IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Присуство на таткото на породуање
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Присуство на таткото на породуање

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3456>
Автор
Порака
Album Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Ноември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 195
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Album Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Април.2008 во 11:18
Originally posted by anastea anastea напиша:

Originally posted by Album Album напиша:

JAS SUM ZA SLEDENJE NA PORAGAJOT NA licen  TV

P.S No pod uslov na TV da ima Txt....radi utakmici deгазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење
 
 
Ej kakva idila e toa... Zenata se poraga a mazot za toa vreme si gleda utakmica.. Pa uste i sin ako bi mozela da mu rodi..   E toa bi bilo poln pogodok..аплауз


E dobro de ...ti tolku si IRONICNA za poroduvanjevo....pa daj malku bidi Cool...kojveli deka e toa mala rabota...No zosto da ja opteretuvame koga toa e pred se prirodna pojava i dar o dboga,neli?
Onamu kade sto imas obvrska ne baraj kreacija,taa doaga otposle!!!
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Април.2008 во 14:26
Originally posted by Album Album напиша:

Originally posted by anastea anastea напиша:

Originally posted by Album Album напиша:

JAS SUM ZA SLEDENJE NA PORAGAJOT NA licen  TV

P.S No pod uslov na TV da ima Txt....radi utakmici deгазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење
 
 
Ej kakva idila e toa... Zenata se poraga a mazot za toa vreme si gleda utakmica.. Pa uste i sin ako bi mozela da mu rodi..   E toa bi bilo poln pogodok..аплауз


E dobro de ...ti tolku si IRONICNA za poroduvanjevo....pa daj malku bidi Cool...kojveli deka e toa mala rabota...No zosto da ja opteretuvame koga toa e pred se prirodna pojava i dar o dboga,neli?
 
Ironijata proizleze od tvojot komentar i ne mozev da ne bidam ironicna: dodeka zenati ja igra najvaznata utakmica vo nejziniot (a bi trebalo i vo tvojot) zivot, ti mrtov-laden si gledas utakmica i se nerviras sto na tvoite im zabile gol???...E pa ti epten si bil COOL!!!
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Април.2008 во 21:08
Ironijata proizleze od tvojot komentar i ne mozev da ne bidam ironicna: dodeka zenati ja igra najvaznata utakmica vo nejziniot (a bi trebalo i vo tvojot) zivot, ti mrtov-laden si gledas utakmica i se nerviras sto na tvoite im zabile gol???...E pa ti epten si bil COOL!!!
... ne go karaj... znaesh li deka nekogash poarno e da si gleda utakmica... otkolku da ragash... i da se sekirash za nego.... jas koga se poragav ( a me poragashe nasha prijatelka)... mojov pagashe vo nesvest 2 pati... a posle zastana pred edno granapce (vo komshii) i na site im kupuvashe cokolado... gi casteshe...imal sin...abe shto pari potroshi... koga si dojdov od bolnica bev spremna da mu pravam atentat od zaseda... ama deteno taze rodeno ke mi ostaneshe bez tatko....
Кон врв
alekso_2000 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 523
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alekso_2000 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Април.2008 во 22:02
Очекував да бидам нападнат вака но .........Немаше потреба!
car's freack
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Април.2008 во 23:00
Originally posted by alekso_2000 alekso_2000 напиша:

Очекував да бидам нападнат вака но .........Немаше потреба!
 
E aj pa ti,toa ako bese napad..ne go znaes mojot arsenal задоволство
Toa bese taka samo figurativno kazano намигнување
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Април.2008 во 13:00
...skoro se poragashe edna od snaite od nasheto poshiroko semejstvo... taze tatkoto se isfali deka prisustvuval na poragajot... i na site cela vecer...dodeka bevme sobrani na tiganici... ni gi pokazuvashe slikite od cinot na poragajot... ni zgrozi i odmili na site... ako nego toa mu beshe milo...na nas drugite... ne ni beshe...od k*rtoazija...velevme...lele...bravo za tebe...a vo sebe vrievme....
...iskreno... mi odmile zatoa shto poarno ke beshe da angazirashe kamerman/slikar... a toj da si ja drzeze nevestata za raka... vaka... premnogu kic...
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Април.2008 во 13:15
Originally posted by mamamd mamamd напиша:

...skoro se poragashe edna od snaite od nasheto poshiroko semejstvo... taze tatkoto se isfali deka prisustvuval na poragajot... i na site cela vecer...dodeka bevme sobrani na tiganici... ni gi pokazuvashe slikite od cinot na poragajot... ni zgrozi i odmili na site... ako nego toa mu beshe milo...na nas drugite... ne ni beshe...od k*rtoazija...velevme...lele...bravo za tebe...a vo sebe vrievme....
...iskreno... mi odmile zatoa shto poarno ke beshe da angazirashe kamerman/slikar... a toj da si ja drzeze nevestata za raka... vaka... premnogu kic...
 
 
Toj u stvari i ne bil prisuten na raganjeto na svoeto dete...prasajte ja zena mu..sigurno ke potvrdi...тага
Кон врв
Album Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Ноември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 195
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Album Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Април.2008 во 13:20
 
Ironijata proizleze od tvojot komentar i ne mozev da ne bidam ironicna: dodeka zenati ja igra najvaznata utakmica vo nejziniot (a bi trebalo i vo tvojot) zivot, ti mrtov-laden si gledas utakmica i se nerviras sto na tvoite im zabile gol???...E pa ti epten si bil COOL!!!
[/QUOTE]

 Prvo toa ne e utakmica tuku natprevar!!!намигнување
 Vtoro toa ne e najvazen natprevar zasto go opishuvash kako da e ZIVOT ili SMRT...ti kazav deka toa e prirodna rabota i nema potreba od PRETERAN STRAV ....za mene mnogu povazen e natprevarot na odgleduvanje i vospituvanje deca a ne samo raganje....kolku i da ti e ova idiotski kazano .!!намигнување

Treto A toa so TV i txt beshe samo megu redovi kazano kako olesnuvanje na porodilnite Bolki koitiovde ki prenesuvash i koi se razbira  samo toj sto rodil gi znae!!....

ete taka

aj sea Cool da bideme големо%20гушкање
Onamu kade sto imas obvrska ne baraj kreacija,taa doaga otposle!!!
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Април.2008 во 13:29
[QUOTE=Album]
 

 Prvo toa ne e utakmica tuku natprevar!!!намигнување
 Vtoro toa ne e najvazen natprevar zasto go opishuvash kako da e ZIVOT ili SMRT...ti kazav deka toa e prirodna rabota i nema potreba od PRETERAN STRAV ....za mene mnogu povazen e natprevarot na odgleduvanje i vospituvanje deca a ne samo raganje....kolku i da ti e ova idiotski kazano .!!намигнување

Treto A toa so TV i txt beshe samo megu redovi kazano kako olesnuvanje na porodilnite Bolki koitiovde ki prenesuvash i koi se razbira  samo toj sto rodil gi znae!!....

ete taka aj sea Cool da bideme големо%20гушкање
 
___________________________________________________________ 
 
Prvo, znam deka e natprevar i sakav da te popravam,ama te citirav oti ti taka napisa!.
Vtoro,nikade ne zboruvam za preteran strav (barem kaj mene go nemase).Inaku i toa kako moze da bide natprevar NA ZIVOT ILI SMRT, ne znam dali znaes kolku zeni ili bebinja umiraat za vreme na poroduvanjeto?..
Treto,aj bez treto...
кул


Изменето од anastea - 16.Април.2008 во 13:29
Кон врв
Album Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Ноември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 195
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Album Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Април.2008 во 13:32
[_______________________________________________________ 
 Prvo, znam deka e natprevar i sakav da te popravam,ama te citirav oti ti taka napisa!.
Vtoro,nikade ne zboruvam za preteran strav (barem kaj mene go nemase).Inaku i toa kako moze da bide natprevar NA ZIVOT ILI SMRT, ne znam dali znaes kolku zeni ili bebinja umiraat za vreme na poroduvanjeto?..
Treto,aj bez treto...
кул
[/QUOTE]

OK se sl*gam i moram ovde da bidami dentlamen zaradi zenskiot rod i majcinstvoto...se rabira i statistikata e na vasha strana....!!
Onamu kade sto imas obvrska ne baraj kreacija,taa doaga otposle!!!
Кон врв
prasence Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 15
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај prasence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Април.2008 во 18:22
jas ne sakav mojot soprug da prisusvuva, ama toj prasal dali moze da vleze odkako me primija, ama vo cair seuste nemaat uslovi za toa.....a i plus jas na carski zavrsiv, pa taka da nisto, aj za vtoroto mozebi....?
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Април.2008 во 15:07
Originally posted by prasence prasence напиша:

jas ne sakav mojot soprug da prisusvuva, ama toj prasal dali moze da vleze odkako me primija, ama vo cair seuste nemaat uslovi za toa.....a i plus jas na carski zavrsiv, pa taka da nisto, aj za vtoroto mozebi....?
 
 
Za vtoroto da si go zemes do tebe OBAVEZNO, ako dozvoluvaat uslovite, da znaes deka ke ti bide golema poddrska! I mojot prvo se plasese kako ke reagira ama veke koga bevme tamu nemase vreme da misli na negovite cuvstva, duri posle se isplaca, koga ja gusna kerkickata (i za vtorata isto!). I nemoj da se sekiras deka ako gleda kako ragas posle ke nejke da vodite ljubov, ke mu se zgadi ili... Gluposti!..
Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Август.2008 во 23:30
Вака: маж ми беше до мене на породуването и Фала Богу- яс не се породував на природен начин, него на Цезаров рез. Мажот ми беше таму и виде барем он нашето сунчице и слушна неговиот прв вик. Кога не може мама да си види срекjата мора таткото да jа види. Наj битно ми беш кога доjдов во свест неговата поддршка.
Мамамд: во ред и во право си. Ние исто имаме слики од породуването- яс лично не сакам да ги покажувам на никого, ово е моjот наj личен момент.
И не сакам некоj да ми улази во него.
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Август.2008 во 13:51
.....ja pet pati prisustvuvav i ne e za djabe,cuvstvoto e ubavo....задоволствосреќа
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3456>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,828 секунди.