IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Свекрви
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Свекрви

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 13>
Автор
Порака
...Well... Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...ExtraVagant...

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ...Well... Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2007 во 02:57
...slushaj kerko-seti se snao...heheheheeeee

...mamichke mila sto si mi go rodila...бакнеж


Изменето од ...Well... - 22.Декември.2007 во 02:57
Кон врв
EmIIIjA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EmIIIjA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2007 во 20:05
imam edna anegdota da vi kazam na ovaa tema:)

si bile svekrva i snaa.prviot den koga snaata dosla vo kukata svekrvata ja sednala da razgovaat i i rekla: slusaj snajke jas imam edna maana...ko ke stanam nasabajle moram da ispijam edno rakiice,pa kafence,pa posle uste edno rakiice pa uste edno kafence...i ako mi e kitkata na levata strana togas vo red,a ako mi e na desnata togas begaj podaleku!
snaava ja islusala i i rekla,dobro svekrvo sega jas da ti ja kazam mojata maana..jas ko ke stanam nasabajle pijam edno rakice,posle uste edno,pa uste edno,pa 2 dupli...i ic nema da me boli na koja str tebe ke ti bidi kitkata!!!



poucna e nema soгазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2007 во 20:57
газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење
Кон врв
...Well... Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...ExtraVagant...

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ...Well... Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Декември.2007 во 19:06
...sramota...cccccc...pa uste se smejat breeeeeeeee...плазење

...imashe ushte edna de...

...kao otishla svekrvata na gosti kaj snaata i edvaj se kandisala snaata da stai kafe...pa bashka i go napraila kafeto onaka po nejzino i koa probala svekrvata(poshto ne piela kafe so sheker) i zamerila i i kazala na snaata deka prvo od kultura opshta trebala da ja prasha kakvo kafe pie...a ovaa pa i odgovorila...

...ja, majku mu...pa ne e gezvevo moe so pregradi be svekrivo...плазењегазење%20од%20смеење


...leleeeeeeeeeeeeeee propast ziva se snaive...газење%20од%20смеење
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Декември.2007 во 14:39
Имајки во обзир дека свекрвата не е мајка треба да се поштува онолку колку заслужува.
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
...Well... Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...ExtraVagant...

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ...Well... Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Декември.2007 во 05:07
Originally posted by orlov orlov напиша:

Имајки во обзир дека свекрвата не е мајка треба да се поштува онолку колку заслужува.


...majka e bre, kako ne e, ama na momakot, sto ti e na tebe, leleleee zar i ti sine brute...тага
Кон врв
Mishell_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Јуни.2007
Локација: Sweden
Статус: Офлајн
Поени: 575
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mishell_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јануари.2008 во 22:00
Ste slusnale li za maz-svekrva? Bog da cuva od takvi! голема%20насмевка
Кон врв
...Well... Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...ExtraVagant...

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ...Well... Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2008 во 04:23
Originally posted by Mishell_G Mishell_G напиша:

Ste slusnale li za maz-svekrva? Bog da cuva od takvi! голема%20насмевка


...dobra fantazija imash, hahahahaaa, ali na zalost mashki rod od svekrva ne postoi, postoi svekor, takozvani muz na majkata svekrva iliti Tato...голема%20насмевка


Изменето од ...Well... - 02.Јануари.2008 во 04:23
Кон врв
Biolica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 808
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Biolica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2008 во 10:15
Zenata go rodila i vospitala coekot vo mojot zivot to samo po sebe zasluzva respekt.
Кон врв
Mishell_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Јуни.2007
Локација: Sweden
Статус: Офлајн
Поени: 575
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mishell_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2008 во 15:00
Originally posted by Biolica Biolica напиша:

Zenata go rodila i vospitala coekot vo mojot zivot to samo po sebe zasluzva respekt.


Tocno taka, ama ako vospituvanjeto ne i odelo od raka i ne go dovospitala sinot, togas sto? голема%20насмевка
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2008 во 15:04
E,togash e problem...ke imash dvajca za -prevospituvanjeсмеење

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
Mishell_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Јуни.2007
Локација: Sweden
Статус: Офлајн
Поени: 575
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mishell_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2008 во 21:37
Originally posted by mamma mamma напиша:

E,togash e problem...ke imash dvajca za -prevospituvanjeсмеење


Ili prevospituvanje ili ke si najdes nekoj vospitan голема%20насмевка
Кон врв
...Well... Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...ExtraVagant...

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ...Well... Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2008 во 21:42
Originally posted by Mishell_G Mishell_G напиша:

Originally posted by mamma mamma напиша:

E,togash e problem...ke imash dvajca za -prevospituvanjeсмеење


Ili prevospituvanje ili ke si najdes nekoj vospitan голема%20насмевка



...zenata sekogash nastojuva da go promeni mazot, i na kraj se menuva samata taa...голема%20насмевка

...ali toa i ne e predmet na temata, predmet na temata e za svekrvite i opshto okolu niv, poshto u situacijava ima dve zeni, ednata e taa sto bila onadena pa rodila i drugata sto doprva ke treba da raga...

...sto mislite okolu toa, i dal zasluzuvaat da gi vikate mamo, barem dok oni ne vi kazat deka nemora da gi vikate, se raboti za elementarna kultura i pochituvanje kon postarite, poshto i vie ke bidete majki i svekrvi eden den vi posakuvam od se srce curi, e sea vikaat deka koa sme povozrasni sme pomudri a pomudriot popushta sekogash ama ne nervno sekako...плазење
Кон врв
Biolica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 808
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Biolica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2008 во 09:05
Pochit e da ja vikash mamo , ama samo ako to go mislish. Ako ja sakas i cenish kako osoba i kako majka na coekot so koj delish zivot togas a ne da ja vikas mamo niz zabi , i zmijo koga ke svrti grb, poso mrazam licemerie ...
Ko ke zavrshi denot , mesecot , familijata e sve sto imame , trebit da se pazit i cenit taa , na idni deca mu e potrebna babinska ljubov i custvo na zdravo semejtvo taka da ke gledam se da pravam da sme familjarno i srdacno povrzani...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 13>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,312 секунди.