IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Медиуми
  Активни теми Активни теми RSS - Златна Бубамара на популарноста
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Златна Бубамара на популарноста

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 12>
Автор
Порака
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Февруари.2008 во 22:10
Originally posted by zagor zagor напиша:

...ИИИИИИИИИИИИ....БУБА МАРА!!!!   
.......НАЈДОБРОТО ОД МАКЕДОНИЈА,А НЕ Е ПИВО!!!   
газење%20од%20смеење
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2008 во 00:40
...КАКО МОЖЕ НЕКОЈ(АКО ВООПШТО Е НЕКОЈ..),ДА КАЖЕ ИЛИ НАПИШЕ ТУКА,КАКО BUBA MARA Е УТНАТА РАБОТА!!!ПОЈАВУВАЊЕТО НА ВРВНИТЕ УМЕТНИЦИ ОД НАШАВА ЗЕМЈА НА ТАА МАНИФЕСТАЦИЈА,ЗА НЕГО..НЕ ЗНАМ ШТО ЗНАЧИ..МОЖЕБИ БЛАМИРАЊЕ НЕКОЕ...????!!!ТОЈ(ТАА..),т.з.diogen...НЕМА ЗА ПРАВО ДА ГИ ОМАЛОВАЖУВА УСПЕСИТЕ НА УМЕТНИЦИТЕ КАКО...ТОШЕ И САРИЕВСКИ(кој за жал веќе не се меѓу нас),СИМОН ТРПЧЕВСКИ,браќата СТЕФАНОВСКИ,КАЛИОПИ,МИЛЧО МАНЧЕВСКИ,УМЕТНИЦИТЕ ОД К-15..да,да ..тоа се уметници..,ВРВНИ СПОРТИСТИ И МНОГУ ДРУГИ ШТО СЕ НЕКОИ И НЕШТО КАЈ НАС!!!АКО СЕ СИТЕ ТИЕ ТАМУ,А НЕМУ ТОА МУ ЛИЧИ НА "СВИЖДЕЊЕ' ИЛИ НЕКОЈ ДРУГ "SABOR',ТОГАШ НЕКОЈ СИ ИМА СЕРОИОЗЕН ПРОБЛЕМ!!И ЗА КРАЈ,БЕЗ НАМЕРА ДА ОДГОВОРАМ ДОКОЛКУ ИМА РЕПЛИКА НА ОВА...МОЖАМ ДА КАЖАМ ДЕКА МУАБЕТИТЕ,РЕКЛА-КАЗАЛА....МАТЕН ВАРДАР КЕ ДОТЕЧЕ...И....
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
diogenskopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2063
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај diogenskopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2008 во 10:12
..dragi Zagor na vremeto da si go cital Alan Ford...sega sarkazmot ke ti bese vrlina a ne mana....Se sobravte najgolemite patrioti da zborat koj ja sakal a koj ne drzavava...E ne sum licemer ko vas..jas otvoreno ke kazam  sto NE VREDI, NE E DOBRO......do koga ke se zadovoluvame so ona sto si go imame..pa kakvo e takvo e?....NE BLAGODARAM...bubamarata se rodi koga vo Makedonija ne postoese ama bas nikakov tip od vakva zabava...taka da vreme e...da smeni nesto vo nacinot na vodenje,i dodeluvanje na tie nagradi?....Pa sto ako Tose tamu bil narecen bajadera?....Civa e toa zasluga..na Ranko ili na Vesna ?....Zasto Igor Dzambazov se otkaza od primanje ne poveke bubamari....ma daj sto objasnuvam....samo edno....nema da idam podaleku...gledajte gi Hrvatskite PORIN nagradi...slicna manifestacija so ista cel..i zaprasajte se...pa dobro be...mozeme valjda i nie malku podobro?


Кон врв
diogenskopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2063
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај diogenskopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2008 во 10:26
Originally posted by Feromona Feromona напиша:

.....mislam deka si dete,zatoa nema da upotre*am polosi zborovi...
DiogenCE!
Pretpostavuvam
 ova DETE na mene se odnesuva ,neli?
Ako e taka,togas tuka se se soglasuvam so tebe!Zosto jas sum navistina edno golemo DETE!No za zal ponekogas ja vagam maskata na 34 godisen COVEK od zenski pol..koj zivee i raboti U PROVINCIJA(kako sto milivate da kazete vie U Sk.)so korencinja od selo( i sum mnogu ,mnogu gorda na moeto poteklo)
DiogenCE!(Glej kako ti se obrakam vo demunitativna forma,ma nagaleno)Ne mi mrci..daj stavi rozevki cvikerii STAY CALM please!

....izvini samo edno pojasnuvanje...frazata "DETE" ja upotrebuvam dosta cesto...obicno kon prijateli,luge sto mi se dragi,ili koi ke me nasmejat,bez razlika na godinite ili polot..za mene "dete" se uste e tatko mi.."dete" znam da narecam postari kolegi...no site go svakaat kontekstot u koj e kazano toa DETE...pa nemalo frki....Ako ti raga moja se naluti izvini....bidejki ne te poznavam ne ni trebase da go upotre*am toa DETE na tebe...toa se zasluzuva..bar kaj mene...A koj kolkavo Dete E...ZA TOA NE VREDI DA DISKUTIRAME....Samo edno NE RAZBIRAM...so sto toa te navrediv...li voopsto koga toa spomnav deka si provincijalka.so koreni "tamu od nekoe selo..i pritoa mnogu mnogu gorda????"...Koj go rece toa i koj voopsto go interesirase od kade si...toa e tvoj problem....Jas ne gi delam lugeto od mestoto na raganje i ziveenje...nego po mestoto na razmisluvanje i deluvanje....inace ako si procital/a bar 10 % od moite postovi ovde ke svatis deka  zivotot ne mi e teatar...maskite ne gi menuvam ..tolku brzo kako ulogite...Sega ako sakam Teatar..odam vo dramski ili centar...eventualno MNT плазење




Кон врв
tofu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 328
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tofu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2008 во 12:16
Уживајте си во вашата бубамара, уживајте во нејзината потпросечност, уназадувајте се ако така сакате. Ама ич не ми е гајле. А да појасниме, сељак и селанец не е исто. Ама ете, зошто јас да ве учам на што било. ЧАО големи Македонци!

Изменето од tofu - 15.Февруари.2008 во 12:20
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2008 во 12:30
Originally posted by tofu tofu напиша:

Уживајте си во вашата бубамара, уживајте во нејзината потпросечност, уназадувајте се ако така сакате. Ама ич не ми е гајле. А да појасниме, сељак и селанец не е исто. Ама ете, зошто јас да ве учам на што било. ЧАО големи Македонци!
 
 
 
...............ХАХАХАААА....НЕ ФАЛА!!!НИЕ ЌЕ СИ ЈА ГЛЕДАМЕ НАШАТА БУБА МАРА(ЈА САКАМ МОЖЕБИ И ПОРАДИ ФАКТОТ ШТО И ЈАС УЧЕСТВУВАМ..)А  ВИЕ ОДЕТЕ НА ГРЕМИ,МЕЧКИ, ПАЛМИ, МОСТОВИ И РЕКИ  И ОСКАРИ И НЕЗНАМ ШТО,АМА ЈАС И ТИЕ КАКО МЕНЕ ЌЕ СО ОСТАНЕМЕ ОВДЕ И ИЧ НЕ МИ Е ГАЈЛЕ КАКО ЌЕ СИ ПОМИНЕТЕ....ЧАО ...ЕМАНЦИПИРАНА ДЕВОЈКО!!!голема%20насмевкаплазење
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2008 во 12:30
Originally posted by Biserna_Devojka Biserna_Devojka напиша:

знае ли некој кога ќе биде златна бубамара на популарноста ?? и исто,... би сакала да го видам вашето мислење за оваа манифестација.... трепкање
доделување на награди от типот мариоец на годината  , дроља и бештија на годината, резил на годината, хомос на годината , шиптар на годината , србо на годината, јебо на годината, фали уште татаристан и циганите мало јужније од нас
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .
Кон врв
Feromona Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 52
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Feromona Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2008 во 12:42
...Samo edno NE RAZBIRAM...so sto toa te navrediv...
Ne me navredi..ama IC!Naprotiv..za toa e i forumot,da se sluznat,razmenat i mislenja porazlicni od svoite...pocituvam luge bas poradi toa...sto go kazuvaat toa i sto go mislat...znaes vo mnogu od tvoite diskusii(NE SE') i se slozuvam so tebe drug pat ke pisuvam za toa zosto sega mi se spie .
A za toa sto sum,koja sum(bese vo kontekst na majstore 62postot)..sama si kazav..nikoj ne me prasa-taka e...      

Изменето од Feromona - 15.Февруари.2008 во 12:44
Кон врв
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2008 во 12:44
ват д фак , ова мислам дека е приватна порака , само си го утнала инбоксот и аутбоксот голема%20насмевка
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .
Кон врв
blue666 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 4465
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blue666 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2008 во 13:07
Кон врв
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2008 во 13:19
предлог до организаторот да ја смени името на манифесацијата во златниот бумбар или златната муввааааааааааааааголема%20насмевка
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .
Кон врв
diogenskopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2063
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај diogenskopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2008 во 16:52
Originally posted by Feromona Feromona напиша:

...Samo edno NE RAZBIRAM...so sto toa te navrediv...
Ne me navredi..ama IC!Naprotiv..za toa e i forumot,da se sluznat,razmenat i mislenja porazlicni od svoite...pocituvam luge bas poradi toa...sto go kazuvaat toa i sto go mislat...znaes vo mnogu od tvoite diskusii(NE SE') i se slozuvam so tebe drug pat ke pisuvam za toa zosto sega mi se spie .
A za toa sto sum,koja sum(bese vo kontekst na majstore 62postot)..sama si kazav..nikoj ne me prasa-taka e...      

...draga moja  Feromona  razmena na mislenja,t.e prezentiranje na svoe mislenje,ima golema razlika od nevredi ,plukanje i omalovazuvanje na necij stav...poradi toa malku burno reagirav...izvini javno ako sum te uvredil na nekoj nacin (sto ne mi bese voopsto cel..veruvaj mi)...a toa dali si ti od selo Leunovo-Mavrovsko..London...Luksemburg ili Los Angeles..kaj mene voopsto nema nikakva razlika...lugeto gi selektiram,cenam,i se druzam so niv ne spored mestoto od kade se rodeni ili kade ziveat...tuku spored nacinot na koj razmisluvaa,nacinot i stepenot na tolerancija da islusaat necie tugo mislenje i stav a pritoa da ne pocnat da bluat ogan...so eden zbor ne me zanima koja si,koj si od kade si ili so sto se zanimavas...biten mi e tvojot MENTALEN SKLOP....I uste ednas ako JAS na nekoj nacin te uvrediv poradi tvojot javno iskazan stav,od mene imas JAVNO    I Z V I N I .sepak sekoj gresi no necija gilomina e vo toa da ja uvidi i da ja priznae svojata greska...sto sega go napraviv tokmu jas
p.s.   A za celta na postoenjeto na Forumite (konkretno ovoj) ne sakam da me ucis,sepak spored brojot na postovite mislam deka sepak sum nesto podolgo od tebe ovde,i so relativno pogolem broj postovi...taka da i idiot da bev ke ja svatev celta do sega..
...uste ednas sorry..i pozdravголемо%20гушкање
Кон врв
Feromona Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 52
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Feromona Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2008 во 17:21
Originally posted by diogenskopje diogenskopje напиша:


Originally posted by Feromona Feromona напиша:

...Samo edno NE RAZBIRAM...so sto toa te navrediv...
Ne me navredi..ama IC!Naprotiv..za toa e i forumot,da se sluznat,razmenat i mislenja porazlicni od svoite...pocituvam luge bas poradi toa...sto go kazuvaat toa i sto go mislat...znaes vo mnogu od tvoite diskusii(NE SE') i se slozuvam so tebe drug pat ke pisuvam za toa zosto sega mi se spie .
A za toa sto sum,koja sum(bese vo kontekst na majstore 62postot)..sama si kazav..nikoj ne me prasa-taka e...      
...draga moja  Feromona  razmena na mislenja,t.e prezentiranje na svoe mislenje,ima golema razlika od nevredi ,plukanje i omalovazuvanje na necij stav...poradi toa malku burno reagirav...izvini javno ako sum te uvredil na nekoj nacin (sto ne mi bese voopsto cel..veruvaj mi)...a toa dali si ti od selo Leunovo-Mavrovsko..London...Luksemburg ili Los Angeles..kaj mene voopsto nema nikakva razlika...lugeto gi selektiram,cenam,i se druzam so niv ne spored mestoto od kade se rodeni ili kade ziveat...tuku spored nacinot na koj razmisluvaa,nacinot i stepenot na tolerancija da islusaat necie tugo mislenje i stav a pritoa da ne pocnat da bluat ogan...so eden zbor ne me zanima koja si,koj si od kade si ili so sto se zanimavas...biten mi e tvojot MENTALEN SKLOP....I uste ednas ako JAS na nekoj nacin te uvrediv poradi tvojot javno iskazan stav,od mene imas JAVNO    I Z V I N I .sepak sekoj gresi no necija gilomina e vo toa da ja uvidi i da ja priznae svojata greska...sto sega go napraviv tokmu jasp.s.   A za celta na postoenjeto na Forumite (konkretno ovoj) ne sakam da me ucis,sepak spored brojot na postovite mislam deka sepak sum nesto podolgo od tebe ovde,i so relativno pogolem broj postovi...taka da i idiot da bev ke ja svatev celta do sega.....uste ednas sorry..i pozdravголемо%20гушкање

Ma OK e..Mnogu dobro te razbrav i razbiram...teraj Diogene samo NAPRED!
Кон врв
diogenskopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2063
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај diogenskopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2008 во 17:25
Originally posted by Feromona Feromona напиша:

Originally posted by diogenskopje diogenskopje напиша:


Originally posted by Feromona Feromona напиша:

...Samo edno NE RAZBIRAM...so sto toa te navrediv...
Ne me navredi..ama IC!Naprotiv..za toa e i forumot,da se sluznat,razmenat i mislenja porazlicni od svoite...pocituvam luge bas poradi toa...sto go kazuvaat toa i sto go mislat...znaes vo mnogu od tvoite diskusii(NE SE') i se slozuvam so tebe drug pat ke pisuvam za toa zosto sega mi se spie .
A za toa sto sum,koja sum(bese vo kontekst na majstore 62postot)..sama si kazav..nikoj ne me prasa-taka e...      
...draga moja  Feromona  razmena na mislenja,t.e prezentiranje na svoe mislenje,ima golema razlika od nevredi ,plukanje i omalovazuvanje na necij stav...poradi toa malku burno reagirav...izvini javno ako sum te uvredil na nekoj nacin (sto ne mi bese voopsto cel..veruvaj mi)...a toa dali si ti od selo Leunovo-Mavrovsko..London...Luksemburg ili Los Angeles..kaj mene voopsto nema nikakva razlika...lugeto gi selektiram,cenam,i se druzam so niv ne spored mestoto od kade se rodeni ili kade ziveat...tuku spored nacinot na koj razmisluvaa,nacinot i stepenot na tolerancija da islusaat necie tugo mislenje i stav a pritoa da ne pocnat da bluat ogan...so eden zbor ne me zanima koja si,koj si od kade si ili so sto se zanimavas...biten mi e tvojot MENTALEN SKLOP....I uste ednas ako JAS na nekoj nacin te uvrediv poradi tvojot javno iskazan stav,od mene imas JAVNO    I Z V I N I .sepak sekoj gresi no necija gilomina e vo toa da ja uvidi i da ja priznae svojata greska...sto sega go napraviv tokmu jasp.s.   A za celta na postoenjeto na Forumite (konkretno ovoj) ne sakam da me ucis,sepak spored brojot na postovite mislam deka sepak sum nesto podolgo od tebe ovde,i so relativno pogolem broj postovi...taka da i idiot da bev ke ja svatev celta do sega.....uste ednas sorry..i pozdravголемо%20гушкање

Ma OK e..Mnogu dobro te razbrav i razbiram...teraj Diogene samo NAPRED!

..teram teram...se uste (samo sega so display-ot od telefonot namesto so sveka) go baram covekot megu lugeto намигнувањенамигнување
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,438 секунди.