРИФАЌАМ.


голема%20насмевка pro4itaj gi postovite do sega.....sex skoro i ne se spomna,,,,,taka da ne gledam pri4ina vakva "zlatna tema" da stoi vo sex....ali aj ima koj da kaze,,,,,голема%20насмевка


МНОГУ СИ НЕСТРПЛИВА.чЕКАЈ ПРВО ДА АПСОЛВИРАМЕ СО ЗЛАТНАТА СРЕДИНА, ПОСЛЕ ЌЕ ПРЕМИНЕМЕ НА ТЕМАТА,МИСЛАМ СЕКСОТ!
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 6>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.