IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Музика
  Активни теми Активни теми RSS - Стихови кои посебно ви се допаѓаат
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Стихови кои посебно ви се допаѓаат

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 171819
Автор
Порака
paralelogram Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Мај.2017
Статус: Офлајн
Поени: 787
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај paralelogram Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Април.2020 во 10:35
Layla, you've got me on my knees
Layla, I'm begging, darling please
Layla, darling won't you ease my worried mind...
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Мај.2020 во 22:28
Jednom kad se vratis sve ce biti deo proslosti sve, osim moje ljubavi Srce me zaboli kad se setim da sve proslo je sve, osim ljubavi moje Ja cekacu te do sitnog sata i nosicu tvoj dar oko vrata ti samo sapni kao lani idu dani, idu dani
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Август.2023 во 18:25
Zemljo Moja Vidim polja sto se zitom zlate i na brijegu vidim rodni dom svakog trena mislim na te zemljo moja, zemljo moja A u polju moja dusa spava u sred zita kao zlatna klas postelja joj meka trava zemljo moja, zemljo moja I dok ja nisam tu pokraj nje, da skupa predamo se snu svaku noc cujem glas koji zove, dodji, sreca ceka nas Ovdje noci nisu tako plave nigdje sunce nema takav sjaj ovdje nisu takve trave zemljo moja, zemljo moja U tom klasu nek mi ljubav spava nek me ceka, ja cu brzo doc' nek je ljubi tvoja trava zemljo moja, zemljo moja
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 171819
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,516 секунди.