IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Свекрви
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Свекрви

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 13>
Автор
Порака
...Well... Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...ExtraVagant...

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ...Well... Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Свекрви
    Испратена: 17.Декември.2007 во 04:50
...ajmoooooooooo...curi, nevesti i snai...kazujte koja kolku poshtue, imate li kultura i kako gi vikate svekrvite po ime li mamichke mila li veshtice li svekriva li... kako i da e napishete dal gi poshtuete-poshto oni se majki na vash*te sakankovci...:)

...idemo(nebiva bez ovaa tema semejstvo)hihihhhiiiiiiголема%20насмевка
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2007 во 14:00
Ajde devojki, bash me interesira... jas sum idna svekrva... vaka kako devojki snajkite se mnogu fini... pa od vash*te razmisluvanja ke naucam dali glumat ili ne... Alal vera za temava... Koga jas bev snaa-pocetnik  svekrvite bea loshi, sega koga ke stanam svekrva...snaite izgleda se zaloshija.A ima i dobri vicovi za ovie relacii... Eve eden:
Svekrvata i kazuva na snaata:
-Snajke za da si se slozuvame , ke ti otkrijam edna tajna... jas koga sum raspolozena stavam crvena ruza na levoto uvo, a koga sum losho raspolozena na desnoto. Ti gledaj, ako ruzata e na desnoto uvo, ne me gibaj...
- Svekrvo, jas od sabajle ako ne mavam edna zuta sum losho raspolozena- od kako ke mavnam zuta, bash me zabole na koe uvo ti e ruzata!- i rekla snaata na svekrvata...
 
Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2007 во 14:13
Eve uste eden vic za snaa i svekrva...
Se zemale momce i devojce. Zenskata bila epten domakinka, gotvenje, perenje i ostanato. Samo imale eden mal problem. Na maskoto koga mu se sakalo, zenava ne mu davala. I taka se machele so meseci, ovoj se pozalil i na svekrvata.
I edno sabajle svekrvata resila da i reche na snaata - Aj sto si dobra domakinka, ama daj mu ponekogas na momcevo, ke mu padne k*reto.
A snaava vika - Mene preku glava mi e od e*enje, se omaziv domakinka da bidam голема%20насмевка
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2007 во 14:30
смеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеење
Свекрви..добри се само ладни и со свеќа...голема%20насмевка
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2007 во 15:59
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

смеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеење
Свекрви..добри се само ладни и со свеќа...голема%20насмевка
 
изненадувањеa da e taa(ladnata)tvojata majka a ne na sakanotзбунетостизненадување
bog da cuva...............zalosno.........sto se nama da slusnes i procitas.......
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
brigitte Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 133
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brigitte Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Декември.2007 во 16:34
ne ziveam so nea, ne ja sakam, ne ja ni mrazam, onaka se edno mi e ja gleam ednas u 3 meseci, a sin i nek si ide ako saka i sekoj den ic ne mu ja mislam, iskreno porano mnogu se zamarav i nervirav ama sea ic ne mi chue....ne ja cepkam, ne me cepka. dva razlicni sveta.

Изменето од brigitte - 18.Декември.2007 во 16:35
Кон врв
Miriam Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Април.2007
Локација: United States
Статус: Офлајн
Поени: 336
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Miriam Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2007 во 01:05
Мојата свекрва ја почитувам и сакам. Мислам дека чувствата ни се взаимни. Секоја прилика ја користи да му каже на маж ми дека треба да  си го гледа првенствено новосоздаденото семејство и да ја почитува сопругата. Не се гледаме многу често, но секогаш кај нив се чувствувам добредојдена и како дел од семејството. Кога ќе имам деца ќе имам 100% доверба да ги оставам кај неа преку викенд или лето.

Не и се обраќам со  "мамо" и нема ништо против. Доволно е паметна да разбере дека називот нема врска со вистинските чувства.

Не би живеела со свекор и свекрва (ниту со сопствени мајка и татко, да бидам искрена) не затоа што не ги сакам, туку затоа што сметам дека семејството за да биде вистинско семејство треба само да се научи да ги решава проблемите и плаќа сметките, без странични намеси.


 
Try again. Fail again. Fail better.
Кон врв
bond....james b Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Ноември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bond....james b Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2007 во 22:31
kakva snaa....takva svekrva!
sekoj si go zasluzuva toa sto go pruza!
You live only ONCE!
Кон врв
...Well... Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...ExtraVagant...

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ...Well... Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2007 во 03:53
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

смеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеење
Свекрви..добри се само ладни и со свеќа...голема%20насмевка


...taka bre za majkata na ljubeniot a...cccccccccccc...газење%20од%20смеење



Кон врв
keti72 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Октомври.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 3353
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај keti72 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2007 во 11:06
Свекрва - режисер на домашни сцени!!!
Keti72
Кон врв
bluebell Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
the craziest

Регистриран: 14.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8041
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bluebell Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2007 во 11:29
Originally posted by bond....james b bond....james b напиша:

kakva snaa....takva svekrva!
sekoj si go zasluzuva toa sto go pruza!
Mislam deka relacijata ti e obratno postavena:"kakva svekrva-takva snaa", a so ostanatoto se slozhuvam!намигнување
always look on the bright side of the life!
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2007 во 11:41
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

смеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеење
Свекрви..добри се само ладни и со свеќа...голема%20насмевка





Citas li mammo ? Ako me nerviras, vakva snaa ke ti donesam
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2007 во 13:59
 Epten dobra fora za plashenje na majkite:
Ako me nerviras, vakva snaa ke ti donesam!!!!!!!!!!!!! Nema sila shto ke me natera da gi lutam sinovite!!!!


Изменето од mamamd - 21.Декември.2007 во 14:01
Кон врв
seka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Guardian Angel

Регистриран: 04.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4418
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај seka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2007 во 23:20
je postuvam kako majka! Najiskreno! I se obratuvam so"mamo" kako i na svoja majka! Je pucituvam i ja soslusuvam. Sepak ima pojse projdeno vo zivotot.
Jas mislam mnogu zavisi i do mazot! Oti ako ne bi ja postuval i on mojata majka, togas mislam i jas ne bi ja postuvala svekrvami.
Plus toa nikogas mi nema zgreseno. Sekogas se trudi da mi napravi kef.

Edno nesto sto go vikam: Ne go zemas samo mazot, tuku cela familija, a ako familijata od pocetok ne ti pasuva... jas licno bi se razmislila dali bi go zela za maz. Oti sepak, ako cel zivot imas nekoj sto ti ja solit glavata, koga togas ke ima raspravii izmegu mazot i zenata.

Sekoja "NEvesta" bi moralo da ja posuvat svekrvata! oti skoro sekoja zena ke bide na mestoto ¨!! PA TOGAS TAA DA NE BIDE " svekriva"
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 13>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,500 секунди.