IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Љубовни off - муабети...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Љубовни off - муабети...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 23>
Автор
Порака
Lady Blue Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8431
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lady Blue Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Декември.2007 во 22:17
Originally posted by zagor zagor напиша:

[QUOTE=Lady Blue]

.....rabotata e koj maz moze da ja safti zaljubenata zena ke ima ubav i sreken zivot (ama takov maz retko se naogja za zal).....

.....paaaaaaaaaa.....jas odsekogas sum samo ti ne si me znael


     САКАШ И ЈАС ДА ТИ ЈА СЕФТОСАМ ТЕМАВА ...???АМА ,НЕМА ФАЈДЕ..СПИЕШ СЕГА....!!!
 
Aj, aj odamna ne sum se cepnala so tebe голема%20насмевка, poveli sega ne spijam голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
Кон врв
Lady Blue Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8431
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lady Blue Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Декември.2007 во 22:21
[QUOTE=Anthony]
zaboravi da kazes "i dolg zivot"
Da, da i podolg zivot смеење
dali se naogja "retko" ili "cesto" zavisi kolku retko ili cesto go baras - ne pagja toj od nebo - treba da se bara! I toa hrabro - eve na primer sto ne ja prifatis pokanata od "Well" za da mu dokazes deka si realna ?Ako dobro go razbrav toj tebe te kani na sredba vo zivo kade sto ke mozete da si se poglednete vo oci dodeka razgovarate. Ke imas dobra moznost da doznaes dali i toj e eden od onie "retkite" sto gi razbira zaljubenite zeni... Toa ti e kako da baras igla vo plast seno, nemozes da baras cel zivot - dovolno e samo nekoj da sfati deka ako pokaze malku poveke ljubov nema da padne od macho tronot i deka ke izleze deka e ligle ili nesto slicno, a od toa se plasat skoro site maskiголема%20насмевка
Koj go dokazal toa? Kakvi mu bile naucnite metodi za dokazuvanje?
Obicni anketi praveni milion pati pokazuvaat deka mazite se poljubomorni ili pak poveke ja pokazuvaat i iskazuvaat taa ljubomora od zenite големо%20гушкање
Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Декември.2007 во 22:25
normalno deka mazite se poljubomorni. Niz istorijata mazite se predodredeni za posesivnost i kontrola.
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Декември.2007 во 22:32
oti zenite im dozvoluvat...
ke mi kaze decko mi: sedi doma nikade da ne odes oti gotovo e so nas, i jas ke sedam doma, se ke bide, nekoj ako te saka ke ti veruva...a ako ne ti veruva togas neka si najde druga...
Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Декември.2007 во 22:37
Ne zborev posesivnost i kontrola samo zaradi ljubomora. Kontrola moze da bide benevolentna i vo pozitivni celi.
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
Lady Blue Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8431
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lady Blue Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Декември.2007 во 22:51
Originally posted by sensei sensei напиша:

normalno deka mazite se poljubomorni. Niz istorijata mazite se predodredeni za posesivnost i kontrola.
 
аплауз    Apsolutno se slozuvam so tebe
 
Кон врв
...Well... Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...ExtraVagant...

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ...Well... Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Декември.2007 во 00:03
Originally posted by Lady Blue Lady Blue напиша:

Originally posted by ...Well... ...Well... напиша:

...yeah, yeah, whatever...плазење
 
Lele, zar ostana bez tekst?!?!?!?!?!? голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка


...abe bolje bez tekst, nego bez seks...плазењетрепкањетрепкањетрепкање
Кон врв
Anthony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3379
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anthony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Декември.2007 во 08:46
Originally posted by sensei sensei напиша:

normalno deka mazite se poljubomorni. Niz istorijata mazite se predodredeni za posesivnost i kontrola.

Niz istorijata se predodredeni za posesivnost i KONTROLA
Neeee, apsolutno gresis. Mazot moze da ja kontrolira i drzavata (it's a men wooorld - seti se na ovaa pesna :) - no zenata go kontrolira mazot. I dobro e sto e taka. Da ni bese prepusten svetot samo na nas -uhaaaahaaa -ova mesto ke licese na najobicno gjubriste. Na primer koj maz bi posvetil malku povekje vnimanie na licnata higiena dokolku pokraj nego nema zeni??? Bi bile neizbriceni, neispeglani, podolgo vreme neistusirani, so eden zbor neuredni... Ne za djabe se reklo -"Pozadi sekoj uspeh na mazot stoi uspesna zena"!
It’s nice to be important....it’s   important to be nice!
Кон врв
Lady Blue Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8431
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lady Blue Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Декември.2007 во 09:22
Originally posted by Anthony Anthony напиша:


Niz istorijata se predodredeni za posesivnost i KONTROLA
Neeee, apsolutno gresis. Mazot moze da ja kontrolira i drzavata (it's a men wooorld - seti se na ovaa pesna :) - no zenata go kontrolira mazot. I dobro e sto e taka. Da ni bese prepusten svetot samo na nas -uhaaaahaaa -ova mesto ke licese na najobicno gjubriste. Na primer koj maz bi posvetil malku povekje vnimanie na licnata higiena dokolku pokraj nego nema zeni??? Bi bile neizbriceni, neispeglani, podolgo vreme neistusirani, so eden zbor neuredni... Ne za djabe se reklo -"Pozadi sekoj uspeh na mazot stoi uspesna zena"!
 
Vo princip se slozuvam so tebe ama koga stanuva zbor za ljubomora i posesivnost vo vrska ili vo brak mazite sepak vodat ili zenite podobro ja kontroliraat i ne ja iskazuvaat na takov nacin kako nivголема%20насмевкаголемо%20гушкање
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Декември.2007 во 09:43
Eeeeeeeeee ama ic ne mi e do ljubovno prepucavanje, tuku do vrishtenje!!! Zamislete onie od opstinite si dodelile 13 plataaaaaaaaaa, a na ostanatite- od gradinkite, skolite nisto- sipki vareni!!!! Koj moze da bide tolku glup? E aj sega ima i zenski i maski gradonacalnici! Ajde mladinooooooooo da ve vidam, smenete gi rabotite vo drzavata!!!! Ta za ljubovta kolaj biduva... ako ne go biduva edniot/ednata ima drugi... Ama 13 plata nema druga!!! Ajde moderatori... mashki i zenski...zeni i mazi...ljubovnici-svalerki/svaleri da ve vidam otvorete edna vakva tema!!!!Da si kazat lugeto makata!!!
Кон врв
Lady Blue Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8431
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lady Blue Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Декември.2007 во 09:49
Originally posted by mamamd mamamd напиша:

Eeeeeeeeee ama ic ne mi e do ljubovno prepucavanje, tuku do vrishtenje!!! Zamislete onie od opstinite si dodelile 13 plataaaaaaaaaa, a na ostanatite- od gradinkite, skolite nisto- sipki vareni!!!! Koj moze da bide tolku glup? E aj sega ima i zenski i maski gradonacalnici! Ajde mladinooooooooo da ve vidam, smenete gi rabotite vo drzavata!!!! Ta za ljubovta kolaj biduva... ako ne go biduva edniot/ednata ima drugi... Ama 13 plata nema druga!!! Ajde moderatori... mashki i zenski...zeni i mazi...ljubovnici-svalerki/svaleri da ve vidam otvorete edna vakva tema!!!!Da si kazat lugeto makata!!!
 
What's love got to do with it......?!?!?!? голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
Ej mama, te razbiram ama  nemozam da pomognam za zalтагаголемо%20гушкање


Изменето од Lady Blue - 24.Декември.2007 во 09:50
Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2007 во 19:43
Originally posted by Anthony Anthony напиша:

Originally posted by sensei sensei напиша:

normalno deka mazite se poljubomorni. Niz istorijata mazite se predodredeni za posesivnost i kontrola.

Niz istorijata se predodredeni za posesivnost i KONTROLA
Neeee, apsolutno gresis. Mazot moze da ja kontrolira i drzavata (it's a men wooorld - seti se na ovaa pesna :) - no zenata go kontrolira mazot. I dobro e sto e taka. Da ni bese prepusten svetot samo na nas -uhaaaahaaa -ova mesto ke licese na najobicno gjubriste. Na primer koj maz bi posvetil malku povekje vnimanie na licnata higiena dokolku pokraj nego nema zeni??? Bi bile neizbriceni, neispeglani, podolgo vreme neistusirani, so eden zbor neuredni... Ne za djabe se reklo -"Pozadi sekoj uspeh na mazot stoi uspesna zena"!


Stvano mi e preku od ovaa  filozofija. Zboruvaj za sebe, ne generaliziraj. Sramota e do tolku da se ulizuvash,... se gubish.


Изменето од blueprayer - 25.Декември.2007 во 19:46
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
Anthony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3379
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anthony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Декември.2007 во 05:32
Originally posted by sensei sensei напиша:



Originally posted by Anthony Anthony напиша:

Originally posted by sensei sensei напиша:

normalno deka mazite se poljubomorni. Niz istorijata mazite se predodredeni za posesivnost i kontrola.

Niz istorijata se predodredeni za posesivnost i KONTROLA
Neeee, apsolutno gresis. Mazot moze da ja kontrolira i drzavata (it's a men wooorld - seti se na ovaa pesna :) - no zenata go kontrolira mazot. I dobro e sto e taka. Da ni bese prepusten svetot samo na nas -uhaaaahaaa -ova mesto ke licese na najobicno gjubriste. Na primer koj maz bi posvetil malku povekje vnimanie na licnata higiena dokolku pokraj nego nema zeni??? Bi bile neizbriceni, neispeglani, podolgo vreme neistusirani, so eden zbor neuredni... Ne za djabe se reklo -"Pozadi sekoj uspeh na mazot stoi uspesna zena"!
Stvano mi e preku od ovaa  filozofija. Zboruvaj za sebe, ne generaliziraj. Sramota e do tolku da se ulizuvash,... se gubish.


Ne mi e jasno "preku" sto ti e? Preku koj del od tvoeto telo??? Na kogo se "ulizuvam"? Bidi pokonkretna. Da ne si dobila vpecatok deka deka na tebe ti se "ulizuvam"??? Da zboruvam za sebe? Sto te interesira, sto sakas da znaes za mene??? Ne te razbiram do kraj. Se "gubam" ili sakas da se "izgubam" od ovoj forum? Sakas da mi kazis - "gubi se!" ???

Изменето од Anthony - 26.Декември.2007 во 05:33
It’s nice to be important....it’s   important to be nice!
Кон врв
Lady Blue Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8431
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lady Blue Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Декември.2007 во 09:26
Originally posted by Anthony Anthony напиша:

Originally posted by sensei sensei напиша:



Originally posted by Anthony Anthony напиша:

Originally posted by sensei sensei напиша:

normalno deka mazite se poljubomorni. Niz istorijata mazite se predodredeni za posesivnost i kontrola.

Niz istorijata se predodredeni za posesivnost i KONTROLA
Neeee, apsolutno gresis. Mazot moze da ja kontrolira i drzavata (it's a men wooorld - seti se na ovaa pesna :) - no zenata go kontrolira mazot. I dobro e sto e taka. Da ni bese prepusten svetot samo na nas -uhaaaahaaa -ova mesto ke licese na najobicno gjubriste. Na primer koj maz bi posvetil malku povekje vnimanie na licnata higiena dokolku pokraj nego nema zeni??? Bi bile neizbriceni, neispeglani, podolgo vreme neistusirani, so eden zbor neuredni... Ne za djabe se reklo -"Pozadi sekoj uspeh na mazot stoi uspesna zena"!
Stvano mi e preku od ovaa  filozofija. Zboruvaj za sebe, ne generaliziraj. Sramota e do tolku da se ulizuvash,... se gubish.


Ne mi e jasno "preku" sto ti e? Preku koj del od tvoeto telo??? Na kogo se "ulizuvam"? Bidi pokonkretna. Da ne si dobila vpecatok deka deka na tebe ti se "ulizuvam"??? Da zboruvam za sebe? Sto te interesira, sto sakas da znaes za mene??? Ne te razbiram do kraj. Se "gubam" ili sakas da se "izgubam" od ovoj forum? Sakas da mi kazis - "gubi se!" ???
 
Psssss....mislam deka Sensei e masko свиркањеразмислувањене%20знам


Изменето од Lady Blue - 26.Декември.2007 во 09:44
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 23>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.